SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Klatka piersiowa - brak progresu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 241

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 38 dni Przeczytanych tematów 45
Witam nie jestem w stanie podniesc więcej na klate niż 70 kg na 5 mimo tego że jem 2 gramy bialka na kg masy ciała I dobrą technika.
Mój plan:
Poniedziałek
Ława płaska sztanga 4×4 70
Ława skos hantle 3×8 22
Wioslowanie 3x4 70
Ściąganie drążka z góry 3x8 75
OHP 3 5-8 3x6 42.5
Biceps sztanga 2-3 6-10 2x8 7.5
Triceps francuzy 2-3 6-10 2x8 9

Czwartek
Ława skos sztanga 3x10 45
Ława płaska hantle/sztanga 3x10 18
Ściągnie linku z dołu 3×10 65
Wioslowanie hantlem 3×10 26
Wznosy bokiem 3x10 9
Biceps hantle 3x10 12
Triceps linka 3x10 60
Przerwy robie na oko tak z 2 3 min czasem mniej , technika odpowiednią, staż 7 miesiecy, dokładałem ciezar na klate 4 miesiące trenując same wielostawy 5x5 (plan sakera) i na 70 stanąłem a później tyle samo lub gorzej to zmniejszyłem obciazenie do 60 od nowa 5x5 i znów zastój na 70 nw co zrobic
Byłem na masie
Waga aktualna 88
Wzrost 190
Wiek 17
liczę na odpowiedzi będę mega wdzięczny



Zmieniony przez - 84r73k88 w dniu 2024-03-20 01:21:41

Zmieniony przez - 84r73k88 w dniu 2024-03-20 01:23:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680

Czytając Twój opis od razu dochodzę do wniosku, że nie do końca potrafisz odczytywać sygnały jakie daje Ci ciało. Bo skoro opisujesz swoją sytuację i z niej wynika, że tylko klatka piersiowa stoi w miejscu to znaczy, że albo masz złą technikę wyciskania i jak jej nie naprawisz nie pójdziesz do przodu albo masz jakieś wady postawy, które skutecznie będą hamować progres w wyciskaniu.

Może się okazać też, że po prosty za mocno katujesz klatkę piersiową i za bardzo się na niej skupiasz i nie dajesz jej odpowiednio czasu na regenerację.

Patrząc na plan treningowy to jest po prostu słaby. Na klatkę piersiową wykonujesz więcej serii niż na grzbiet. W grzebiecie same wyciągi zamiast konkretnej siłowej roboty.
Nie wspominając już o tym, że nóg w ogóle nie trenujesz.

Jak wskoczyłeś na dzień dobry na plan 5x5 to teraz już nie masz za bardzo możliwości periodyzacji bo możesz jeszcze zejść na trójki i jedynki, ale to nie to zaawansowanie.
Osobiście uważam, że zacząłeś na złym planie i jest duża szansa, że coś jest nie tak z samym wyciskaniem leżąc. Bo jak na Twoje gabaryty to wynik nie jest jakiś duży.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2024-03-26 11:00:13

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53188 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400676
Pierwsza kwestia jest taka, że białko nie jest makroskładnikiem energetycznym, a przynajmniej nie taka jest jego rola. Za energię i siłę na treningu odpowiadają głównie węglowodany, a dalej tłuszcze. Samą ilość białka nie wiele mówi.

Druga kwestia, to technika. To, że Ci się wydaje, że jest ok nie znaczy, że tak jest.

Kolejna kwestia, to jakie ciężary robisz np w siadach i martwych ciągach? Żeby ocenić czy ta ława rzeczywiście jest słaba.
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 38 dni Przeczytanych tematów 45
W ciągu 120 na 5 i w przysiadzie 120 na 5 a kcal jem więcej niż potrzebuje bo trochę tyje tak po 3000 około z czego 30-40% ok 2 g białka i reszta to węgle. Wogole mam "dluga" kosc ramienna bo mierzyłem więc może tyle mogę podniesc ale nie sądzę że tak mało
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Ilość spożywanego białka nie będzie decydowała o tym, ile wyciskamy na klatkę piersiową, czy też ogolone jaka jest nasza siła.

Jesteś osobą mocno początkującą, więc dość oczywiste jest to, że silny nie będzie już teraz. Do tego trzeba lat regularnych treningów, czasu i cierpliwości. Poza tym, to na czym osoba początkująca powinna się skupić, to nauka prawidłowej techniki ćwiczeń wielostawowych/złożonych i czucia nerwowo-mięśniowego. To jak szybko i dobrze opanujesz te podstawy decydowało będzie o sile jaką zbudujesz.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 23 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 366
dorzucić nogi do treningu to i siła pójdzie w rękach
Wyrzuć z treningu dodatkowo tricepsy, może masz za mało regeneracji ,


Zmieniony przez - maksikal w dniu 2024-03-24 17:47:45
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy - początkujący

Następny temat

Trening FBW dla początkującej kobiety

WHEY premium