SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

kontuzja stawu skokowego

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4917

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 86
Witam ! (11 Marca) ponad 2 tygodnie temu skręciłem staw skokowy i najprawdopodobniej naderwałem torebkę stawową (tak stwierdził lekarz ortopeda) podczas zawodów w siatkówkę. Lekarz w Szpitalu chciał włożyć mi nogę w gips lub w specjalną ORTEZĘ (tj. taki but ortopedyczny) na 2 tygodnie wybrałem ortezę. dziś byłem u lekarza na kontroli i zdjołem już tego buta (2 tygodnie mineły we wtorek czyli 2 dni temu) . Dziś lekarz powiedział że wszystko jest już dobrze tylko na wszelki wypadek muszę nosić mały stabilizator stawu skokowego. Noga mnie już nie boli, prawie normalnie już chodzę (próbowałem nawet truchtać i nie jest źle) wydaje mi się że mam jakaś "blokadę psychiczną" i dlatego jeszcze nie chodze tak jak wcześniej. Gram w piłkę i runda zaczyna się jutro (wiem że nie zagram na 100000%) chciałem się zapytać kiedy według was mogę zacząć treningi???? pomóżcie ? Dziś jak byłem u tego lekarza to powiedział mi że 3 miesiące nie mogę grać :\ załamał mnie tym !!! czy według was mógłbym zagrać już za 3 tygodnie ?

PS. Mam pytanie jakie ćwiczenia stosować żebym jak najszybciej mógł wrócić do zdrowia ? Jakie maści, leki wzmacniające stawy stosować ?

POMOCY !!!

Sprawdź ile masz % tłuszczu?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7554 Napisanych postów 60691 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 511990
Kwestia indywidualna.
Ale z miesiąc minimum napewno nie. (strzał!)
Niech lekarz skieruje Cię na jakieś zabiegi rehabilitacyjne - szybciej sprawność odzyskasz.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
proszę o więcej opinij
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1238 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3498
Witam jezeli chodzi o skrecenie to problem jest w tym, ze stopa utracila czesciowo swoja stabilnosc, dlatego jest taka obawa psychiczna przed aktywnoscia ruchowa, proponuje nastepujace cwiczenia: stoisz na jednej nodze tej w ktorej byl uraz i np lekko zginasz kolano i prostujesz, drugie cwiczenie stoisz ponownie na tej nodze zamykasz oczy i utrzymujesz rownowage, trzecie cwiczenie znowu ta sama pozycja i tym razem druga osoba rzuca Ci pilke np tenisowa a TY lapiesz raz lewa raz prawa reka, kolejne cwiczenie tym razem na wzmocnienie miesni wokół kostki wspiecia na palce , chodzenie raz na palcach raz na pietach, gdy poczujesz sie pewnie mozesz chodzci raz na wewnetrznych raz na zewnetrznych krawedziach stopy. Wszystkie te cwiczenia maja na celu odbudowac tzw"czucie stawowe" a inaczej mowiac propriocepcje. W stawie skokowym znajduje sie duzo struktur odpowiedzialnych za utrzymanie rownowagi i po skreceniu trzeba to odbudowac.
Polecam takze kinesiotapping zamiast tego stabilizatora. Są to plastry ktore utrzymuja i stabilizuja staw skokowy i w nich mozesz spokojnie grac

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
siema Pauzuję już ponad 3 tygodnie po tej kontuzji stawu skokowego, noga już nie boli jest tylko takak malutka opuchlizna. Czy za trzy tygodnie tj (18marca sobota) będę mógł grać mecz ligowy ? trener kazał mi przyjeżdżać na treningi i truchtać powolutku wokół boiska, czy to jest dobry pomysł ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 199
siema mam ten sam problem skręciłem kostkę 21 marca w****iłem się bo liga ruszyła 28 i tez lecze tą kostkę bo 18 kwietnie może zagram POLECAM BASEN
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1238 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3498
No przydaly by sie okłady z lodu na opuchlizne, Truchtanie tak ale z unieruchomieniem w Kinesiotappingu niektorych ruchow

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 146 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 997
Piotrze , w jakim celu ma cwiczyc propiocepcje jesli jest otapowany ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
otapowany kinesiotappingiem czyli elastycznymi plastrami ktore dodatkowo wzmacniaja propriocepcje. Przy swiezym urazie tapujesz zabezpieczajac stope przed supinacja, a po okresie ostrym zakładasz kinesiotapping w celu mechanicznej korekcji strzałki do tylu,

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 146 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 997
Nie jest czasami tak , ze dzieki tapa bedzie wysylany bledny impuls do OUN o zbyt duzym napieciu miesniowym co w rezultacie doprowadzi do zlych nawykow ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
wszystko zalezy od tego jak go zaaplikujesz. W kinesiotappingu istnieja techniki np korekcyjna, mechaniczna, powieziowa, limfatyczna. Moge to wytlumaczyc w ten sposób bo widze ze sie cos tam orientujesz. Caly mechanizm skrecenia co sie dzieje: W chwili skrecenia kosc strzałkowa jest pociagana do przodu i w doł poprzez wiezadlo strzałkowo skokowe, w tym samym momencie przemieszczeniu ulega staw strzałkowo-piszczelowy gorny do tyłu. To niewłaściwe ułozenie caly czas podraznia tobebke stawowa stawu skokowego. Za pomoca tappingu i metody Mulliogana cofam strzałke do tylu i w góre i tapujue. Powoduje to ustapienie podraznienia i szybsza resorbcje krwiaka, zabezpiecza przed ponownym skreceniem i tak jak pisales daje impulsy do oun , stosuje to u wielu sportowcow i efekty bardzo dobre. W razie jakichs watpliwosci pisz chetnie wyjasnie

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Lipomastia i problemy z nią związane.. help!!

Następny temat

WZROST pomocy