SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

MMA kilka pytań o trening

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2038

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 218 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2749
Więc tak. Zaczynam znów trenować mma po rocznej przerwie. Wcześniej nastawiałem się tylko na trening 3x w tyg. na sekcji. Łyknąłem techniki, zrzuciłem trochę na wadze, ale brakowało mi siły. Przez ten rok przerobiłem trochę godzin na siłowni, zyskałem trochę siły w podstawowych bojach i tym razem chciałbym się wziąć już za mma po całości. Na początek chcę zredukować trochę tłuszczyk. Już na tą chwilę jestem na redu. Trening mma będę traktował jako swego rodzaju aeroby czy tam wysiłek tlenowy do tego chciałem wrzucić siłownię i zastanawiam się ile razy w tygodniu i jakim planem polecieć.

Trening mma będzie 3x w tygodniu więc siłownia może być wrzucona 2 lub 3 razy w tygodniu. Raczej zdecyduję się na FBW i stąd moje pytanie. Jakie ćwiczenia pomogą mi najbardziej w walce i ile razy w tyg trenować? Z tego co słyszałem bardzo ważny jest martwy i przysiady i to na nich warto się skupić pod SW. Czy to prawda? Jest jeszcze coś? Lepiej skupić się na intensywności treningu siłowego czy raczej tradycyjnie z minutą przerwy, a nad kondycją skupić się na treningach SW?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Po pierwsze. Jak opanować technikę Power Clean. Czy podskok w środkowej fazie jak na filmiku jest konieczny?

Ciężko przez internet doradzić, zacznij od bardzo małego ciężaru (nie wstydź sie samego gryfu), nagrywaj siebie i analizuj błędy i ucz sie techniki. Na pewno nie ciągnij łapami tylko szrugsem, plecy jak najbardziej proste, podskok raczej nieodłączna część dynamicznego wybicia z nóg.


Czy sumo deadlift high pull mogę zastąpić klasycznym martwym ciągiem?


Nie, rób zwykły high pull ze zwisu.



To pierwsze ćwiczenie z zestawu B "Clean and Jerk" to podrzut czy rwanie? Bo na filmikach po wpiasniu tej nazwy wyświetlają mi się oba ćwiczenia. Wydaje mi się, że podrzut ale nie mam pewności.

Podrzut. Jako że nie umiesz zarzutu proponuje robić po prostu push press ze stojaków.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 345 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4628
ivvan
Więc tak. Zaczynam znów trenować mma po rocznej przerwie. Wcześniej nastawiałem się tylko na trening 3x w tyg. na sekcji. Łyknąłem techniki, zrzuciłem trochę na wadze, ale brakowało mi siły. Przez ten rok przerobiłem trochę godzin na siłowni, zyskałem trochę siły w podstawowych bojach i tym razem chciałbym się wziąć już za mma po całości. Na początek chcę zredukować trochę tłuszczyk. Już na tą chwilę jestem na redu. Trening mma będę traktował jako swego rodzaju aeroby czy tam wysiłek tlenowy do tego chciałem wrzucić siłownię i zastanawiam się ile razy w tygodniu i jakim planem polecieć.

Trening mma będzie 3x w tygodniu więc siłownia może być wrzucona 2 lub 3 razy w tygodniu. Raczej zdecyduję się na FBW i stąd moje pytanie. Jakie ćwiczenia pomogą mi najbardziej w walce i ile razy w tyg trenować? Z tego co słyszałem bardzo ważny jest martwy i przysiady i to na nich warto się skupić pod SW. Czy to prawda? Jest jeszcze coś? Lepiej skupić się na intensywności treningu siłowego czy raczej tradycyjnie z minutą przerwy, a nad kondycją skupić się na treningach SW?




Za dużo tego wszystkiego naraz...

Określ swoje priorytety - jeśli Twoim głównym celem jest redukcja, to plany na to/wskazówki znajdziesz w dziale trening

Nie polecałbym robić redukcji i jednocześnie ćwiczyć mma oraz robić kondycje - za duży wysilek dla ciała, może wyjść Ci to bokiem.

Zrob redukcje a następnie weż się za SW + robienie kondycji.

Co do treningu i ćwiczeń do SW to jest to tematyka na książke - inaczej wygląda trening uderzacza inaczej grapplera.. jeszcze inaczej kogoś kto ma silne ramiona czy nogi - długo by opowiadać...

Martwy ciąg, przysiady - rzeczywiście są bardzo ważne, aczkolwiek to nie jest całość treningu, który zawsze powinien być dopasowany indywidualnie.

Pewne wskazówki znajdziesz w podobnych tematach - użyj wyszukiwarki i znajdziesz propozycje planów treningowych do SW.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 218 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2749
priorytet to forma w mma. Za rok miałem nadzieję spróbować się już w jakiś zawodach. Moją mocniejszą stroną bez wątpienia są parter i zapasy więc to jest priorytetem. Na dietetyce i redukcji się znam. Będę jadł spore ilości pokarmów i cały czas będę kontrolował swoje ciało więc o to się nie boję. Ciężko się u mnie przetrenować. Dlatego prościej. Jakie ćwiczenia są absolutną podstawą dla dobrego zapaśnika i grapplera? Resztę przeszukam w wyszukiwarce, poszukam jakiś artykułów i książek. Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1193 Napisanych postów 8529 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 108293
Przysiady, martwy, wioslowanie, podciaganie, dipsy, push press, podrzuty. Ogolnie wielostawowe cwiczenia, jakies cwiczenia na 'core' np russian twist, cwiczenia z kettlebelami. Mnostwo stron jest z treningami pod mate.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Devoniusz




Za dużo tego wszystkiego naraz...

Określ swoje priorytety - jeśli Twoim głównym celem jest redukcja, to plany na to/wskazówki znajdziesz w dziale trening

Nie polecałbym robić redukcji i jednocześnie ćwiczyć mma oraz robić kondycje - za duży wysilek dla ciała, może wyjść Ci to bokiem.

Zrob redukcje a następnie weż się za SW + robienie kondycji.




Nie słuchaj tego pana :) Treningi SW to po prostu Cardio tylko, że w innej formie i sprzyja redukcji, a kondycja ci po tym skoczy, że ho ho Jeśli wracasz do formy, czyli kiedyś jakąś tam miałeś, zacznij lekko a skończ jak Lew nigdy na odwrót
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 345 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4628
F5Brock



Nie słuchaj tego pana :) Treningi SW to po prostu Cardio tylko,


No właśnie nie tylko cardio Musi mieć dużo siły i energii by radzić sobie z ciężarem sparingpartnera, oraz na tyle by zachować koncentracje podczas treningu tj uczyć się właściwie wykonywać technikę, co jest często mozolnym procesem - bardzo męczącym. No i jeszcze wykonywać szereg innych ćwiczeń podczas zajęć.

F5Brock

a kondycja ci po tym skoczy, że ho ho


Sam trening jeszcze nie jest równoznaczny ze wzrostem kondycji - można tak ćwiczyć, że sprawność/kondycja będzię się pogarszać

Na wzrost kondycji składa się więcej elementów - odżywianie/regeneracja/rodzaj treningu/indywidualne predyspozycje itp



Zmieniony przez - Devoniusz w dniu 2013-09-25 17:20:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 345 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4628
ivvan
priorytet to forma w mma. Za rok miałem nadzieję spróbować się już w jakiś zawodach. Moją mocniejszą stroną bez wątpienia są parter i zapasy więc to jest priorytetem. Na dietetyce i redukcji się znam. Będę jadł spore ilości pokarmów i cały czas będę kontrolował swoje ciało więc o to się nie boję.


Jak przymierzasz się do zawodów to zastanów się w jakiej wadzę wystartujesz, sporo Ci to ułatwi jak będziesz wiedział ile chcesz ważyć jako zawodnik.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 762 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7752
Jak przymierzasz się do zawodów to zastanów się w jakiej wadzę wystartujesz, sporo Ci to ułatwi jak będziesz wiedział ile chcesz ważyć jako zawodnik.


Skłaniam się ku temu, co napisał Brock. Najpierw niech zacznie ciężko ćwiczyć. Jeśli kolega mówi, że zna się na odżywaniu, regeneracji itd. to nie ma co szukać przetrenowania i spadku kondycji, jak robisz to Devoniuszu. Ja akurat jestem zwolennikiem starej, brawlerskiej szkoły i ćwiczę obecnie 4 x siłkę + zapasy góra 2 razy (ograniczenie w czasie), coś jak Hummer House kiedyś. I dobrze na tym wychodzę, ale oczywiście MMA cały czas się rozwija i są specjalne, ciężkie treningi FBW, od których powinieneś zacząć minimum 2, a ja radziłbym 3 razy w tygodniu. Sam chyba po roku ciężkiego trenowania na siłowni czujesz, jaka jest przewaga nad innymi i jaki komfort to daje. A jeszcze co do przeciwników starej szkoły to spokojnie mogę zaprosić do nas na trening albo jak wrzucę filmik z treningu niebawem na FB to można będzie powalczyć podobnie i powiem, że wielu znakomitych zawodników na nim wysiadało, choć reklamowali się jako mistrzowie FBW, Crossfitu itd. Przede wszystkim duże ciężary podstawą, a treningi na nich to dopiero wyzwanie tlenowe dla organizmu. Powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 218 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2749
Wiem mniej więcej w jakiej wadze chcę wystąpić. Albo w piórkowej albo w lekkiej bo jestem stosunkowo niski. Skłaniam się jednak ku temu drugiemu bo nie wiem czy będę w stanie zredukować swoją wagę do 66 kg ;). Biorąc pod uwagę ciężkie treningi na siłowni i chęć ogólnej poprawy siły i sylwetki (zrobienie odrobiny masy) będzie to problemem. Ale myślę, że w lekkiej też dam sobie radę. Denis Siver też nadrabia siłą fizyczną mimo, że jest niski ;D. Taka specyfika mi odpowiada.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1685
Piszesz, że trening MMA będziesz traktował jako areoby albo wysiłek tlenowy - to co ty chcesz robić na tych treningach wlkę z cieniem żeby tentno za wysoko nie skoczyło? Chyba coś Ci się pomyliło z wysiłkiem beztlenowym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 218 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2749
nie łap za słówka... Chyba logiczne, że chodziło mi po prostu o wysiłek interwałowy czyli beztlenowy ;D... miało być: swego rodzaju aeroby czy wysiłek beztlenowy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC 168 28.12.2013r

Następny temat

UFC Fight Night 29: Maia vs. Shields 09.10.2013

WHEY premium