SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Libellula/Dziennik - Redukcyja

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11237

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1986
Ostatnio totalny brak czasu mnie dopadł i nie miałam nawet chwili, żeby tutaj wejść i się zameldować. Teraz już postaram się pisać regularnie, zwłaszcza, że dzisiaj idę się zapisać na siłkę

Co do przestrzegania diety, to bywało różnie. Jeden dzień Świąt był całkowicie nieredukcyjny - żurek, jakieś sałatki, kiełbasa itp. Słodyczy nie tknęłam, bo już nie lubię i mnie do nich nie ciągnie. Ostatnie dwa dni, też takie nie za bardzo dietowe były, bo jakieś paskudne przeziębienie mnie dopadło... Dzisiaj musiałam być w formie, bo najważniejszą maturę miałam, więc moja dieta opierała się głównie na czosnku, miodzie, cytrynach, owocach i cebuli Na szczęście pomogło, po chorobie ani śladu.

Robiłam więcej treningów aerobowych niż siłowych, bo bieganie bardziej mnie odstresowuje. Ogólnie starałam się mieć 5 dni ćwiczeń w tygodniu, ale przez ostatnie dwa dni nic nie zrobiłam

Zaraz mykam na siłownię. Planuję dzisiaj zrobić jakieś godzinne aeoroby np. orbitreka czy coś takiego. Jutro już bym chciała zacząć trening siłowy i tutaj mam problem, bo nie wiem, jaki plan wybrać. Myślałam o którymś z zamieszczonych tutaj: https://www.sfd.pl/TRENING_CYKLICZNY_DLA_PAŃ-GRUPA_B-t113704.html 
Może być na początek? Nie wiem, czy dam radę, bo siłownia dla mnie to czarna magia...

I jeszcze jedno pytanie: czy powinnam jakoś modyfikować dietę? Starałam się trzymać 1700 kcal, 2g białka, 1g tłuszczu i reszta węgle. Później wrzucę rozpiskę z dzisiaj i pomiary.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
moze byc
rob od nowa rozpiskę i sie spinaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1986




Szefowo, miło, że zajrzałaś

Dzisiaj jakoś jeden posiłek mi umknął i w ostatnim musiałam nadrabiać białko. Tak się zastanawiam, czy nie wyrzucić owoców z diety i spróbować całkiem odzwyczaić się od słodkiego smaku... Musiałbym wtedy jakoś uzupełniać witaminy, czy wystarczyłoby po prostu więcej warzyw?





W wymiarach niby coś tam ruszyło, góra tak jakby lepiej wygląda, ale biodra dalej bez zmian :/

A na siłowni było rewelacyjnie Instruktorka pokazała mi jakieś ćwiczenia na nogi, a potem zrobiłam 30 min. na bieżni (ale bieganie na zewnątrz i tak jest 1000 razy lepsze ). Jutro wstaję o 5, zjem śniadanie i o 7.30 lecę tam ćwiczyć.
Wybrałam sobie ten plan:

PROGRAM B/III (obwodowy-na full osprzęt siłownia):

1.skręty tułowia na twisterze-brzuch
2.spinanie brzucha na maszynie-brzuch
3.Wyciskanie sztangielek leżąc na ławce skośnej (klatka)
4.Unoszenie bokiem w górę sztangielek-m.naramienne (barki)
5.wyprosty tułowia na maszynie lub "ławce rzymskiej"olny grzbiet
6.ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki nachwytem -górny grzbiet
7.wypychanie ramienia maszyny stojąc lub odwodzenie nogi w tył na dolnym wyciągu lub "wahadle"-m.pośladkowe
8.zginanie nóg na maszynie leżąc-m.dwugłowe ud
9.prostowanie nóg na maszynie siedząc-m.czworogłowe ud
10.wspięcia na palce stojąc-m.łydek

Zrobię 2 obwody, tylko nie wiem, jakie obciążenie ustawić. Mam nadzieję, że tam mi ktoś pomoże.


Zmieniony przez - Libellula w dniu 2011-05-10 22:23:57

Zmieniony przez - Libellula w dniu 2011-05-10 22:24:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
reguła na zawsze, bierz ciezar ktory stanowi dla ciebei wyzwanie na dana ilosc powtorzen, za duzo to zmniejszysz za maly zwiekszysz w nastepnej serii
Pierwsze treningi zawsze sa po to by wyczuc
Dasz rade
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1986


Jakoś tak więcej tłuszczu mi dzisiaj wyszło.

Dzięki obli za wyjaśnienie tych ciężarów. Myślę, że to "wyczuwanie", w moim przypadku, będzie bardzoo długo trwało, bo te wszystkie maszyny na razie mnie przerażają

Wstałam dzisiaj o 4:30 , żebym spokojnie przed siłką zdążyła strawić śniadanie.
Pokazałam instruktorowi wydrukowany plan, ale on powiedział, że powinnam raczej zaczynać ćwiczenia od większych partii mięśni. Ja tam się nie znam, więc robiłam, co mi kazał
Wyglądało to mniej więcej tak (nie wiem, czy dobre nazwy wpisałam):

1. Ściąganie drążka wyciągu do klatki
(tutaj były 3 ćwiczenia, których nie znalazłam w atlasie w Necie. Następnym razem dokładnie obadam, jak to się nazywa. Jedno to było takie hmm... "wypychanie" do góry w leżeniu, a drugie to przyciąganie czegoś takiego do klatki w siadzie. Kurczę, ciężko mi to opisać, bo siłkowy laik ze mnie.)
5. Rozpiętki w siadzie na maszynie
6. Uginanie ramion ze sztangielkami
7. Prostowanie nóg w siadzie
8. Uginanie nóg w leżeniu
9. Spinanie brzucha na maszynie
10. Skręty tułowia na twisterze

Tamte ćwiczenia, które wydrukowałam, miałam robić obwodowo, ale tutaj kazał mi robić od razu dwie serie każdego ćwiczenia po 10 powtórzeń z 15s przerwą.
Obciążenie on mi ustawiał, ale następnym razem będę się stosować do Twoich obli rad.

Jutro zrobię sobie wolne, albo jakieś aeroby wrzucę. Zobaczymy, czy w ogóle będę mogła wstać z łóżka po dzisiejszym dniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
spoko, cokolwiek szczerze to nie widze wielkiej roznicy miedzy tym co Michail pisze, a tym treningiem, ale każdy trener lubi swoje
A jakie ciezary miałas?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1986
obli, ciężary były najmniejsze, jakie można było ustawić na maszynach. Ile to było dokładnie, to nie mam pojęcia. Jutro wszystko sprawdzę, bo chyba sama już będę musiała sobie radzić z maszynami. Ci instruktorzy to niby pomagają, ale najchętniej by chcieli, żeby im dodatkowo płacić za indywidualny trening. Przynajmniej mam takie wrażenie...

Mogę jutro zrobić to samo co wczoraj? Zrobię może nie 10 a 15 powtórzeń, tak jak jest w planie Michaila. Co do ciężaru to już wiem: ma być wyzwaniem .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
nie no nie rob jaja, bierz takie ciezary bys je czula stac cie na wiecej niz myslisz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1986



Dzisiaj na siłce robiłam cuś takiego:

1.Prostowanie nóg w siadzie
2.Uginanie nóg w leżeniu
3.Odwodzenie nóg na maszynie
4.Przywodzenie nóg na maszynie
5.Uginanie ramion na maszynie, która chyba nazywa się modlitewnikiem
6.Prostowanie ramion na wyciągu
7.Spinanie brzucha na maszynie
8.Skręty tułowia na twisterze

Robiłam 3 serie po 15 powtórzeń. Cieżar ustawiłam taki, że pierwsza seria była taka w miarę, w drugiej już pojawiał się problem, a pod koniec 3 wymiękałam. Jak w miarę ogarnę te wszystkie maszyny, to podam dokładne wartości obciążeń.

Nie robiłam pomiarów w sobotę, bo czuję, że napuchnięta jestem i tylko by mnie to zniechęciło.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
oki ale podaj wartosc tego obciazenia w kilogramach to wazne jest juz teraz
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Redukcja 8 kg, wyrzeźbienie ciała, zwiększenie mocy oraz kondycji i spalenie tłuszczu

Następny temat

Zdrowe odżywianie.

WHEY premium