SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kości a rozciąganie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2840

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89
Witajcie. Mój topic nie nadaje się właściwie nigdzie ale chyba tutaj jest w miare odpowiednie miejsce. Mam taki problem :
trenuje karate od ok 2 lat z dużą przerwą kilku miesięczną po kontuzji.
.. Nie mogę kopać wyżej niż wątroba. Po prostu się nie da. Nie mogę się rozciągnąć z powodu kości, czuje jak dochodzę do pewnego momentu (dosyć szybko ...koło 100 stopni rozwarcia) to kości mnie zaczynają blokować. Podejrzewam że główka kości udowej ociera się o panewkę biodra i dalej nie idzie ..dodatkowo czuję jak przeskakują mi kości udowe przy kopnięciach np frontkick lub gdy siedzę mogę sobie pociągnąć udo moco tak jakbym chciał rozszeżyć i zwykle też przeskakuje. Da się to jakoś zbadać czy faktycznie jest tak z tymi kośćmi ? Mogę iść do lekarza i wziąć rentgen na nfz albo sam sobie kupić przeskanowanie bioder? miał ktoś takie coś ? Męczę sie już 2 lata rękami moge wszystko a nogami tylko trochę ..proszę o wypowiadanie się i ewentualne przeniesienie tematu.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89
Mam tak od kiedy sięgam pamięcią jednak rozciąganie zacząłem jakieś 3 lata temu ale przestawałem co chwile bo tak sie nie da. Nie bolą mnie naciągane mięśnie tylko staw biodrowy. Próbując robić normalny szpagat nie odczuwam bólu ale jak np chciałbym na siedząco zrobić choćby 90 stopni to czuje że kości się w coś wbijają/ocierają i jak dobrze ustawie biodra to nagle jest takie strzyknięcie i kość przeskakuje. Problem w tym że podczas kopania to się nie dzieje (nie przeskakuje). Na razie rzuciłem sport bo bez high kicków to już nie to samo nie wiem co robić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 150 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2170
Jeśli chodzi o to przeskakiwanie i strzykanie, to ma tak wiele osób, np. ja. Po pewnym czasie się przyzwyczaiłem i w niczym mi to nie przeszkadza.
A z tym blokowaniem kości, to podejrzewam, że robisz po prostu za słabą rozgrzewkę, albo kopiesz ze złą techniką. Ile masz lat? Jeśli powyżej 30 i wcześniej nie trenowałeś, to przykro mi, ale tak już zostanie. Jak często się rozciągasz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89
Problem w tym że mam 18 lat, trenuje 2 lata wcześniej miałem 1.5 roku przerwy od kosza którego targałem 3.5 roku a wcześniej piłke 1 rok tak więc zawsze byłem aktywny ale rozciąganie zacząłem dopiero mając 16 lat. rozciągam się zawsze na treningu czasem w domu czasem jak sobie u siebie na worku poćwicze ogólnie to ze 3 razy w tygodniu zwykle. nie ma możliwośći. Da się zrobić rtg bioder? Na życzenie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89
Odświerzam ..ma ktoś coś do powiedzenia .?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 842 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6816
Rozciągaj się "zawsze" po konkretnych "aerobach" lub po konkretnym treningu. Przykład: lekka rozgrzewka-trzy kilometry truchtu-kilkaset metrów sprintu-rozciąganie. Nie zaczynaj treningu od rozciągania.

najpierw kulturystyka zrobiła ze mnie wieprza, a kiedy dojrzałem do tego sportu, pozwoliła mi na osiągnięcie wymarzonej sylwetki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89
Tak właśnie robie od dlugiego czasu i nic ...nie da sie podniesc wyzej bo blokuje i boli...kosc nie miesien
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 176 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14647
Skoro nie masz problemów z poruszaniem się, to nie ma możliwości, aby kości się blokowały przy rozciąganiu.

Rozgrzewaj się porządnie i rozciągaj ile się da. Nie szukaj sobie powodów dla których nie możesz się rozciągnąć tylko twardo ćwicz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1719 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34084
dziwna sprawa, a robiac wymach noga w przod jestes w stanie podniesc ja wyzej niz biodro? powinienes... wysokie kopniecie to nie tylko kwestia rozciagniecia, ale przede wszystkim techniki. znam goscia, ktory nie jest w stanie na wyprostowanych nogach schylic sie i dotknac stop, ale napyerdala calkiem przyzwoite high kicki. zeby kopnac wyzej musisz odchylic gorna czesc ciala do tylu, ale pewnie wiesz to z treningow.

They are the weakest, however strong, who have no faith in themselves or their own.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89
Do przodu mogę podnieść wysoko noge ponad poziom głowy ale w bok to po solidnej rozgrzewce równo do poziomu biodra i ni uja dalej. Od dawna. Jeszcze raz zapytam, może ktoś wie, czy mogę sobie zrobić rentgen bioder? Ile zapłace?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Rece opadaja od tych porad. Poczytaj o coxa vara, byc moze tu masz problem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 23
rtg to niedroga sprawa, z tego co się orientuje to około 30-40 złotych w prywatnej przychodni tylko raczej skierowanie musisz mieć może masz nieprawidłowo zbudowany staw biodrowy - za głęboką panewkę stawu biodrowego albo przykurcz mięśni. czy masz tak całe życie czy dopiero od pewnego czasu? czy w czasie rozciągania odczuwasz ból?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DESPERACJA BŁAGAM O POMOC !! :(

Następny temat

Spalenie tkanki tłuszczowej na brzuchu.

WHEY premium