SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kreatyna+HMB

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1265

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2406
Tak więc temat wałkowany wiele razy, ale wciąż wolałbym się upewnić.
Mam zamiar zrobić pierwszy cykl kreatynowy (chodzę na siłownie regularnie od lipca, a więc 6 miesięcy) w celu zwiększenia masy mięsniowej i siły. Jednocześnie chciałbym to uzupełnić HMB, aby pomogło mi w usuwaniu tkanki tłuszczowej (trenuję 2x siłowo, 1x aeroby w tygodniu + 1/2 baseny w weekendy). Od lutego- marca planuję zmienić aeroby, które robię na siłowni na trzeci trening siłowy. Cykl kreatynowy ma trwać tradycyjne 6 tygodni, HMB natomiast chciałbym stosować na stałe (w sensie około pół roku, a może dłużej o ile fundusze pozwolą i efekty mnie zadowolą). Stosowałem już reduktor (ClenBurexin), spaliłem na nim (i oczywiście moim zangażowaniu ) naprawdę dość dużo tkanki tłuszczowej.
Chcę się dowiedzieć czy stosowanie tych dwóch suplementów na pewno da mi oczekiwane efekty (przyrost masy mięśniowej i siły przy jednoczesnej utracie tkanki tłuszczowej). I czy miałbym coś do tego zestawu zakupić i jak długo tego używać (słyszałem, że tauryna byłaby okej).
Od miesiąca stosuję też dietę redukcyjną ułożoną przez Domera opartą na dużej ilości białka w pokarmie (wychodzi prawie 1:1 z węglowodanami).
Mam 16 lat.

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1020 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10164
jedno albo drugie..
bo nie zrobisz miesnia na diecie którą teraz masz tzn na redukcyjnej...
wiec przemysl jeszcze raz swoje postepowanie.. i wybierz co teraz jest dla CIebie wazniejsze albo redukcja albo masa.. miesniowa a nie tłuszczowa..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2406
Hmm czyli jedno wyklucza drugie? Bo głównie narazie chodzi mi o poprawienie rzeźby, a potem mam zamiar polecić z siłą i masą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50488
Nie wyklucza, ale tutaj trzeba na prawdę ogromnego doświadczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2406
Właśnie dlatego piszę na tym forum. Liczę, że podzielicie się swoim doświadczeniem ze mną :)
Czytałem gdzieś na tym forum, że kreatyna wcale nie musi być stosowana jako środek "na masę". Ktoś napisał wręcz, że może wspomagać redukcję?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50488
Jak najbardziej. Zapobiega spadkom mięśnia. Ja polecam kreatynę na redukcję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2406
Ooo czyli jednak mógłbym zrobić taką mieszankę. :)
A czy dokupić do tego np taurynę? Jeśli tak, to w czym ona mi pomoże? Czytałem, że w jakiś sposób wspomoże kreatynę. Czy to prawda?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50488
Zamiast HMB kupiłbym BCAA. Tauryna raczej zbędna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2406
Hmm BCAA... BCAA automatycznie wyklucza HMB? Bo trochę HMB (na jakiś miesiąc-dwa) mam zakupionegom, a ewentualnie bym stosował BCAA+HMB+kreatyna jeśli tak można?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50488
Można. Nie wykluczają się.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2406
Okej w takim razie chyba zastosuję się do Twoich rad i spróbuję zrobić kreatyna+HMB+BCAA. Z tym, że po skończonym cyklu kreatyna wiadomo- odpada. A co z BCAA? Zostawić do brania z HMB czy też odrzucić do następnego cyklu?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

"bo lepiej pytać niż błądzić..." czyli co teraz?

Następny temat

Co tydzień inne białko.

WHEY premium