Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Ważne,że do przodu z naszym najprawdopodobniej najgroźniejszym rywalem

Szacuny 19 Napisanych postów 16971 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 87966
(II) Polska - Dania 32:28 (20:12)

Polska: Szmal (1) - Jaszka, K. Lijewski (2), Kuchczyński (9), Bielecki, Siódmiak (1), Wleklak (2), B. Jurecki (3), Jurasik, M. Jurecki (6), Tłuczyński (5), M. Lijewski (5).

Dania: Hvidt - Mogensen (3), Boesen (6), Laen (1), Joergensen, J. Jensen (2), Christiansen (2), A. E. Jensen (2), Spellerberg (5), Knudsen (1), Hansen (1), Linberg (4), Nielsen (1)

Nareszcie mecz na miarę oczekiwań. Wspaniały początek, udane interwencje Sławka Szmala, skuteczne kontry i Polacy już do końca pierwszej połowy grali jak w transie. Po przerwie Duńczycy zaryzykowali i zagrali wysoką obroną i bardzo szybko w ataku co pozwoliło im odrobić większość strat i zrobiło się nerwowo. Na szczęście w końcówce znów błysnął Szmal, który ukoronował swój świetny występ pięknym golem.

Tym samym wracamy do gry, choć bardzo brakuje tych punktów straconych z Macedonią. Mimo wszystko trzeba grać do końca, z taką postawą jak w pierwszej połowie możemy ograć każdy zespół. Wydaje się że Bogdan Wenta wreszcie znalazł najlepszy skład i widać było że bez Jurasika i Bieleckiego radzimy sobie lepiej, a Patryk Kuchczyński rozegrał chyba swój najlepszy mecz w kadrze.

Pozostałe wyniki:

(I) Słowacja - Korea Płd. 23:20 (15:12)
(I) Francja - Szwecja 28:21 (16:10)
(I) Węgry - Chorwacja 22:27 (12:14)

(II) Macedonia - Norwegia 27:29 (13:16)
(II) Niemcy - Serbia 35:35 (16:19)

W naszej grupie Norwegia dość łatwo poradziła sobie z Macedonią, mając większą przewagę niż pokazuje końcowy wynik. Bardzo ciekawy mecz rozegrały Serbia i Niemcy. Serbowie w pewnym momencie prowadzili już różnicą siedmiu goli, ale pogoń Niemców przyniosła im w końcówce meczu nawet dwubramkowe prowadzenie. Ostatecznie mecz zakończył się sprawiedliwym remisem. Serbowie pokazali, że należy się ich obawiać.

W grupie I cenne zwycięstwo Francji ze Szwecją - po tym meczu mistrzowie olimpijscy są już bardzo blisko półfinału.