SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Luca Z Vitali

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 12795

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

16

Waga

68

Wzrost

177

Staż treningowy

0

Obwód pasa

85

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

zdrowy

Stan zdrowia

Zdrowy

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

Tak schudłem z 94kg do 68

Możliwosci finansowe

Wystarczający

Cel/problem/opis

rzeźba by nie tyć ale wyrzeźbić obecną mase
Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 255
ohoho Bull jak tak uważasz to słucham Ciebie w 100% jak twierdzisz że to możliwe;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 255
A w domu jakie ćwiczenia polecacie robiłbym sobie z rana zawsze 10-15min a wieczorkiem z 40min na siłce co dzien tak , białkowych produktów raczej wszystko lubie oprócz serków wiejskich ale jak trzeba to i na to się zmusze ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7526 Napisanych postów 49534 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385568
nie podniecaj sie tak tylko rób dokladnie to co ci każą i nie wymyslaj

Zmieniony przez - rutkow w dniu 2012-10-07 19:32:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336129
Idź jutro zapisać się na tę siłownię.
Nigdy wcześniej nie trenowałeś to jak cena jest zależna od ilości wejść, wykup na 3x w tyg.


Pokręć sobie z 15minut na jakimkolwiek urządzeniu do aerobów.

Po tym, to co proponujemy w tym dziale na sam początek:

Jeden obwód na pierwszy TYDZIEŃ, same sztangi, gryfy bez obciążeń.

Zanim zabierzesz się za trening obejdź 3x ten klub i oblukaj sprzęt (takie zapoznanie z klubem i ze sprzętem)

Wykonujesz jedno ćwiczenie po drugim, a czas/przerwa między ćwiczeniami trwa tyle ile zmiana stanowiska/podejście do kolejnego ćwiczenia

1. Przysiady ze sztangą (jeśli nie dajemy rady, wykonujemy np. prostowanie nóg siedząc, na maszynie lub wyciskanie nogami na suwnicy skośnej, hack maszynie)
2. Podciąganie na drążku (jeśli nie dajemy rady – robimy ćwiczenie z partnerem – podnoszenie się w górę z pomocą, a tylko faza opuszczania samodzielnie lub zastępujemy je ściąganiem drążka wyciągu – szerokim chwytem do klatki piersiowej)
3. Martwy ciąg na prostych nogach (ze sztangą lub ze sztangielkami),
4. Wyciskanie sztangielek w leżeniu na skośnej ławce,
5. Wyciskanie sztangi do czoła, siedząc,
6. Wspięcia na palce ze sztangą, stojąc,
7. Uginanie ramion ze sztangą łamaną, stojąc,
8. Unoszenie kolan do klatki, w zwisie na drążku ( z tego będzie krata niebawem)

TU MASZ FILMY PRZEDSTAWIAJĄCE WYMIENIONE ĆWICZENIA.
TE KTÓRE MASZ ROZPISANE WYŻEJ ZOBACZ 3-5RAZY
http://potreningu.pl/cwiczenia/mezczyzna

Jak ktoś, na siłce zaproponuje ci trening zawodowców to podziękuj uśmiechnij się serdecznie i wiedź, że trafiłeś na tępego koxa, d****a, takich doradców spotkasz wielu jeszcze.Sterydów też nie kupuj na pierwszej wizycie.

Przez pierwszy tydzień zrób tak samo na każdym treningu.
Np. poniedziałek, środa, piątek

Czegoś nie rozumiesz z tego co napisałem?

Zmieniony przez - Bull w dniu 2012-10-07 19:34:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 255
jak 3dni w tygodniu to może być wtorek,piątek,sobota ? bo w poniedziałek najmniej czasu mam ;p3. Martwy ciąg na prostych nogach (ze sztangą lub ze sztangielkami) Tylko nie wiem co to znaczy martwy ciąg a reszte ogarniam .ile powtórzen na jedno ćwiczenie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 255
Nie daje rady podciągać się na drążku próbowałem zrobię tą opcje z partnerem na początek tak jak radzisz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336129
Spoko, dni możesz tak ustawić chwilowo
Jednak później ten dzień przerwy musi się pojawić
MC-http://potreningu.pl/cwiczenia/mezczyzna/178/martwy-ciag-o-prostych-nogach 
Powtórzenia: w tym tyg. po 20-30 nawet, raczej ucz się poprawnie wykonywać ruch i na tym się koncentruj obecnie

Zmieniony przez - Bull w dniu 2012-10-08 10:21:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Witam,

mnie na początek interesuje co jesz.

Na potreningu.pl jest dziennik żywieniowy:

Przez pięć następnych dni wpisuj wszystko co zjadłeś i wypiłeś.

http://potreningu.pl/ludzie/profil/506dbd8d99634cd35a000094/Luca Brasi

Po każdy całodniowym wpisie link do dziennika wrzucaj tutaj. Ja włączam powiadomienia - i będę zaglądał.

Zaczniemy od prostowania Twojego menu.

Zmieniony przez - Bull w dniu 2012-10-08 11:18:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 255
Byłem dziś "oblukać" 1 siłownie i ona bardziej jest typu fittnes bieżnia ,rowerki bardziej siłka dla bab ale drążek i sztangi są więc tragedi nie ma zawsze jak coś mogę zmienić bo u mnie w mieście jest z 5-6 siłowni ,a cenna to studencki 100zł nie limitowane ile chce korzystać na miech dzisiaj wejście 30minutowe miałem darmowe z czego 15 lukałem a 15 podciągałem się na drążku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 255
Chciałbym się zapytać o obwody przy robieniu mięśni jak będę je robić to obwody będą jakoś mocno skakać bo w pasie juz mam 85 a jak patrze w kalkulator to przy takiej wadze pow mieć o jakies 10 mniej ;o
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do poprawy.

Następny temat

Plan na mase do oceny

forma lato