SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mój Trening - może być?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1134

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 34
Witam. Jestem tu nowy. Chciałbym zapytać czy mój plan treningowy jest w miarę odpowiedni dla mnie...
Mam do dyspozycji 2 sztangi z różnymi obciążeniami, ekspander, hantle po 5 kg, ławeczkę prostą.
Chciałbym ćwiczyć bardziej górne partie mięśni, ponieważ nogi ćwiczę kiedy biegam i gram w piłkę nożną (regularnie).
Mam 14 lat, 55kg(chyba muszę coś przytyć), 171 cm. Nie znam nazw każdego z ćwiczeń więc bd je opisywał:)

A więc mój trening wygląda tak:
1.Zwykłe pompki : 3 serie po 15 powt.
2.Pompki na triceps: 3 serie po 10 powt.
3.Unoszenie sztangi na biceps: 3 serie po 8 powt.
4.Ławeczka: 3 serie po 12 powt.
5.Unoszenie jednej hantli siedząco na biceps: 3 serie po 10 powt.
6.Ćwiczenia ekspanderem na klatkę: 3 serie po 10 powt. (siedzę, jedną nogę mam wystawioną na bok i zakładam na nią jeden koniec ekspandera a drugim końcem ciągnę)
7.Wyciskanie żołnierskie na stojąco: 3 serie po 10 powt.
8.Stoję prosto, sztangę trzymam rękom wzdłuż tłowia i podciągam ją do góry mięśniami pleców(czworobocznym): 3 serie po 10 powt.
9.Wiosłowanie sztangą: 3 serie po 10 powt.
10. Brzuszki
Stretching
Mam takie pytanie: czy w miarę dobry sobie ułożyłem plan treningowy (jeżeli nie, to jak mógłby wyglądać z moim sprzętem), myślę dodać jakieś ćwiczenia jeszcze na brzuch i na plecy.

Dodam jeszcze, że za niedługo będę miał wyciąg z którego się ściąga drążek (chyba wiecie o co biega).
A więc co o tym myślicie.
Jestem otwarty na krytykę;)

Lepiej mieć we mnie przyjaciela, uwierz mi...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Za młody jesteś na ćwiczenia, wróc za rok albo dwa.

Ew:

https://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_osób_początkujących__foty_str._12-t359947.html


Pzdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 34
Młody... Możliwe... Ale są takie dzieci które już w wieku 11-12 lat zaczynają ćwiczyć... Czyli polecasz tylko ćwiczenia z własnym ciężarem?? Czytałem już ten artykuł. Ale mój kolega ma 14 lat waży coś koło 65 i podniesie na klate 60 kg 3 x (tak mi mówił)

Jeszcze się spytam co mogło by mi zaszkodzić w przedwczesnych treningach...
I jeśli bym powrócił za 1 to czy ten plan byłby OK?

Lepiej mieć we mnie przyjaciela, uwierz mi...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 2007 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15517
Poczekał bym na siłownię. Popływaj sobie i uprawiaj jakieś inne sporty

+ to co dał wyżej kolega

Zmieniony przez - latwoo w dniu 2010-08-08 22:13:30

Pozdro ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 34
Ale ja nie mam siłownię i się na nią nie wybieram. tylko mam taki dostępny sprzęt i nie chcę patrzeć jak stoi. Ale wrócę jeszcze do mojego pytania. Jeżeli bym nadal ćwiczył tym planem który sam sobie opracowałem przez dłuższy czas to czy miałbym jakieś problemy ze zdrowiem w przyszłości?

Lepiej mieć we mnie przyjaciela, uwierz mi...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Tak, szczególnie z dysproporcjami.

Pzdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 34
dysproporcjami to znaczy? np. bd miał za duża klatke co do pleców i takie tam?

Lepiej mieć we mnie przyjaciela, uwierz mi...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Dokładnie i będzie to śmiesznie wyglądać. Zrób trening który podałem ci w linku, wystarczy ci, młody jesteś, masz czas na ćwiczenia.



Pzdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 34
OK. Jeśli nie chciałbym mieć tych dysproporcji to musiałbym trenować mięśnie pleców i klatki i inne równomiernie??

Wiem, że mam czas. Ale wiesz... sprzęt też mam i głupio troche mi czekać. To tak jakbyś miał zaj...fajną grę i żeby w nią zagrać musiałbyś poczekać z rok...

Lepiej mieć we mnie przyjaciela, uwierz mi...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Przecież możesz wykorzystać ten sprzęt który masz w treningu który podałem i jest on tam podany np. na barki, biceps [który mozesz robić sztangą z lekkim obciążeniem].

A głupio będzie ci potem jeśli coś sobie zrobisz przez zły trening ?


Pzdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 34
No głupio, głupio...
Wiem czytałem. No cóż zdrowie najważniejsze;)Dzięki za rady i pozytywną energie. Przyznam Ci soga chociaż nie mm pojęcia co on daje..:D

Lepiej mieć we mnie przyjaciela, uwierz mi...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o sprawdzenie Planu na Siłe

Następny temat

ocena treningu na masę oraz ocena pomiaru mięśni

WHEY premium