SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lato kończy się... Pare pytań odnośnie nowego treningu.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1368

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 928 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2794
Witam serdecznie.
Lato powoli się kończy, a ja już myślę o następnym i chciałbym w końcu coś zrobić ze sobą (tzn. w końcu coś ze skutkiem) i dlatego zabieram się już od września do pracy. No i oczywiście proszę o kilka porad, mianowicie:
1.Mam zamiar poćwiczyć ok. dwa tygodnie, zlikwidować zakwasy itd, a później już trening dla początkujących FBW (mimo że skończyłem 4 miesięczną sesję 2 miesiące temu, a wcześniej było tego jeszcze 10 misięcy) ale pojawia się pytanie, czy zawracać sobie du**, i podczas tego treningu, ustalać ciężary, bo znajomy "paker" pokazał mi jakąś kartkę w której było napisane (już dokładnie nie pamiętam jak to tam było, dopiszę jak najszybciej) coś w tym stylu, "30%-50% CM = duża ilość serii,50%-75% CM = Średnia ilość serii, 75%-90% = mała ilośc serii..." mówił żebym sobie wyliczył jakim ciężarem mam ćwiczyć... ale czy to ma sens? Może po prostu zrobię w ten sposób, że na każdą partie będę robił z małym zapasem, tzn tak żebym mógł wykonać jeszcze 2-3 powtórzenia...
2.Obliczyłem ile kalorii mi potrzeba (mam rozkmine tylko czy to na dzień czy tydzień? ) wynosi ona 3062 kcal, no i ok. Po sprawadzam ile co tych kalorii ma i będę jadł zgodnie z dietą którą ustale, tylko nie wiem jak mam zażywać odżywki które mam zamiar kupić (MONSTER MASS 3800g. Biogenix - Gainer 25% białka, Ostrowia wpc 80) i tu proszę o rady, jak kiedy i ile tej "mąki" :P
3.Trening oczywiście na mase :) Taki:
I
Wyciskanie na płaskiej sztanga 3 serie (klatka piersiowa)
Wyciskanie hantli + unoszenie bokiem 2 serie (naramienne)
Wyciskanie francuskie leżąc 2 serie(triceps)
Podciąganie na drążku 3 serie (najszerszy grzbietu)
Przysiady ze sztangą 3 serie (czworogłowy uda)
Martwy ciąg na prostych nogach 3 serie (dwugłowy uda)
Uginanie ze sztangą 2 serie (biceps)
Wspięcia stojąc 3 serie (łydki)
Brzuch, spięcia 3 serie x 20

B
Wyciskanie hantli skos 3 serie (klatka piersiowa)
Unoszenie sztangi wzdłuż tułowia (do mostka) 2 serie (naramienne)
Pompki w podporze tyłem 2 serie (triceps)
Wiosłowanie sztangą 3 serie (najszerszy grzbietu)
Unoszenie tułowia z opadu 3 serie ( prostowniki grzbietu)
Przysiady wykroczne 3 serie (czworogłowe uda)
Uginanie ramion z hantlami 2 serie (biceps)
Spięcia siedząc 3 serie (łydki)
brzuch spięcia 3 serie x 20
No i też nie wiem, jakie przerwy między seriami mam zrobić? Bo jeśli zrobie 2 min. to nie wyrobie się w 60 min mojego treningu, bo będę musiał olać ćwiczenia i wykonywać mniej starannie ;/ i tu też poproszę o jakieś rady, i jeszcze, ile powtórzeń, 8? w treningu na mase?
Jeśli ktoś zna może jeszcze jakieś witaminy które warto łykać w trakcie treningu będę wdzięczny :D ahaa, jeszcze jedno... czy jak będę sobie tak ćwiczył, to moge sobie od czasu do czasu wypić ze dwa piwka?:P

Odnośnie odżywek:
MONSTER MASS 3.8 kg:
Wartość odżywcza 100 g proszku
1 porcja 75 g
Wartość energetyczna
1578 kJ / 377 kcal
1181 kJ / 282 kcal
Białko
25,0 g
18,7 g
Tłuszcz
1,9 g
1,4 g
Węglowodany
65,0 g
48,7 g

Carbo 3x:
Wartość odżywcza w 100g preparatu:

* Wartość energetyczna 1581kJ/376kcal
* Białko 0g
* Węglowodany 93g
* Tłuszcz 0g


* Maltodekstryna 80g
* Dekstroza 10g
* Fruktoza 8g

Minerały:

* Potas 850 mg
* Magnez 135 mg

Witaminy:

* Witamina C 15,84mg
* Witamina E 2,46mg
* Niacyna (Nikotinamid) 4,75mg
* Kwas pantotenowy 1,76mg
* Witamina B6 0,64mg
* Ryboflawina (witamina B2) 0,43mg
* Folacyna (kwas foliowy) 0,05mg
* Biotyna 0,04mg
* Witamina B12 0,25μg
WPC 80:
Białko 80g
Tłuszcz 8g
Węglowodany 6g
Wartość energetyczna 427 kcal/1785 kJ

No to chyba wszystko, opisałem się, teraz czekam na porady i sugestie pozdrawiam.

Zmieniony przez - electrox w dniu 2008-08-17 03:25:20

Zmieniony przez - electrox w dniu 2008-08-17 14:37:52

"Go Hard, Or Go Home..." Lloyd Banks

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Co do treningu jest ok chyba nawet sam go układałem Choć mógłbyś sobie wrzucić jakiś ACT 2 lub 3 tygodnie

Biorąc pod uwagę ciężar zachowuj powtórzenia w zapasie 2 powt

Diete jak ułożysz daj do działu odżywianie i według braków w diecie dokupisz suplementy, brakuje białka dokupujesz białko, brakuje węgli kupujesz gainera.A zapotrzebowanie na pewno masz dzienne nie tygodniowe.

Witaminy możesz kupić multisport z olimu.

No przerwy możesz skrucić do 1,5 minuty lub wybrać trening treściwszy tzn mniejsza ilość ćwiczeń

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 928 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2794
Zgadza się trening Twój :P już kiedyś korzystałem z podobnego FBW, a możesz mi powiedzieć, ile węgli i ile biała mam zjadać na dzień? no bo wiem ile kcal, ale te 3000+ kcal moge uzyskać jedząć dwie chałwy na dzień, więc kiedy i ile maksymalnie białka i węglowodanów?

"Go Hard, Or Go Home..." Lloyd Banks

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1608 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6959
proponuje dział odżywianie, tamtejsza wiedza jest bardzo szeroka w tym temacie

idź za głosem serca,
p****** presje rówieśniczą,
ćwicz to co chcesz nawet gdy kumple nie ćwiczą!!!
mój trening: http://www.sfd.pl/nie_mam_pewności_czy_trening_jest_dobry,_co_na_to_specjaliści_-t504590.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 928 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2794
Szukałem, ale jedno znacznej odpowiedzi nie znalazłem... muszę wiedzieć ile białka mam jeść i kiedy i tak samo z węglami... pomoże ktoś?

"Go Hard, Or Go Home..." Lloyd Banks

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Podział najbardziej optymalny

2-2,2g białka na kg masy ciała
25-30% tłuszcze
reszta węglowodany

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 928 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2794
Hm czytam to forum no i napotkalem sie na takie zdanie :P
"co w praktyce oznacza serie od 1 do 5 powtórzeń w serii. Aby jednak trening taki przynosił efekty ektomorfik powinien wykonać około 8-10 serii takiego ćwiczenia w krótkim okresie czasu"
A ja wlasnie jestem ektomorfikiem, to zmieniam ilośc kacl z 3100, na 3500, a trening czyba warto wykonywać taki jak napisał QAZAR...

"Go Hard, Or Go Home..." Lloyd Banks

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kolejnosc cwiczen

Następny temat

Przedramienie czas na regeneracje???

WHEY premium