SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolejny nawrócony na HST %-)

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9431

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2298 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 11379
Tak się zacząłem zastanawiać nad zastąpieniem przysiadów hack-przysiadami lub prostowaniem nóg w siadzie. A to dlatego, że boję sie trochę o bezpieczne wykonywanie tego ćwiczenia w piątkach. Co o tym myślisz Biniu?

"Miłości trzeba się uczyć i jeszcze raz uczyć; ten proces nie ma końca. Nienawiść nie potrzebuje instrukcji, wystarczy ją tylko sprowokować." - Katherine Anne Porte
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
1. Jak wyliczam maksy to robić to będąc wypoczętym? Bo podczas treningu np biceps będę ćwiczył po treningu grzbietu, a wtedy maks jest mniejszy.

SPRAWDZASZ W TAKIM UKLADZIEJAK BEDZIESZ WYKONYWAL NA TRENINGU (LEPIEJ PRZYJAC MNIEJSZY CIEZAR NIZ PRZEDOBRZYC)

2. Mam mały problem, a mianowicie nie jest mi za łatwo utrzymać sztangę przy MĆNPN oraz szrugsach przy 5 i nawet przy 10. Mimo że są to w sumie niewielkie ciężary, to i tak palce nie dają rady. Co na to poradzić? Może zacząć robić dużo wiszeń? Czy są jakieś efektywniejsze metody?

ALBO ZMIENIC CWICZENIA NA DANA GRUPE, ALEBO ... HMMM BYC CIERPLIWYM (WISZENIE NA CZAS TEZ POMAGA), ALBO UZYWAC PASKOW

3. Tak się zacząłem zastanawiać nad zastąpieniem przysiadów hack-przysiadami lub prostowaniem nóg w siadzie. A to dlatego, że boję sie trochę o bezpieczne wykonywanie tego ćwiczenia w piątkach.

HACK ODRADZAM, WYPROSTY MOZNA, CHOC JESLI USTALISZ POPRAWNIE (W DOBREJ FORMIE) MAX DLA PRZYSIADU TO NIEMASZ SIE CZEGO OBAWIAC (CHYBA ZE ODCZUWASZ BOLE PODCZAS TEGO CWICZENIA, LUB MASZ KONTUZJE UNIEMOZLIWIAJACA TO CWICZENIE)


Pytaj gdy uslyszales za malo!!

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2298 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 11379
Czemu odradzasz hack przysiady? Wczoraj próbowałem sobie 1 serię zrobić i robi mi się je lepiej niż zwykłe przysiady. Czy przy nich jest większe ryzyko kontuzji?
Czy po wyprostach będą jakieś sensowne wyniki, czy nie ma w ogóle porównania z przysiadami?

"Miłości trzeba się uczyć i jeszcze raz uczyć; ten proces nie ma końca. Nienawiść nie potrzebuje instrukcji, wystarczy ją tylko sprowokować." - Katherine Anne Porte
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Wczoraj próbowałem sobie 1 serię zrobić i robi mi się je lepiej niż zwykłe przysiady. Czy przy nich jest większe ryzyko kontuzji?

DOKLADNIE JEST TO CWICZNIE STAWIAJACE KOLNA Z NIEZBYT DOBRYM UKLADZIE BIOMECHANICZNYM

Czy po wyprostach będą jakieś sensowne wyniki, czy nie ma w ogóle porównania z przysiadami?

BEDA

Pytaj gdy uslyszales za malo!!

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2298 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 11379
To jeszcze się zastanowię czy robić przysiady czy wyprosty, ale znając życie zostanę przy przysiadach. Jeszcze raz dzięki .

"Miłości trzeba się uczyć i jeszcze raz uczyć; ten proces nie ma końca. Nienawiść nie potrzebuje instrukcji, wystarczy ją tylko sprowokować." - Katherine Anne Porte
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2298 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 11379
Mam jeszcze jedno pytanie. Ustaliłem sobie już maksima i na ich podstawie obliczyłem obciążenie na kolejnych treningach (75% maksa, 80% i tak do 100%). Okazało się, że np na pierwszym i drugim treningu 10 mam ćwiczyć obciążeniem mniejszym niż na ostatnim treningu 15. Tyczy się to wszystkich ćwiczeń. Zostawić tak czy lepiej trochę "ręcznie" pomodyfikować obciążenie?
PS. Swoją drogą to w wielu ćwiczeniach byłem zmuszony stopniowanie ciężaru podzielić na 3, a nie na 6 skoków .

"Miłości trzeba się uczyć i jeszcze raz uczyć; ten proces nie ma końca. Nienawiść nie potrzebuje instrukcji, wystarczy ją tylko sprowokować." - Katherine Anne Porte
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Okazało się, że np na pierwszym i drugim treningu 10 mam ćwiczyć obciążeniem mniejszym niż na ostatnim treningu 15. Tyczy się to wszystkich ćwiczeń. Zostawić tak czy lepiej trochę "ręcznie" pomodyfikować obciążenie?

SA DWIE OPCJE:
1. ZMIENIC I ZASTOSOWAC LINIOWA PROGRESJE CIEZARU, TROCHE LEPSZE WYJSCIE NA PAPIERZE
2. TO CO SPOTKALES TO TZW ZIGZAG, CZESTO SPOTYKANE PRZY HST.
JEST TO ROZWIAZANIE BEZPIECZNIEJSZE, ZMNIEJSZAJACE RYZYKO PRZETRENOWANIA (OCZYWSCIE NIE WYKLUCZAJECE GO)
JESLI ZBYT DLUGO NIE POZOSTAJESZ PONIZJE POPRZEDNIEGO POZIOMU TO WSZYSTKO JEST OK, (TE 2 TRENINGI TO WLASNIE ZALECANA ILOSC)
SAM (PO NIE UDANEJ PROBIE Z LINIOWA PROGRESJA) STOSUJE ZIGZAG NA MAX 2 TRENINGACH

PS. Swoją drogą to w wielu ćwiczeniach byłem zmuszony stopniowanie ciężaru podzielić na 3, a nie na 6 skoków

DLACZEGO ??

Pytaj gdy uslyszales za malo!!

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2298 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 11379
Bo jestem za słaby i np biorąc 20kg przy uginaniu ramion ze sztangą rozłożyłem to na 2*16, 2*18, 2*20. W ogóle z tego co czytałem o HST, to zmiana ciężaru powinna być powiedzmy 2,5-5kg, a gdybym tak robił, to w kilku ćwiczeniach na pierwszym treningu brałbym 50-60% maksimum, a to chyba za wiele nie da.
Czy lepiej jednak biorąc np w/w uginanie zrobić od 15 do 20kg ze zmianą co 1kg?

"Miłości trzeba się uczyć i jeszcze raz uczyć; ten proces nie ma końca. Nienawiść nie potrzebuje instrukcji, wystarczy ją tylko sprowokować." - Katherine Anne Porte
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
lepiej wykonywac wieksze, skoki ciezaru
powtarzac ciezar, aby zigzag nie byl wiekszy niz 2 treningi (3 trening powinien byc wiekszy niz ostatni z poprzedniego zakresu cwiczen)

Pytaj gdy uslyszales za malo!!

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2298 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 11379
Czyli lepiej zostać przy 3 skokach niż robić 6 w przypadku niedużych ciężarów, tak?

"Miłości trzeba się uczyć i jeszcze raz uczyć; ten proces nie ma końca. Nienawiść nie potrzebuje instrukcji, wystarczy ją tylko sprowokować." - Katherine Anne Porte
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Alkohol a masa

Następny temat

pytania na temat kreatyny

WHEY premium