SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kreatyna a IF.

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6637

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 408
Witam.
Nigdzie nie znalazłem tematu dotyczącego kreatyny a wspomnianego przeze mnie IF'a ( Intermittent Fasting ).
18 lat, 72 kg wagi i właśnie chciałem rozpocząć branie kreatyny.
Mam do Was kilka pytań :
1. Biorąc pod uwagę to, że na IF'ie nie spożywam nic a nic ( oprócz płynów ) przez 21 godzin, a całe zapotrzebowanie kaloryczne spożywam w ciągu tych 3 godzin, kiedy radzilibyście mi brać kreatynę?
Jedne opinie głoszą że najlepiej na pusty żołądek, drugie że do śniadania ( weźcie pod uwagę, że ja śniadania nie jadam, bo okno jedzenia wypada u mnie w godzinach od 19:00 do 21:00 ).
Trenuję o godz. 17:30.


2. Jako że jest to mój pierwszy kontakt z tym suplementem, tu się nasuwa moje pytanie. Jak powinno wyglądać dawkowanie go?
Na pewnej stronie sklepu internetowego, znalazłem taką notatkę dotyczącą kupionego przeze mnie produktu ( jest to kreatyna monohydrat z AMIXU)

Zaleca się następujące przyjmowanie: Osoby ważące do 90 kg: przez 1 tydzień - 2 razy dziennie po 5 g.Następnie, przez okres 3-5 tygodni, nie więcej niż 2 g dziennie. Osoby ważące pow. 90 kg: przez 1 tydzień - 4 razy dziennie po 5 g.

Następnie, przez okres 3-5 tygodni, nie więcej niż 2 g dziennie.Dzienna dawka w pierwszym tygodniu nie powinna przekroczyć 20 g niezależnie od wagi ciała.Po 4-6 tygodniach przyjmowania monohydratu kreatyny, zaleca się zrobić kilkutygodniową przerwę.


W innych tematach zaś widziałem rady, by przyjmować stale po 5 - 10 gram dziennie. Więc jak to ma wyglądać? Czy te 2g dziennie nie byłoby za mało ?! Bardzo prosiłbym Was o radę tutaj, czy dawka ma być stała, czy po jakimś czasie ją zmiejszać?
Bardzo liczę na Waszą pomoc.
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9318 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 26947
Na masowce wiekszego znaczenia nie maja bo i tak jest nadwyzka kcal a przez aeroby poprostu wiecej sie spali kcal. Oprocz tego mowi sie ze aeroby spowolniaja przyrost masy miesniowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9318 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 26947
1. Czas przyjecia kreatyny nie ma wiekszego znaczenia bo nie dziala doraznie tylko dlugofalowo
2. Dziwny sposob dawkowania ten ich bo to tak jakby faza nasycenia z nieduza iloscia kreatyny "Osoby ważące do 90 kg: przez 1 tydzień - 2 razy dziennie po 5 g.Następnie, przez okres 3-5 tygodni, nie więcej niż 2 g dziennie."
Daj w dzien treningowy 5 g x 2 a w dzien nietreningowy 1 porcja 5 g. Cykl zrob 8-12 tygodni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Osobiście jestem na IF i kończę właśnie cykl na mono
1. jw, u mnie wyglądało to tak, że w DT po treningu, w DNT mniej więcej w porze treningu, w obu przypadkach na pusty żołądek
2. jadę cały czas na dawce 10g, bez rozróżnienia DT/DNT

Edit: nie za krótkie okno karmienia masz?

Zmieniony przez - natka w dniu 2013-04-29 07:10:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336126
Za kilka dni powstanie nowy dział ( Prowadzony przez Tadeusza Sowińskiego i Łukasza Kowalskiego) poświęcony tematyce odchudzania, z naciskiem na IF. Zatem czekajcie....na opracowania i porady prawdziwych dietetyków.



Zmieniony przez - Bull w dniu 2013-04-29 08:25:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 408
natka

Edit: nie za krótkie okno karmienia masz?
Zmieniony przez - natka w dniu 2013-04-29 07:10:03


Wyrabiam się w tym okienku z zapotrzebowaniem kalorycznym, jeśli nie, to lekko je przedłużam, jest ok :)


natka

1. jw, u mnie wyglądało to tak, że w DT po treningu, w DNT mniej więcej w porze treningu, w obu przypadkach na pusty żołądek


Nie wywołało to żadnych podrażnień żołądka, czy coś w ten deseń?


natka

2. jadę cały czas na dawce 10g, bez rozróżnienia DT/DNT


Czyli nie słuchać tej pseudo-instrukcji z neta i jechać non stop te 10 gram DT / 5 gram DNT aż do wykończenia puszki (500 g), czy zmniejszać dawkę ? :)

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Podrażnień żołądka nie zauważyłam, więc chyba nie.

Instrukcja z neta jest co najmniej dziwna, na mojej puszce jest napisane o stosowaniu raz dziennie porcji 10g (Activlab).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12086 Napisanych postów 160548 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234866
zalezy od kreatyny.
8/10g na dobe styka

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 408
Wielkie dzięki za info, mam jeszcze jedno pytanie do Was.
Na cyklu monohydratem kreatyny zaleca się zwiększenie spozycia wody.. (3-5l.) by nerki sobie poradziły.

Czy wodę można w pewnym stopniu zastąpić np. Coca-Colą Zero?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Coca-cola zero to słaby pomysł ze względu na to, że wypłukuje wapń (kwas ortofosforowy)... Od czasu do czasu spoko, ale lepiej wodę/wodę z listkami mięty/owocowe lub zieloną herbatę....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 222 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8573
Kurde nieźle okno tylko 3 h dajesz rade 21 h bez zarcia ? ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 408
natka
Od czasu do czasu spoko, ale lepiej wodę/wodę z listkami mięty/owocowe lub zieloną herbatę....


Kurczę, no to mam cholerny problem, bo ja nie potrafię po prostu pić wody.. Może i to dziwne, ale mdli mnie od jej smaku, a pić jej 3-4 litry dziennie to byłaby katorga..
Miałem nadzieję,że ta cola zero byłaby niezłą odskocznią od tych słodzonych gówien ( chociaż smakują świetnie ) jak Nestea, Pepsi, itp.



@mufasa Ta, teraz wytrzymac te 21 godzin to nie problem, ale na początku miałem ochotę pożreć wszystko co się ruszało naokoło mnie :) Teraz głód czuję sporadycznie, a efekty są świetne.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ponad rok treningu co brac ? :)

Następny temat

WHEY C6

WHEY premium