SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kurzajki:-(

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 750548

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 57
No dokładnie, dawek jest o ile się nie mylę 15, a wartner posiada chyba 10 dawek i 2x wyższą cenę. Skoro jeden praparat u drugi, to to samo, to niech mi ktoś wyjaśni skąd te różnice w cenie?
Czyżby po raz kolejny płaciło się za markę? Według mnie oba działają identycznie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8
Witam Wszystkich!
Na początku myślałem ze to jest odcisk, ale coś długo nie schodził wiec to jest kurzajka.
Teraz już walczę od 5dni, stosuje brodacid. Jestem już w fazie końcowej, po 3-5 stosowaniach (smaruje 3 razy dziennie) xD -tak jej nie lubię )wypadł okrągły kawałek. Dzisiaj poleciała dalsza część, igłą trochę wydłubałem ten ?korzeń? takie czarne coś, zostało już b. mało i znowu starannie posmarowałem Brodacidem. Teraz za***iscie piecze , ale do wytrzymania.

Pozdrawiam Wszystkich walczących tym gow**m.

Zmieniony przez - MartikoS w dniu 2009-10-16 00:22:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 25
Tez się męczę z usunięciem brodawek ale już 3 usunęłam domowymi sposobami.
A Mianowicie potraktowałam je następująco:
1.Dwa dni nosiłam plasterek ze skórką cytryny moczoną w occie (co jakiś czas zmieniałam na nową aby była cały czas mokra).
2.Trzeciego dnia przykleiłam plasterek ze skórką z banana i tak nosiłam cały dzień (oczywiście zmieniałam na świeżą).
3.Dodatkowo każdego dnia rano i wieczorem moczyłam rękę z tym cudem w mydlinach ok. 15-20 minut(rozpuszczone szare mydło), później trochę to drapałam a następnie siup rączkę do solanki, też ok. 15-20 minut(stężenie tak silne żeby surowe jajko kurze pływało na powierzchni wody),to dosyć piecze bo sól żre ale da się wytrzymać.
4.A na noc smaruję maścią TORMENTIOL koszt ok. 5-6zł i zaklejam plastrem z opatrunkiem.
Dziś jest 4 dzień a ja się pozbyłam już 3 brodawek
A jeszcze dodatkowo biorę tabletki ESBERITOX N koszt ok. 30zł (to mi przepisał dermatolog aby uodpornić organizm).
Dodam że to cudo na ręce miałam już ładne kilka lat i stosowałam wiele środków medycznych, także ciekły azot u dermatologa (3-krotnie) i nic nie pomogło.
Pozdrawiam i powodzenia w walce z brodawkami
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 25
DOMOWE SPOSOBY NA USUNIECIE BRODAWEK
1. GLISTNIK (JASKÓŁCZE ZIELE)
Jaskółcze ziele jest najpopularniejszym naturalnym lekiem na kurzajki. Wystarczy przełamać łodygę rośliny i posmarować kurzajkę sączącym się z niej żółtym mleczkiem. Czynność tę należy powtarzać możliwie często.
Zaleca się zakleić nasmarowane kurzajki plasterkiem: Glistnik jest zielem trującym i powinno się unikać spożywania go (zwłaszcza w ostatnich miesiącach ciąży. Wyjątkiem są zalecenia lekarzy w przypadku leczenia innych przypadłości tym zielem).Największą zaletą tej metody jest jej przystępność. Jaskółcze ziele występuje na całym obszarze Polski i jest pospolitą rośliną polną. Jego nazwa powstała z ludowych przekonań, że zioło to wzrasta na przybycie jaskółek, a obumiera, gdy te odlatują.
2. CZOSNEK NA KURZAJKI
Czosnek jest szeroko stosowany w domowym leczeniu metodami naturalnymi .Tym razem sposób zastosowanie również nie jest specjalnie skomplikowany. Kawałek ząbka czosnku lub odrobinę rozgniecionej miazgi nakładamy punktowo na kurzajki i zaklejamy plasterkiem. Opatrunek zmieniamy 2-4 razy dziennie, stosujemy również na noc. Kurację powtarzamy przez minimum półtora tygodnia.
3. MNISZEK LEKARSKI NA KURZAJKI
Mniszek lekarski jest powszechnie występującą w Polsce rośliną. Inna jego nazwa, funkcjonująca w regionie podlaskim, brzmi brodawnik – czyli że od dawna ceniony był jako lek na kurzajki.Aby najpełniej wykorzystać jego właściwości w tym zakresie, kurzajki smarujemy kilka razy dziennie sokiem sączącym się ze złamanej łodygi rośliny lub liścia. Uwaga! Mniszek lekarski często zwyczajowo bywa nazywany mleczem, jednak wg systematyki roślin mlecz jest innym gatunkiem z tej samej rodziny roślin. Ze względu na duże podobieństwo obu roślin radzimy zapoznać się dokładnie z ich wyglądem przed wyruszeniem na łąkę.
4. DOMOWE OKŁADY NA KURZAJKI
Potrzebujemy cytrynę obraną ze skórki i ocet.
Cytrynę kroimy na małe kawałeczki, wielkością odpowiadające kurzajce. Wrzucamy do szklaneczki i zalewamy octem. Odstawiamy na noc. Rano odławiamy kawałki cytryny, delikatnie przykładamy w miejsce kurzajki i zaklejamy plasterkiem. Okład zmieniamy kilka razy dziennie, dodatkowo stosujemy także na noc. Kuracja powinna trwać minimum półtora tygodnia.Aby sposób ten był skuteczniejszy, można uprzednio wymoczyć dłonie i stopy w ciepłej wodzie z mydłem. Wtedy kurzajki rozmiękną i będą bardziej podatne na działanie kwasku cytrynowego i octu.
5. KĄPIEL MORSKA
Innym sposobem jest wymaczanie kurzajki w nasyconym roztworze soli morskiej.Do miski z gorącą wodą wsypujemy sól morską w proporcji 0,2 kg soli na litr wody. Mieszamy. W uzyskanym roztworze moczymy dłonie i stopy około pół godziny. Zabieg powtarzać codziennie, aż do ustąpienia objawów.
6. ŻYWOTNIK, CZYLI TUJA
Kurzajki można też usunąć codziennym smarowaniem zmian olejkiem lub nalewką z żywotnika. Nakrapiamy kilka kropel na brodawki zaklejamy. Zabieg powtarzamy kilka razy dziennie i aplikujemy na noc.Warto też nadmienić, że wyciąg z tui jest wykorzystywany w homeopatycznych lekach na kurzajki.
7. OLEJEK Z DRZEWKA HERBACIANEGO NA KURZAJKI
Jakkolwiek pierwszym skojarzeniem kojarzymy je z herbatą, drzewko herbaciane nie ma z nią nic wspólnego. Najprawdopodobniej roślina swoją nazwę zawdzięcza temu, że jej liście barwią wodę na brązowy kolor . Aby pozbyć się kurzajki, smarujemy zmiany olejkiem z drzewka herbacianego kilka razy dziennie, również na noc. Kuracja powinna trwać minimum dwa tygodnie.
8. DOMOWY PŁYN NA KURZAJKI
Dwie łyżki octu mieszamy z taką samą ilością zwyczajnego oleju słonecznikowego. Kurzajki smarujemy codziennie przez dwa tygodnie. Zaleca się częstą aplikację.
9. KALAFIOR NA KURZAJKI
Proszę się nie zrazić skojarzeniem z fizjonomią brodawki. W tym przypadku mamy na myśli Brassica oleracea, czyli roślinę popularnie zwaną kalafiorem.Z kalafiora wycinamy głąb, a z miejsca, w którym jest on najbardziej soczysty, wycinamy mały kawałeczek wielkości kurzajki. Przyklejamy go plasterkiem w miejscu brodawki. Opatrunek często zmieniamy w ciągu dnia, stosujemy także na noc.
10. SZARE MYDŁO
Warto czasem odrzucić wonidła współczesnego świata i sięgnąć po symbol dawnych czasów, szare mydełko. Nasze babcie uważały, że jest ono najlepszym lekarstwem na kurzajki. Jak to możliwe? Mydełko wyniszcza kurzajkę i powoduje jej odpadanie. Aby się o tym przekonać, malutki kawałek mydła zeskrob na plasterek i jako opatrunek przyklej w miejscu kurzajki. Stosować codziennie oraz na noc.

11. WYPALANIE OCTEM
Można także wykorzystać ocet oddzielnie, jako samowystarczalny środek na kurzajki. W tym celu namocz wacik w occie spirytusowym i przyklej w miejscu kurzajki plasterkiem. Opatrunek często zmieniaj i codziennie zostawiaj na noc. Stosować minimum dwa tygodnie.
12. OPATRUNEK ZE SKÓRKI Z CYTRYNY
Aby wykonać taki opatrunek potrzebujemy drobno startej skórki z cytryny i plastra. Startą skórkę przyklejamy w miejscu brodawki, najlepiej na dzień i na noc. Stosować minimum dwa tygodnie.
13. SOK Z LISTKA FIGOWEGO
Jeśli planujemy urlop w krajach śródziemnomorskich, warto podpatrzeć, jak tamtejsi ludzie radzą sobie z kurzajkami (gdyż jest to istotnym elementem obyczajowości danego kraju). Otóż okazuje się, że najpopularniejszą naturalną metodą na pozbycie się kurzajki jest sok z listka figowego! Zatem przechodząc koło jakiegoś drzewka figowego, można oprócz jego soczystych i słodkich owoców oberwać też kilka liści. Sączącym się z ich łodyg sokiem smarujemy brodawkę. Zabieg powtarzamy możliwie często i codziennie, do ustąpienia choroby.
14. BANAN
Jeśli znajdujemy się w innym ciepłym kraju, w którym przy drogach rosną banany, możemy wtedy polskim zwyczajem „pożyczyć” sobie kilka na użytek własny.Malutki kawałek wewnętrznej skórki z banana przyklejamy plasterkiem do kurzajki. Opatrunek zmieniamy możliwie często, codziennie zostawiamy na noc.
15. BAZYLIA
Listek świeżej bazylii rozgniatamy i przyklejamy do zmienionej chorobowo skóry. Opatrunek zmieniamy często i powtarzamy tę czynność codziennie, aż do ustąpienia objawów.
16. MAGICZNY SPOSÓB BABCI CZARODZIEJKI
Sposób ten brzmi nieprawdopodobnie, a jeszcze bardziej nieprawdopodobnym jest, że komuś to pomogło. Należy kurzajki zawiązać bawełnianą (w niektórych wersjach jedwabną) nitką, i mocno na nitce zawiązać supełek. Po jednym dniu noszenia nitkę zdjąć i włożyć pod kamień. I podobno wraz ze zniknięciem tej nitki mają zniknąć kurzajki. Niewiarygodne, a ponoć prawdziwe.

17. MOCZ
Cóż, przyszło nam do prezentacji najbardziej drastycznej metody: należy na noc nasmarować kurzajkę swoim własnym moczem. Podobno najlepiej bezpośrednio na nią nasikać.W każdej ludowej powiastce jest jakieś ziarnko prawdy. Mocz zawiera substancję zwaną mocznikiem, która jest produktem ubocznym przemiany materii. Jest to substancja bardzo szkodliwa dla naszego organizmu, dlatego też ją wydalamy. Razem z nią usuwane są inne toksyny, np. powstałe przy trawieniu leków. To sprawia, że mocz jest mieszanką trujących substancji. Być może właśnie dlatego potrafi „zabić” kurzajkę.
18.SÓL
Wode w garnczku osolić do takiego stopnia, że roztwór będzie tak nasycony, że surowe jajko jak włożymy do garnczka, to będzie pływało na powierzchni nie utopi się. Moczyć dwa razy dziennie po 15 minut w podgrzanym roztworze i w miare możliości z góry rozdrapywać by roztwór mógł się dostać do środka.
19.Pocierać kurzajkę główką zapałki jak jest pełnia księżyca.
20.Trzeba przygotować jabłko (w zależności ile masz tych kurzajek, jeśli jest ich dużo to wraz z tym zwiększa się ilość jabłek), przekroić je np. na ćwiartki czy połówki i posmarować tą oto kurzajkę jedną taką połówką jabłka. następnie trzeba zakopać w ziemi na podwórzu jabłka (złożyć je w całość) i tak je pozostawić. gdy zgniją to wtedy znikają kurzajki.
21.Polecam obieranie ziemniakow a potem zalanie obierzyn ciepla woda.potem moczymy reke z kurzajka w tej wodzie z obierzynami przez 10 minut.powtarzamy to tydzien.gwarantuje ze dziala a poza tym skora po tym jest barzdzo delikatna.
22.GREPOSEPT wyciąg z grejfruta smaruje sie nie rozcięczony plynem, do kupienia w aptece koszt ok.30 zł.
23.WYPOWIEDZ PANI DERMATOLOG
"Th**a 15 CH"
Jest to podstawowy lek do leczenia brodawek. Podajemy 10 granulek 1 raz w tygodniu. (Niektórzy lekarze zalecają, w leczeniu brodawek przewlekłych podawanie 5 granulek 1 x w tygodniu.)
Do tego leku należy dołożyć lek wspomagający dobrany w zależności od wyglądu i lokalizacji (rodzaju) brodawek.
- brodawki płaskie, przezroczyste, przypominające krople wosku, często bardzo liczne - "Dulcamara 9CH" 2 x dziennie po 5 granulek
- brodawki zrogowaciałe twarde, często podeszwowe - "Antimonium crudum 9CH" 2 x dziennie po 5 granulek
- brodawki o żółtym zabarwieniu, karbowane, uszypułkowane, łatwo krwawiące, często podeszwowe - "Nitricum acidum 9CH" 2 x dziennie po 5 granulek
- brodawki podpaznokciowe - "Causticum 9CH" 2 x dziennie po 5 granulek
- brodawki okołopaznokciowe - "Graphites 9 CH" 2 x dziennie po 5 granulek
- brodawki w zgięciach palców - "Natrum muriaticum 9 CH" 2 x dziennie po5 granulek
Czyli podajemy "Th**a 15 CH" raz w tygodniu i stosowny do rodzaju brodawki lek dwa razy dziennie.
24. Znalazlam jeszcze sposób aby smarowac kwasem salicylowym.
25.Aby wypalic kwasem z akumulatorów
26.Wypalic takim płynem do dezynfekcji i mycia narzędzi ALDEWIR Koncentrat (stosowany w zakładach fryzjerskich)
27.Pocieranie zwykłą kredą szkolna ponoc tez pomaga.
28.Było jeszcze tez aby na nitce z naturalnych włukien zawiazac tyle guzkow ile ma sie brodawek i schowac na podworku pod kamien i po ok. 2 tygodniach jak nitka zgnije to brodawki znikna.
29. Znalazłam tez ze jak oprzejdzie pogrzeb to trzeba natrzec rece tym piaskiem co ludzie po nim szli i ze po tym znikna ale nie wiem czy te sopsoby babcine sie sprawdzaja.
30.A i jeszcze kolejny nie higieniczny sposob ze sie smaruje krwia z okresu (było tez o krwi golebia).
ŁADNY MIKS ALE IDZIE COŚ WYBRAĆ DLA SIEBIE. JA WYBRAŁAM KILKA SPOSOBÓW JEDNOCZEŚNIE I NA EFEKTY DŁUGO NIE MUSIAŁAM CZEKAC:)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 391 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9498
Kiedyś miałem koło 30 na jednej ręce, stosowałem ten brodacid czy jak to tam i nic nie pomagał. W końcu zacząłem lekko podrzynać żyletką i obskubywać a potem smarowałem spirytusem udało mi się tak może ze dwie usunąć, reszta sama w ciągu miesiąca zniknęła, nie wiem jakim cudem.

pomogłem?? daj soga %)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5684 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 48576
Co najlepiej zastosować na kurzajki na powiece?Mam dwie malutkie i nie wiem jak się zabrać za nie :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 4311 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 16683
BC, a jestes pewien, ze to kurzajki?
na powiekach robia sie czasem wlokniaki, a to co innego
wiec proponuje odwiedzic dermatologa
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 184 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 932
Ehh kurzajki co za problem .
Mam ryj jak świnia i niech mi ktoś doradzi Co mam z nim zrobić,
Myślałem nad stylem Haniballa lettera .

Nie od razu Rzym zbudowano .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5684 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 48576
Kurde,sam nie wiem.Chyba będę musiał się przejść jednak do dermatologa.

Noonia,doczytałem,że włókniaki można potraktować ciekłym azotem,ale można tą metodę stosować w przypadku powieki??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 4311 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 16683
mozna.
oczywiscie delikatniej sie to robi niz w przypadku kurzajek, aczkolwiek robi
mi tez sie cos takiego zrobilo, zauwazylam, jak sie malowalam, dermatolog tak wlasnie zdiagnozowala i powiedziala, ze mozna azotem, ale ze to byl wrzesien, to powiedziala, zeby w listopadzie to zrobic, bo chlodniej. teraz mialam miec wlasnie wizyte, ale sie rozchorowala, w kazydm razie mysle, ze jak wybierzesz doswiadczonego lekarza to przezyjesz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

strona MEDYCYNA SPORTOWA

Następny temat

włosy na ramionach i barkach!

Fruzelina