SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Makrocykl na masę, czy to mi się sprawdzi ?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2262

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 174 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2176
Poprawiłem plecki, 4 + 1 dodatkowe chyba wystarczy raz w tygodniu.
Trzymam się ilości serii na masę na duże 12-16, na małe mam 9. Nie wiem dlaczego ten plan jest "do dupy", napisz coś konkretnego bo tylko oceniasz ;]
Pozdrawiam gregorcio92.

" ... a co zdobyte, nigdy nie będzie szczytem " - Piotr Łuszcz !

Strony internetowe - www.eksperymentypsychologiczne.pl, www.grzegorzbielak.pl, www.twojefilmy.org 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1836 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16130
Napisałem, ża dużo na klate. Stanowczo za dużo.
W klacie po co ci 2 sztangi i same wyciski....
Ale to juz wszytsko pisałem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1836 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16130
"Plecy:
*Wiosłowanie nachwytem 12,10,10,8
*Wiosłowanie sztangielką 12,10,10,8
*Przyciąganie linki w siadzie 12,10,10,8
*Ściąganie drążka za głowę nachwytem 12,10,10,8 "

Źle źle źle
Po co klonujesz ruchu? Podciąganie na drażku, ciężkie wiosło + izolacje. Ale izolacja to nie nowe cwiczenie ćwiczone jak reszta. I proponował bym zmienić system treningowy (chodzi o progresje, na inną, tak żeby jedne cwiczenia mialy mniejsze zakresy powtórzeń a inne większe)
W planie nie widze MC, daj go do pleców albo na prostych nogach do nóg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 174 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2176
Plecy:
Wiosłowanie jako ćwiczenie nieizolowane
Ściąganie za głowę jako ćwiczenie izolowane
Ściąganie do brzucha jako drugie izolowane
Martwy ciąg
Wszystkiego 4 serie.
Na klatę przecież przez pierwsze 3 miesiące mam 2x sztangę, potem zmieniam na 2x hantle. Zwiększę ilość powtórzeń na hantlach, a może by zrobić na nich 8,10,10,12 jako odwrotną progresję (o ile tak to się nazywało), na sztandze zostawię 10,8,8,6.
Jak myślisz ? jak ćwiczyć na tych sztangielkach ?
Pozdrawiam gregorio92.

" ... a co zdobyte, nigdy nie będzie szczytem " - Piotr Łuszcz !

Strony internetowe - www.eksperymentypsychologiczne.pl, www.grzegorzbielak.pl, www.twojefilmy.org 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 174 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2176
zapomniałem dodać że nie mam drążka ...

" ... a co zdobyte, nigdy nie będzie szczytem " - Piotr Łuszcz !

Strony internetowe - www.eksperymentypsychologiczne.pl, www.grzegorzbielak.pl, www.twojefilmy.org 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 92
Jodełko koksie możesz opisać konkretnie plan jaki byś tu zastosował na klatkę, mówiąc ze jest źle źle źle możesz konkretnie rozpisać, jak ta klate rozrastać?? w sensie co po ile i jak ?
z góry dzięki pzdr

dopóki walczysz jesteś zwycięzcą, dopóki wierzysz ze możesz coś zrobić i nie stoisz bezczynnie zmieniasz swoje życie na lepsze, dopóki wierzysz w siebie- nikt Cie nie złamie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1836 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16130
"jak ta klate rozrastać"

Nie widze jej więc nie moge nic rozpisać aczkolwiek na pewno obstawał bym przy rozłożonych proporcjonalnych bodźcach na całą klatke.
PS: 2 sztangi to o 1 za dużo. Rob tylko 1 albo wcale.
I Juz pisałem, nie chodzi tutaj nawet o dawanie wyciskania hantlami na klate, bo trzeba też troche izolacji.
Np.
1. Wyciskanie sztangi skos w góre (flara) 5s 6-8 powtóreń
2. Wyciskanie hantli płasko młotkowo 4s 8-10 powtórzeń
3.Rozpiętki a bramce 3s 10-12 powtóezń

albo
1. Wyciskanie sztangi głową w góre 4s 7/5/3/7/5/3 (wave loading)
2a Wyciskanie hanli płasko 3s 8-10
2b. Rozpiętki na bramie 3s 10-12
3. Con combo eks głową w górę 3s 10-12
4. Jakiś docisk np 1s 100 powtórezń
wszędzie progres
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1836 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16130
Wiosłowanie jako ćwiczenie nieizolowane
Ściąganie za głowę jako ćwiczenie izolowane
Ściąganie do brzucha jako drugie izolowane

myślisz że maszyny to dobry sposób na budowe masy? CO do drążka nie problem go skąbinować, tym bardziej ze masz wyciąg itd. Wiec on musi byc. Choćbyś się miał podciagać na drążku na wyciagu obciążonym ponad twoją wage.
A to nie normalne zeby było więcej izolacji wielostawowych.
ja bym proponował np tak
wer na szerokosć
1. Podciaganie szeroko na drążku z obciążeniem 4s 6-8
2. Wiosłowanie sztangielką 4s 8-10
3a. Ściaganie drążka na prostych rękach 3s 8-10
3b Ściąganie liny klęcząc 3s 10-12
4. Szrugsy 4s 10-12
5. Retrakcja kablem 3s 12-15

+mc tu lub w nogach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 92
o Jodełko spisałeś sie na medal, leci sog, tylko mam 2 pytania pierwsze to jak wygląda to ćwiczenie wave loading bo nigdzie nie moge znaleźć a 2 pytanie co to znaczy : 4s 7/5/3/7/5/3 ?? rozumiem ze 4 serie ale co to są te cyfry? powtórzenia czy co ? jakbyś mógł jeszcze to rozpisać to byłbym naprawdę wdzięczny :)
pozdrawiam

dopóki walczysz jesteś zwycięzcą, dopóki wierzysz ze możesz coś zrobić i nie stoisz bezczynnie zmieniasz swoje życie na lepsze, dopóki wierzysz w siebie- nikt Cie nie złamie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 174 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2176
jak Waso, co to jest to wave loading i o co chodzi z tymi cyframi. Dzięki wielkie za rozpisanie tej klaty, i mam pytanie co do niej. Wiadomo że nie można ćwiczć non stop tego samego bo się mięśnie przyzwyczają, oprócz 2 kg więcej co 2 tygodnie (tak zamierzam dorzucać), wystarczy mi zmiana ćwiczeń co 3 miesiące ? czy może zmieniać szerokość chwytania, sposób wykonania dla zaskoczenia mięśni, jak sądzisz ? ostatnia rada i SOG poleci ;)

" ... a co zdobyte, nigdy nie będzie szczytem " - Piotr Łuszcz !

Strony internetowe - www.eksperymentypsychologiczne.pl, www.grzegorzbielak.pl, www.twojefilmy.org 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siła Prosze pomuzcie

Następny temat

Power wiosło !!! Technika cwiczenia

WHEY premium