SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kontuzja stawu skokowego

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1216

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 86
Mam pytanie ile muszę pauzować jeśli skręciłem nogę w stawie skokowym (naderwałem torebkę stawową ? sezon zaczynam 28 marca ,a skręciłem ją 10 marca. Lekarz kazał mi chodzić w Ortezie (takim bucie ortopedycznym przez 2 tygodnie czyli do 27 marca). Noga mnie już nie boli prawie jak ją wyjmę z Ortezy lecz czuję że nie chodzę jeszcze tak jak kiedyś Sad. czekam na pomoc. Chciałbym jak najszybciej powrócić do gry ponieważ jestem podstawowym środkowym obrońcą i kapitanem chce pomóż mojej druzynie Sad...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1176 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17372
Możesz ją już zaczynać rozchodzić i robić okłady na zmniejszenie opuchlizny ale ... to na pewno ci nie wyjdzie na dobre. odczekaj tydzień czasu lepiej, i wtedy zacznij powoli ćwiczyć i wracać do formy przed skręceniem.

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
start : 131kg / obecnie : 119,4kg / cel : 105kg

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 86
opuchlizna już mi zeszła (tzn. prawie bo jeszcze tak jakby była taka mała bo troszeczkę inaczej wygląda ta skręcona kostka) ale jak wyjmę ją z ortezy to normalnie chodzę :) tylko jeszcze mi się tak dziwnie biega próbowałem truchtu i trochę tak inaczej się biegło. jeszcze do piątku mam nosić tą ortezę i z dnia na dzień czuję poprawę :) wiec nie wiem kiedy będę mógł zagra..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1176 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17372
tylko jeszcze mi się tak dziwnie biega próbowałem truchtu i trochę tak inaczej się biegło.

psychika robi swoje

Ja po skręceniu kostki w sytuacji kiedy zbierałem piłkę, później przez kilkanaście treningów bałem się normalnie wyskoczyć. Dziwnie jest owszem, ale to kwestia czasu i przełamania się.

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
start : 131kg / obecnie : 119,4kg / cel : 105kg

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 86
Dziku05 czyli ile według ciebie będę musiał pauzować (ile ty nie trenowałeś) ??? od dnia w którym doznałem kontuzji mija 2 tygodnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1176 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17372
Dziku05 czyli ile według ciebie będę musiał pauzować (ile ty nie trenowałeś) ???

Nie ma ogólnych reguł określających ile, każdy ma inny organizm i inny przebieg regeneracji pourazowej. Ja żałuje że wziąłem opcję gipsu, przez to pauzowałem 6 tygodni, ale bez gipsu sądzę że góra były by to dwa tygodnie. Ćwicz kostkę, oczywiście bez przesady, do gry stosuj stabilizator ew. opaski elastyczne przez jakiś czas a szybko wrócisz do formy.

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
start : 131kg / obecnie : 119,4kg / cel : 105kg

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

klucie w okolicach zeber

Następny temat

aeroby tradzik.

WHEY premium