SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krycie

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3056

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 164 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1349


Mam pewne pytanie na temat krycia...

Kiedy stosuje się te rodzaje krycia (1. obrońca za napastnikiem, 2. obrońca przed napastnikiem). Który z nich jest poprawny i dlaczego ?
Z tego co wiem obrońcy powinni kryć według pierwszego przykłady,a pomocnicy ? mogą sobie pozwolić na drugi przykład, np. żeby przeciąć podanie ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1540 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34323


gdy podanie jest z drugiej strony to obronca niech bedzie po drugiej stronie analogowo
tylko ofc obronca musi byc bardzo blisko napastnika by był czas na reakcje

Zmieniony przez - Xin1313 w dniu 2010-08-15 17:07:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 164 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1349


Ale zobacz, że jeśli analogowo ustawimy wysztko z drugiej strony to jeśli obrońca nie zdąrzy przeciąć podania, to napastnik będzie miał sam na sam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 687
Kryje się zawsze od strony bramki. A po za tym w lini obrony jest kilku obroncow a nie jeden i powinni sie nawzajem asekurowac.

Dla mnie przegrana to wygranej przedsmak...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 104
cała sztuka piłki nożnej to w dużej mierze przeczytanie gry przeciwnika dlatego ten obrońca powinien przeczytać grę tych dwóch przeciwników i zblokować bez problemu tom piłkę lecz bardzo trudno jest przeczytać co przeciwnik zamierza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 104
ale spidi też ma racje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1540 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34323
Analogowo czyli chodziło mi o zmiane strony a ne w tym samym miejscu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 110 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2126
Zawsze sie kryjee od strony bramki..Wariant drugi stosuje sie przy łapaniu napastnika na spalonym,ale to cala linia obrony musi byc zgrana i zrobic krok do przodu w odpowiednim momencie. Pomocnik tez zawsze powinien miec swojego przeciwnika przed sobą a nie za plecami,bo jak pilka przejdzie za niego to niepotrzebnie musi zasówać za nim.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 164 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1349
Dzięki za odpowiedzi ;)
Mam jeszcze jedno pytanie...
Jeśli napastnik zbiegł na skrzydło i chce wrzucić piłkę w pole karne - w jaki sposób powinno się kryć ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 164 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1349


Dołączam obrazek :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1540 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34323
od strony bramki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

diakonos_0 - STO LAT!!!! :-)

Następny temat

Trening dla piłkarza na siłowni czy warto ?

WHEY premium