SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kontuzja stawu skokowego

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4312

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 474
Witam. Wczoraj miałem mały wypadek, chirurg orzek iż nastąpiło skręcenie stawu skokowego stopnia pierwszego /bez złamania/ ,rodzinny kazał kupić żel i wypoczywać /+rejstracja do chiruga/ Mam parę pytań do osób które to przeszły lub są w miarę kompetentne:
1)Ile średnio trwa powrót do normalności (tzn.zwykłe chodzienie ,powrót na siłownię itp.)
2)Co pomaga w szybszym zagojeniu się (okłady z lodu itp?)
Z góry wielkie dzięki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1350 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16650
skręcenia to bardzo nieprzyjemne urazy, zwłaszcza w stawie kolanowm który jest bardzo złożony,
nie powiem ci ile czasu bedziesz wracałdo zdrowia bo to zależy od kilku czynników,
lekaż prowadzący najlepiej ci o wszystkim powie,

każdy jest panem własnego losu i tylko przed sobą będzie za siebie odpowiedzialny .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 253 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19105
Staw skokowy mialem skrecony juz 3 razy na lewej nodze wiec mysle ze moge sie wypowiedziec
1. Za 1wszym razem nie moglem chodzic przez 2 tygodnie za drugim juz tylko tydzien wystarczyl teraz ostatnio za trzecim po weekendzie moglem chodzic wiec jezeli u Ciebie to pierwszy raz to troche moze potrwac. Co do powrotu do "normalnosci" dosc dlugo mnie trzymal bol np przy bieganiu,skakaniu gdzies ponad miesiac moze 2. wiec na silce moze byc ciezko z cwiczeniami na nogi pozatym staw juz bedzie oslabiony wiec teraz jak juz nawet lzej przekrecisz to mozesz skrecic i raczej nigdy nie bedzie normalnie... a co do pytania nr 2 ja uzywalem tylko zel na opuchlizne "altacet", a pozatym musisz siedziec z noga polozona jakos wyzej (pufa ze 2 poduszki i dopiero noga ) Pomaga rownierz jak wezmiesz sobie butelke szklana np od 0,5 polozysz stope na nia docisniesz lekko i bedziesz turlal w przod i w tyl. Pozdro.

Zmieniony przez - kierus w dniu 2008-02-21 20:47:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 474
Dzięki dzięki dzięki za odpowiedzi, mam również pytanie Kierus: po jakim czasie mogłeś "normalnie chodzić" tzn bez biegania ale też bez kuli?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 253 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19105
Tak jak napisalem za pierwszym razem siedzialem 2 tyg w domu i po tych dwoch tygodniach moglem chodzic normalnie, pozniej juz czym wiecej razy skrecisz tym szybciej sie wyleczy


Zmieniony przez - kierus w dniu 2008-02-22 15:44:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Terapuls. Trzymaj nogę na podwyższeniu.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 253 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19105
no i wczoraj skrecilem sobie 4 raz... Wiec na swiezo Ci powiem po jakim czasie mi przejdzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2559
kolego Maxav, wszystko zależy od Ciebie. Jak pierwszy raz doznałem takiego urazu nie mogłem zginać stopy w poziomej płaszczyźnie w ogóle! Kostkę skręciłem grając w piłe, nie mogłem chodzić, nawet stanąć na niej a do domu wróciłem na rowerze - dałem rade pedałować... Gipsik, po 3 dniach stawałem już na tej stopie, po 2 tygodniach zdjeli gips i było już ok. Troszke rozchodziłem i można było biegać. Bierz coś na wzmocnienie na pewno nie zaszkodzi ;) powodzonka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 253 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19105
No i moge powiedziec ze juz mi przeszlo no tak to jest ze teraz latwo skrecic ale tez latwo wrocic do wmiare normalnego stanu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 208
SIEMKA!!!!!
JA JEDNAK POLECE CI STABILIZATOR PO JAKIS KILKU TYGODNIACH ..........OCZYWISCIE JAk*********Z SPORT!!!!!JA TAKZE MIALEM SKRECONE KOSTKI JAK GRALEM W SIATE I KUPILEM STAB.ACTIVE ANKLE T2 I JEST SUPER ACHA GDZIE NA ALLEGRO TAM JEST TANIO!!!

czarek;)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybity palec u nogi ! Poradzcie

Następny temat

problem z łopatkami :(

WHEY premium