SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kontuzja stawu skokowego

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5968

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 86
Witam ! (11 Marca) ponad 2 tygodnie temu skręciłem staw skokowy i najprawdopodobniej naderwałem torebkę stawową (tak stwierdził lekarz ortopeda) podczas zawodów w siatkówkę. Lekarz w Szpitalu chciał włożyć mi nogę w gips lub w specjalną ORTEZĘ (tj. taki but ortopedyczny) na 2 tygodnie wybrałem ortezę. dziś byłem u lekarza na kontroli i zdjołem już tego buta (2 tygodnie mineły we wtorek czyli 2 dni temu) . Dziś lekarz powiedział że wszystko jest już dobrze tylko na wszelki wypadek muszę nosić mały stabilizator stawu skokowego. Noga mnie już nie boli, prawie normalnie już chodzę (próbowałem nawet truchtać i nie jest źle) wydaje mi się że mam jakaś "blokadę psychiczną" i dlatego jeszcze nie chodze tak jak wcześniej. Gram w piłkę i runda zaczyna się jutro (wiem że nie zagram na 100000%) chciałem się zapytać kiedy według was mogę zacząć treningi???? pomóżcie ? Dziś jak byłem u tego lekarza to powiedział mi że 3 miesiące nie mogę grać :\ załamał mnie tym !!! czy według was mógłbym zagrać już za 3 tygodnie ?

PS. Mam pytanie jakie ćwiczenia stosować żebym jak najszybciej mógł wrócić do zdrowia ? Jakie maści, leki wzmacniające stawy stosować ?

POMOCY !!!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 146 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 997
Ja na 3 roku IIstopniowym (wkoncu chce zaczac pracowac ) dziennie tez w Katowicach .Swoja droga na mnie i tak wieksze wrazenie wywiera dr Kokosz .

Jak napisal Piotr rehabilitacja skorcila by ten okres . A ta nasza dyskusja o tapach to tak w zawodowym gronie .Zapewne tak i tak bedzie dobrze .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Kwestia indywidualna.
Ale z miesiąc minimum napewno nie. (strzał!)
Niech lekarz skieruje Cię na jakieś zabiegi rehabilitacyjne - szybciej sprawność odzyskasz.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 86
proszę o więcej opinij
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Witam jezeli chodzi o skrecenie to problem jest w tym, ze stopa utracila czesciowo swoja stabilnosc, dlatego jest taka obawa psychiczna przed aktywnoscia ruchowa, proponuje nastepujace cwiczenia: stoisz na jednej nodze tej w ktorej byl uraz i np lekko zginasz kolano i prostujesz, drugie cwiczenie stoisz ponownie na tej nodze zamykasz oczy i utrzymujesz rownowage, trzecie cwiczenie znowu ta sama pozycja i tym razem druga osoba rzuca Ci pilke np tenisowa a TY lapiesz raz lewa raz prawa reka, kolejne cwiczenie tym razem na wzmocnienie miesni wokół kostki wspiecia na palce , chodzenie raz na palcach raz na pietach, gdy poczujesz sie pewnie mozesz chodzci raz na wewnetrznych raz na zewnetrznych krawedziach stopy. Wszystkie te cwiczenia maja na celu odbudowac tzw"czucie stawowe" a inaczej mowiac propriocepcje. W stawie skokowym znajduje sie duzo struktur odpowiedzialnych za utrzymanie rownowagi i po skreceniu trzeba to odbudowac.
Polecam takze kinesiotapping zamiast tego stabilizatora. Są to plastry ktore utrzymuja i stabilizuja staw skokowy i w nich mozesz spokojnie grac

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 86
siema Pauzuję już ponad 3 tygodnie po tej kontuzji stawu skokowego, noga już nie boli jest tylko takak malutka opuchlizna. Czy za trzy tygodnie tj (18marca sobota) będę mógł grać mecz ligowy ? trener kazał mi przyjeżdżać na treningi i truchtać powolutku wokół boiska, czy to jest dobry pomysł ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 199
siema mam ten sam problem skręciłem kostkę 21 marca w****iłem się bo liga ruszyła 28 i tez lecze tą kostkę bo 18 kwietnie może zagram POLECAM BASEN
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
No przydaly by sie okłady z lodu na opuchlizne, Truchtanie tak ale z unieruchomieniem w Kinesiotappingu niektorych ruchow

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 146 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 997
Piotrze , w jakim celu ma cwiczyc propiocepcje jesli jest otapowany ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
otapowany kinesiotappingiem czyli elastycznymi plastrami ktore dodatkowo wzmacniaja propriocepcje. Przy swiezym urazie tapujesz zabezpieczajac stope przed supinacja, a po okresie ostrym zakładasz kinesiotapping w celu mechanicznej korekcji strzałki do tylu,

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 146 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 997
Nie jest czasami tak , ze dzieki tapa bedzie wysylany bledny impuls do OUN o zbyt duzym napieciu miesniowym co w rezultacie doprowadzi do zlych nawykow ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
wszystko zalezy od tego jak go zaaplikujesz. W kinesiotappingu istnieja techniki np korekcyjna, mechaniczna, powieziowa, limfatyczna. Moge to wytlumaczyc w ten sposób bo widze ze sie cos tam orientujesz. Caly mechanizm skrecenia co sie dzieje: W chwili skrecenia kosc strzałkowa jest pociagana do przodu i w doł poprzez wiezadlo strzałkowo skokowe, w tym samym momencie przemieszczeniu ulega staw strzałkowo-piszczelowy gorny do tyłu. To niewłaściwe ułozenie caly czas podraznia tobebke stawowa stawu skokowego. Za pomoca tappingu i metody Mulliogana cofam strzałke do tylu i w góre i tapujue. Powoduje to ustapienie podraznienia i szybsza resorbcje krwiaka, zabezpiecza przed ponownym skreceniem i tak jak pisales daje impulsy do oun , stosuje to u wielu sportowcow i efekty bardzo dobre. W razie jakichs watpliwosci pisz chetnie wyjasnie

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Lipomastia i problemy z nią związane.. help!!

Następny temat

WZROST pomocy

WHEY premium