SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krzywy kręgosłup i siłka -> looknijce

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12932

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 297 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9723
elo mam mały problem mam lekko krzywy kregosłup. byłem u ortopedy i powiedził mi że mam troche obsunięty bark i lekko obsunieta miednice ale jest to prawie nei wyczuwalne i dolny odcinek kregosłupa każdy człowiek ma jakby wsuniety w siebie a ja tego nie mam ;( powiedział także ze brak mi gibkosci kregosłupa i zalecił rozciaganie mozecie mi powiedziec jakie cwiczenia oprócz strechingu z atlasu cwiczeń polecilibyscie. to po pierwsze a po drugie nie zabrobnił mi cwiczyc na siłce ale ja mam kilka pytań do was a szczególnie do mawashi`ego jeżeli bedzie chiało mu sie odpowiedziec lub zajzec tu. mam na brzuchu nierównomiernie rozmieszczone kostki tzn ze jedna jest nizej a po drugiej stronie nie jest symetrycznie tylko wyzej na "fitnes" powiedzili mi ze to jest wrodzone i ze tego nei da sie zmienić a lekarz powiedział mi ze symetrycznosć jest domena głupich czy możecie mi poradzić czy warto jest cwiczyc na siłce i rozwijac nieprawidłowo rozmieszczone mięsnie tu podaje cwiczenie jakie wykonuje napisane zostały przes mawashi`ego:
Trenujemy 3 razy w tygodniu, odpoczynki między seriami 2 min na duże partie mięśniowe i 1 min na małe. Ciężar dobieramy tak, aby w ostatniej serii danego ćwiczenia, ostatnie powtórzenie wykonane było ze znacznym wysiłkiem, lecz ruch nie został załamany.

>Poniedziałek<
Ogólna rozgrzewka głównych stawów, 5 min. jazdy na rowerku stacjonarnym.

Klatka piersiowa
Wyciskanie sztangi na ławce skośnej 3x10 powt.
Wyciskanie sztangielek na ławce płaskiej 3x12 powt.
Rozpietki na maszynie buterfly 3x12

Dolny odcinek pleców
Wyprosty na ławce rzymskiej 4x 20

Biceps
Uginanie ze sztangielkami siedząc 4x10-12

Triceps
Wyprosty ramion na wyciągu pionowym 4x 10-12

Streching, zwisy na drążku


>Wtorek< (w domu)
Mięśnie brzucha
Spięcia brzucha leżąc 3x 20-25
Unoszenie nóg leżąc 3x 15-20
"Rowerek", nogi jak najniżej podłogi 3x 1 min

Ćwiczenia oddechowe
W staniu wznos ramion bokiem w górę - wdech, wspięcie na palce NN > wydech - ramiona w dół, stajemy na całych stopach. 3x 10 powt.
Streching


>Środa<
Ogólna rozgrzewka głównych stawów, 5 min. steper lub suche wiosła

Mięśnie pleców
Ściąganie długiego drążka szerokim chwytem do karku 2x10-12
Ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki podchwytem na szerokości barków 2x10-12
Wiosłowanie sztangielką w opadzie tułowia 2x 10-12
Martwy ciąg na wyciągu poziomym 3x20 >
sposób wykonania:
Siadamy przed wyciągiem, chwytamy uchwyt jak do przyciągania do brzucha. Na prostych ramionach wykonujemy skłon i rozciągamy mięśnie czworoboczne, unosimy ciężar wykonując wyprost tułowia z jednoczesnym odchyleniem do tyłu i ściągnięciem łopatek do siebie - ciężar umiarkowany.
Szrugsy ze sztangielkami stojąc 3x12-15

Streching, zwisy na drążku


>Czwartek< (w domu)
Tak jak we wtorek


>Piątek<
Ogólna rozgrzewka głównych stawów, 5 min jazdy na rowerku stacjonarnym

Nogi
Wyciskanie ciężaru leżąc 3x15-20
Wyprosty podudzi na maszynie 3x 15-20
Uginanie podudzi leżąc lub stojąc na maszynie 3x 15-20

Barki
Boczne wznosy sztangielek w opadzie tułowia 3x 10-12
Boczne wznosy sztangielek siedząc 3x 10-12
Wyciskanie na maszynie lub wyciskanie sztangielek siedząc 3x 8-10

Dolny odcinek pleców
Wyprosty na ławce rzymskiej 4x 20

Streching, zwisy na drążku


>Sobota<(w domu)
Jak wtorek i czwartek


>Niedziela<
WOLNE
i nie jestem pewien czy wszystkei cwicznia sa dobre nei to ze podważam autorytet tego kto sto napsiała ale ............ np martwy ciag czy sztrugsy a np wyciskania na maszynie nie mam jak robic ;( czy mozna to cwiczenie jakims zastapic mam w domu atlas, ławeczke i hankle

z góry dzieki za odpowiedz

poprostu nie wiem jak to mi sie wszyskto rozrosnie jak bede cwiczył a nie chce zebym wygladał jak 7 nieszczescie

i jeszcze chodze 3 razy w tyg na basen i sie rozciagam 6 dni w tyg
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1095 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12342
Miałem podobny problem, jedna strona ciała była centymetr niżej od drugiej (takie skrzywienie) skorygowałem to i nadal mam niesymetrycznie ułozone "kostki" na brzuchu, ale warto go ćwczyc, popatrz na mój avatar
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 716 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9168
to skrzywienie to skolioza(na zasadzie jednej nogi krutszej od drugiej), mam to samo więc moge ci powiedziec co wiem na ten temat, no więc:
-powinieneś ograniczać sie z ćwiczniem na maszynach używaj raczej wolnych ciężarów
-nie jest wskazane wykonywanie takich ćwiczeń jak martwych ciągów, przysiadów, szrugsów czy wyciskania na barki a przynajmniej powinno sie ograniczać ciężary -staraj sie przede wszystkim wykonywać je poprawnie technicznie i nie zaponiec o ćwiczeniach rozciągających(tak jak stosujesz zwis na drazku)
-martwy ciąg możesz zastąpić podciąganiem na drążku (m.obłe, najszersze grzbietu)
-szrugsy możesz zastąpić wiosłowaniem(m. czworoboczne)

--pomogłem??-daj soga--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1095 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12342
miałem identyczne skrzywienie - w tej chwili jestem już prosty i wcale nie mam jednej nogi krótszej od drugieej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 297 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9723
W4MP jak wyprostowałes mozesz uzasadnić :D
radziu16 zrobie tak jak mówiłeś nartyw ciag zastapie podciaganiem ale jak robic na szekorosci barków czy szerzej ? a sztrugsy robie z cieżarkami 2.3 kilo i robie ostrożnie więc mysle ze nic mi sie nei stanie jak sądzisz ?? a co bys dał na nogi jeszcze bo nie moge wysiskać nie mam takeigo czegos w domu a szkoda marnować kasy na siłke na 1 cwiczenie ! na maszynie nei biore duzych ciezarów takie abym mógł zrobic te seryjki spokojnie na poczatak mysel ze bedzie to dobre aby miesnie sie przyzwyczaiły ?? moze to kwas co powiedziłem ??!! raczej tak !!

ale nie odpowiedziliscie mi na pytanie ( :D ) czy jak bede cwiczył na siłce i na brzuch to wada sie eni pogłebi bo przeciez mięsnei rozrosna sie neiprawidłowo ;( ( lekarz powiedizł ze moge cwiczyc ale też powiedział ze nei moge pewnych cwicz robic i wymienił :D )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1095 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12342
Ćwicz brzuch, u mnie widac ze jest niesymetryczny ale i tak wszyscy mówią ze jest OK, wielu zawodowców ma niesymetryczne miesnie brzucha i też jest OK. A co do skrzywienia chodziłem na specjalną rehabilitacje, takei sobie cwiczenai robiłem pod okiem kompetentnej osoby, ale to jakies 3 lata temu było
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 297 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9723
W4MP dzięki loozo bede cwiczył :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1095 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12342
lOOzik, 3m sie, masz odemnie soga na zachete
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 297 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9723
wow dzieX mój PIERWSZY sog w życiu dziĘki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 716 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9168
"W4MP jak wyprostowałes mozesz uzasadnić :D
radziu16 zrobie tak jak mówiłeś nartyw ciag zastapie podciaganiem ale jak robic na szekorosci barków czy szerzej ? a sztrugsy robie z cieżarkami 2.3 kilo i robie ostrożnie więc mysle ze nic mi sie nei stanie jak sądzisz ?? a co bys dał na nogi jeszcze bo nie moge wysiskać nie mam takeigo czegos w domu a szkoda marnować kasy na siłke na 1 cwiczenie ! na maszynie nei biore duzych ciezarów takie abym mógł zrobic te seryjki spokojnie na poczatak mysel ze bedzie to dobre aby miesnie sie przyzwyczaiły ?? moze to kwas co powiedziłem ??!! raczej tak !! "

Odpowiedź: nie no bez przesady możesz robić szrugsy wiekszym cięzarem ale do pewnych granic, jeśli zauwazysz po treningu dziwne czucie w plecach coś jak uwierania czy inny ból to po prostu to będzie znak że przesadziłeś i musisz sie ograniczyć w tym ćwiczeniu
co do nóg uginanie i prostowanie podudzi leżąc jak najbardziej(chodzi ci o uginanie łydek??) z przysiadami bardziej uważaj -mój przykład -długo nie robiłem przysiadów ze względu na kręgosłup ale jednak sie przełamałem -teraz nakładam 40 kg(lajtowu cięzar) i staram je robic bardzo powoli i siadam do samego końca

"ale nie odpowiedziliscie mi na pytanie ( :D ) czy jak bede cwiczył na siłce i na brzuch to wada sie eni pogłebi bo przeciez mięsnei rozrosna sie neiprawidłowo ;( ( lekarz powiedizł ze moge cwiczyc ale też powiedział ze nei moge pewnych cwicz robic i wymienił :D )"

Odpowiedź: ćwiczenie mięsni pleców i brzucha jest jak najbardziej wskazane , nawet zalecane w przypadku skrzywień kręgosłupa, jeśli będziesz wszystko robił poprawnie technicznie i to co trzeba to siłownia nie zaszkodzi a może nawet w pewnym stopniu pomóc.

--pomogłem??-daj soga--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1095 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12342
Chodziłem na rehabilitacje do takiego specjalnego ośrodka, ale już nie pamietam jakie to ćwiczenia były
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ABS II czy Aerobiczna szóstka weidera?

Następny temat

trening na mase

Wiecej