SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kiedy przejśc na kolejny etap?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 659

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Meżczyzna

Wiek

16

Waga

70

Wzrost

174

Cel treningowy

Narazie redukcja, a pozniej masa

Staż treningowy na siłowni

miesiąc

Uprawiane inne sporty

noga , bieganie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full siłownia 3x w tygodniu

Dieta

ok 2500-2400 kalorii (zapotrzebowanie kolo 3000)

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

mmm brak, jezeli to wazne , to istnieje mozliwosc , ze ginekomastia

Zażywane suplementy

brak, ale chyba zakupie Whey Protein od Allnutrition , by dodac trochu do platkow owsianych z bananem i orzechami na sniadanie.

Ostatnio przerabiany plan

ten pierwszy podany w temacie

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Tak maksymalnie na klate może z 60, przysiady coś ponad 60-70 bym wziął , w sumie to nigdy nie robiłem maksimum.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 227 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1956
Hej!
Staram sie brać plan treningowy z "Pierwszego roku treningow"
I mam pewien problem
jakoś z miesiąc robie pierwszy plan, w ktorym byly cwiczenia :
-wyciskanie na lawce prostej
-military press
-przysiady-
-wiosłowania.
Wiem, ze powinieniem to robic dluzej, ale zadalem sobie pytanie - po czym ja mam to odczuć , że jestem gotowy na przejscie na etap III? "1.Przysiad
2.Wyciskanie
3.Martwy ciąg
4.Military press
5.Wyciskanie wąskim chwytem z flarowaniem łokciami ( prowadzenie w bok)
6.Uginanie ze sztangą prostą "
Do jakiego momentu mam robic tym pierwszym planem? Kazdy czlowiek jest inny, a obecnie mam diete redukcyjna.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 321 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23240
jak już nie będziesz miał progresu czyli wtedy jak nie będziesz w stanie dodawać ciężaru, dodawanie kolejnych serii wydłuży za bardzo trening a ty nie będziesz czuł się zmęczony . Oczywiście to mocno indywidualne ale to takie ogólne wskazówki które będą sygnałem że może pora zmienić trening
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Kiedy opanujesz technikę i przestaniesz czuć mocne mikrouszkodzenia po każdej sesji to możesz przejśc dalej.

Lub kiedy przestaniesz zauważać progres siłowy i obwodowy,

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 227 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1956
Według mnie bardzo trudno jest zauwazyc progres obwodowy, jezeli chodzi o różnice kilku milimetrów, kiedy na drodze stoi jeszcze tkanka tłuszczowa.
Sesja, czyli ogólny trening?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 321 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23240
jeśli jesteś na redukcji to raczej nie masz co liczyć na przyrost obwodów mięśni. dla ciebie liczy się spadek tkanki tłuszczowej ale tu bardziej rolę odgrywa dieta. Przejdź na trening góra-dół jak już nie będziesz odczuwał efektów po treningu (tzn zmęczenie mięśni) i kiedy przestaniesz być w stanie dodawać ciężar , serie itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 227 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1956
Czym jest trening "góra-dół"?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 321 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23240
Coś pomiędzy fbw a typowym splitem. W jedne dni trenujesz górne części ciała w inne dolne. Dużo planów jest w internecie. Przejście od razu na splita może być za ciężkie (lub po prostu bezowocne szczególnie przy krótkim stażu na siłowni)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Ronnie już odpowiedział, więc sprawa jasna.

Masz nadal mocne zakwasy? Dokłądasz kg na sztangę? Czujesz progres?



Zmieniony przez - adzik123 w dniu 2016-10-29 21:45:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 227 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1956
wprawdzie to nie miewam juz zakwasów, a kg dokladam (tylko nie zawsze zrobie wszystkie serie z wszystkimi powtorzeniami, za zwyczaj na pierwszy raz ze zwiekszonym ciezarem nie wychodzi, dopiero za drugim.)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaka ławeczka do ok 200zł dla początkującego + ćwiczenia na kifozę

Następny temat

Split dla lubiących ból (masa) z naciskiem na nogi - ocena

WHEY premium