SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 877

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 480 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16628
Aktualnie cwicze masowo 3 miesiąc i przez ten czas nasunelo mi sie kilka pytan.

1.Podstawowe (zlozone) cwiczenia wykonuje systemem 12<10<8=8,ale cos slabo idzie sila,zwlaszcza na klatce,dobrze bedzie zmienic np na 10<8=8<6,albo 12<10<8<6??

2.Triceps cwicze razem z klatka i pomimo tego,ze przy treningu klatki staram sie jak najbardziej wczuc w jej prace,to i tak zawsze mam bardzo wymeczony triceps,tak ze czesto musze odejmowac ciezar i robie mniej niz np. tydzien wczesniej.

3.Na brzuch robie ABS II.I tutaj mam taki problem,ze pod palcami robia mi sie takie pecherze od wiszenia na drazku.Za ciezki jestem,czy to normalne??Teraz wlasnie z tego powodu robie sobie przerwe 2 tygodnie od ABS

4.To pytanie o odzywianie,ale chcialem miec wszystko w jednym poscie.Chodzi o to,ze ulozylem sobie diete w postaci 6 posilkow i na noc twarog,jem je co 2,5 godziny,z tym,ze czasem zdarza mi sie wstac pozniej i wtedy np 1 posilek musze zjesc 1,5-2h po drugim,zeby to wyrownac,nie za szybko to bedzie,nie pojdzie czasem w tluszcz??Moze wtedy laczyc 2 posilki w jeden i byloby 5 w ciagu dnia??

edit:
sorry,nie ten dzial,mialo byc w "dla poczatkujacych"

Zmieniony przez - bobbybobby w dniu 2007-12-17 17:51:30
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 532 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4869
1.Podstawowe (zlozone) cwiczenia wykonuje systemem 12<10<8=8,ale cos slabo idzie sila,zwlaszcza na klatce,dobrze bedzie zmienic np na 10<8=8<6,albo 12<10<8<6??

Jeżeli robisz mase to nie koncentruj się na sile, a dokładasz ciężar wraz z zminieszaniem ilości powtórzeń? No i pamiętaj, żę w pewnym momencie siła nie idzie już w góre tak regularnie jak na początku. Kumpel z siłowni robił tylko 2 powtórzenia w 4 seriach na płasko i skos do tego rozpiętki i poprawił siłe wycisku o 15 kg na płaskiej i 10 na skosie po 2 miesiącach (trening 2x w tygodniu) Ale nie dam sobie głowy uciąć za poprawne działanie tego sposobu

2.Triceps cwicze razem z klatka i pomimo tego,ze przy treningu klatki staram sie jak najbardziej wczuc w jej prace,to i tak zawsze mam bardzo wymeczony triceps,tak ze czesto musze odejmowac ciezar i robie mniej niz np. tydzien wczesniej.

A co ćwiczysz pierwsze triceps czy klatke? Wklej cały trening. Ew. musiałbyś skupić się na technice ćwiczeń i pod okiem jakiegoś fachowca, który wytknąłby Ci ew. błędy.

3.Na brzuch robie ABS II.I tutaj mam taki problem,ze pod palcami robia mi sie takie pecherze od wiszenia na drazku.Za ciezki jestem,czy to normalne??Teraz wlasnie z tego powodu robie sobie przerwe 2 tygodnie od ABS

To normalne. Zakładaj rękawiczki (takie na rower np. albo typowe na siłownie) a odciski nie będą się pojawiały.

4.To pytanie o odzywianie,ale chcialem miec wszystko w jednym poscie.Chodzi o to,ze ulozylem sobie diete w postaci 6 posilkow i na noc twarog,jem je co 2,5 godziny,z tym,ze czasem zdarza mi sie wstac pozniej i wtedy np 1 posilek musze zjesc 1,5-2h po drugim,zeby to wyrownac,nie za szybko to bedzie,nie pojdzie czasem w tluszcz??Moze wtedy laczyc 2 posilki w jeden i byloby 5 w ciagu dnia??

Wg mnie możesz zjeść co 1,5h ale niech inni powiedzą co wiedzą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 480 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16628
Moj plan na klatke i triceps wyglada tak:

Klatka:
-wyciskanie sztangielek na lawce poziomej 12/10/8/8
-wyciskanie sztangi skos gorny 12/10/8/8
-rozpietki w poziomie 4x10
Triceps:
-francuskie wyciskanie sztangielki jednoracz siedzac 3x10
-francuskie wyciskanie sztangi siedzac 12/10/8
-francuskie wyciskanie sztangi nachwytem na skosie dolnym 3x10

Moze napisze przykladowo.
Chodzi o to,ze na przyklad cwicze w poniedzialek klatke,potem triceps,wszystko ladnie wychodzi,za tydzien dokladam sobie troche do wyciskan na klatke,robie wszystkie powtorzenia,a tu nagle tricepsa nie mam sily zrobic na ciezarach z poprzedniego tygodnia i musze troche odjac.Technicznie chyba robie dobrze,nie ma mnie kto podejrzec,bo cwicze w domu,ale przy wyciskaniu czuje sama klate,na skosie troche barki,ale nie czuje,zebym wyciskal tricepsem tak jak robilem na poczatku
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bieganie vs. chodzenie

Następny temat

Dlaczego nalezy cwiczyc plecy! [art]

WHEY premium