SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kifoza piersiowa w treningu siłowym

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 170

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 334
Hejka!

Zastanawia mnie czy trenowanie np. martwych ciągów w sytuacji posiadania kifozy piersiowej jest odpowiednie? Niezależnie od spinania łopatek czy poprawiania pozycji, niezależnie od tego czy jest to ciężar stanowiący 30% rm.


?feature=share" class="link" target="_blank">Filmik na 30%


Czy to może być wina techniki, czy na co zwrócić uwagę (trochę za szybko odkładam, ale to dosyć mały ciężar)? Przyznam, że chcę wrócić do robienia ciągów bardziej na poważnie i nie chce sobie niepotrzebnie krzywdy zrobić ewentualnie (doznań bólowych nie mam). Dzięki za podpowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735

Kifoza w odcinku piersiowym jest naturalnym stanem i nic w niej nie jest groźnego no chyba, że byłeś u fizjoterapeuty czy lekarza i on Ci stwierdził, że w tym odcinku kręgosłupa pojawiły się jakieś patologie, które są przeciwwskazaniem do treningu siłowego.

Natomiast na tym filmiku, który wrzuciłeś ja nie widzę nic niepokojącego w odcinku piersiowym. Jednak problem wydaje się w innych miejscach. Nie wiem czy tak film jest nagrany, ale na nim wygląda jak być nie wykonywał ćwiczenia do końca. Mam wrażenie, że w momencie, w którym kończysz ruch pozytywny nie jesteś wyprostowany tylko w biodrach nada jest zgięcie. Ten końcowy element trzeba dopiąć pośladkami.


Po drugie widać, że mobilności w biodrach nie masz złej, ale trzymaj rdzeń brzuchem wydaje się, że masz luźny. Możesz nieco bardziej ugiąć nogi w kolanach co obniży trochę biodra i będzie Ci łatwiej nieco podnosić ciężar. Opanuj też głowę bo ona w martwym ciągu powinna być w jednej linii z plecami, a u Ciebie jest dość ruchoma.

Podstawy są więc teraz trzeba szlifować technikę zwłaszcza, że na sztandze też nie ma dużych ciężarów.

Polecamy również: Martwy ciąg: najczęstsze błędy i ich korekta



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-07-03 16:35:34

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33131 Napisanych postów 23203 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278137
Nie widac tu niczego złego poza tym ze w dwoch ruchach zadzierasz kark , głowa ma być przedłuzeniem kręgosłupa więc trzymaj cały czas w prawidłowej pozycji .. Kregosłup ma kształt esowaty więc posiada naturalne kifozy i lordozy i jak juz wyżej wspomnaino jeśłi fizjo nie stwierdził żadnych patologii to tutaj nic złego nie widać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400735
Widzę FP na Al. Pokoju

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening FBW - ocena

Następny temat

Plan Power-Building w starym stylu. Prośba o ocenę i porady

WHEY premium