SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytan.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1211

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

22

Waga

84

Wzrost

180

Cel treningowy

sila/rzeźba

Staż treningowy na siłowni

mały

Uprawiane inne sporty

piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

lawka/ciezar/hantla

Dieta

brak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

nie

Zażywane suplementy

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 29
Witam was. Mam kilka pytan i potrzebuje rowniez kilku podpowiedzi... Zaczne moze od pocatku. A wiec mam 22 lata , waze 85 kg mam 180cm wzrostu . Kilka lat temu( w wieku bodajrze 14-15 lat) wygladalem jak patyk i stwierdzilem ze moze jak zaczne cwiczyc to sylwetka mi sie zmieni . A wiec zaczalem od pompek i brzuszkow i robilem je pewnie z 2 lata z przerwami (tak kiedy mi sie chcialo to robilem). Pozniej przyszedl okres 3 miesiecy gdy robilem trening domatora + 6 weidera cala przeszedlem no i kolejna 2 lata takiego treningu domatora z przerwami (brak systematycznosci) . jakis rok temu kupilem sobie "dowowa silownie" (sztangle, ciezar lawke i hantle) i tak cwiczylem sobie bo cwieczylem jakies 4 miesiace i mi sie odechcialo i tak wracalem po miesiacu i znow zaczynalem i konczylem cwiczyc ( to wszystko odbywalo sie bez diety , jadlem wszystko poprostu ). Problem taki ze brakuje mi sily . na klate wyciagne moze 70kg a przy mojej wadze to tragedia i tez patrzac na sylwetke jaka udalo mi sie zrobic kosztem braku sil. Pytanie na czym powinienem sie skupic aby zwiekszyc swoja sile a zarazem zmiejszyc ilosc zbednego tluszcu ktory gromadzi sie na brzuchu ? Pomglby mi ktos okreslic w jakim kierunku mam isc? Diete chcialbym jakas zrobic , lub ktos , tylko jaka by ona miala byc?? na mase czy bardziej spalanie wagi ?






Zmieniony przez - numberone20 w dniu 2014-10-20 21:04:59
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 29
mialem rekonstrukcje wiazadla ale odczuwam czesto bol w tym kolanie , a na dodatek ostatnio lekko drugie uszkodzilem :s
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
5 x 5 z podwieszonych. Pierwszy rok treningów Roniego, albo link z mojej sygnatury "prawie wszystko o treningu siłowym" i fbw "traktora" czy jakoś tak, też wariacja 5 x 5, nieco bardziej rozbudowana.

Pozapyerdalaj po prostu ciężko, a będziesz widział efekty, co Cię będzie dalej motywowało.

Co do diety- postaraj się znaleźć Twój punkt 0, to jest ani za mało, ani za dużo kalorii. Ciężki, systematyczny trening będzie wystarczającym bodźcem do rekompu. W dziale odżywianie dowiesz się szczegółów. Nie przejmuj się, jeśli na początku wszystko będzie się wydawało mega skomplikowane, tak naprawdę to jest proste i dieta nie polega na odmierzaniu ziarenek ryżu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 29
np. posiadam w domu sztangle, hante i lawke z ciezarem tylko i to tego tez da rade jakos zastosowac te plany czy musze do jakiejs profesjoonalnej silowni pojsc?
chodzi o to :
2. Fbw wariant rozwijający znacząco siłę w kilku konkretnych ćwiczeniach i tylko w nich. Plan dla trójboistów/strongmenów Siła (w tych ćwiczeniach) 8/ Masa 2

a) Plan Traktora

PONIEDZIAŁEK
1. przysiad 3 x 5
2. wyciskanie na ławce/w staniu 3 x 5
3. drążek podchwytem 3 x max
4. 1-2 ćwiczenia uzupełniające


ŚRODA
1. przysiad 3 x 5
2. wyciskanie w staniu/na ławce 3 x 5
3. martwy ciąg 1 x 5 (5x5 plaska piramida)
4. 1-2 ćwiczenia uzupełniające

PIĄTEK
1. przysiad 3 x 5
2. wyciskanie na ławce/w staniu 3 x 5
3. drążek szeroko nachwytem 3 x max
4. 1-2 ćwiczenia uzupełniające

??

Zmieniony przez - numberone20 w dniu 2014-10-20 21:15:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Sztanga i ławka w zupełności wystarczą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Tak, o to chodziło. Stały ciężar na seriach, + 2,5/5 kg co tydzień.

Zaczynasz od mniejszych cięzarów, czyli jeśli robisz np na raz 70 kg na wl, to zaczynasz od 40 i dodajesz co tydzien.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 29
a co do "5x5 z podwieszonych" to o co z tym chodzi? tam jak w planie mam np "3x5" to mam stosowac "5x5" ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Masz różne sposoby progresowania, np 5 serii łącznie, gdzie zwiększasz cięzar co serię, albo robisz 5 razy ten sam cięzar. Zrób to 3 x 5, a i tak serii będzie więcej, bo będą potrzebne 2-3 rozgrzewkowe (tych nie liczysz w tym planie jako docelowych).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 29
wybacz ze tak pytam i czas zawracam ale chcialbym sie we wszystkim upewnic;d 3x5 czyli 3 serie po 5 powtorzen ?;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
tak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 29
dzieki! jutro to przestudiuje wszystko i w razie pytan odezwe sie jeszcze!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 29
jakie cwiczenie moglbym zastosowac zamiast przysiadu? Bo mam problemy z kolanami a to nie zabardzo na nie jest dobre;s
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PLAN

Następny temat

3 dniowy Plan do oceny

WHEY premium