SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kontuzja jak cwiczyc bez uzywania nog ?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9021

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
jest tyle roznych zamiennikow cwiczen ze zawsze sie znajdzie jakies ktore nie bedzie powodowalo dyskomfortu. Wiadomo ze prostowniki plecow, dupa i ogolnie nogi odpadaja ale reszte smialo mozna cwiczyc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2237 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 33857
Bylem u lekarza, stwierdzil ze to naderwanie miesnia. Powiedzial ze niewie kiedy bd mogl zaczac cwiczyc nogi, zalezy od regeneracji miesnia... po czasie(jak niebd czul bólu prawie) mam sie zaczac lekko rozciagac i potem wracac do trn silowego ale zaczynac od malych obciazen. Zapisal mi voltaren w tabsach i masc, zwolnienie od wf na 3tyg. Mozecie myslec co chcecie ale nogi to moja najlepsza strona, ramiona mam chude a nogi cale ladnie rozbudowane jednak trn silowy plus mt im dobrze służyły. Dotychczas zawsze na fbw jako pierwsze cwiczenia mc/lub przysiady... bez tego dla mnie ani rusz. Traktujecie mnie jak typkow co nog nielubia cwiczyc i chca za wszelka cene je olac pod byle pretekstem, a ja chce jak najszybciej wrocic do "zlotych" cwiczeni. Tak ledwo chodze, noga przypomina o sobie podczas :
1.Albo calkowitego wyprosotwania nogi.
2.Podczas zgiecia jak w przysiadzie ale bardziej niz 90stopni.
treningu niemialem wczoraj czasu ulozyc, skorzystam dzis z jakiegos gotowego, wieczorem uloze pod siebie. pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
możesz dać kazdą grupę na 2x w tyg.- jednka z tren ingiem b. intensywnym może być jednak problem bo nogi stabilizują ciąło niemalże w kazdym ćwiczeniu podstawowym

przez pewien okres -do wyzdrowienia- proponuje trenowac mniej intensywnie, mozesz zaniżyc obciążenia i stopniowo się wspinać, będzie to typowy model dla nowo zaczętego cyklu- tak sie robi nawet i bez kontuzji...

jeśli zaś chodzi o nogi to warto równiez sprobowac czy nie da sie wykonywać jakichś ćwiczeń w niepelnych zakkresach ruchu itp... ale ostrożnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2237 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 33857
dzis popróbuje zrobic jak mowisz, odezwe sie po treninu ;) spadam bo mnie nosi po jack3d ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
aha... pobudzacze bierz te umiarkowane, nieszkodliwe, te z pogranicza- a wlaściwie- dopingu odstaw bo szkoda zdrowia

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2011-02-21 17:04:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2237 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 33857
Na nogi probowalem
wykrorki- odpada
wypych nog na maszynie poziomo- moge robic ale niemoge zrobic powt do konca tzn wyprostowac nog do konca
przysiady- malym obciazeniem moze byc ale tez niemoge sie dobrze zgiac tzn do katu 90 stopni i lekki bol czuje na prostych nogach.
uginanie nog na maszynie- moge robic ale tez nie do konca ;/
thx za rade co do pobudzaczy, ale jednak dokoncze ta puszke jack3d.

Zmieniony przez - koksmox w dniu 2011-02-21 20:35:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1033 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19197
to rob te cwiczenia na nogi ktore mozesz wykonywac, wogole po co masz robic pelny zakres az do zablokowania nogi w stawie kolanowym, nawet lepiej jak niebedziesz blokowal nogi , bedziesz mial lepsze napiecie w miesniach.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening do oceny ... prosze o porady i pomoc

Następny temat

MAX MASA- do wglądu i poprawek

WHEY premium