SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kickboxing czy muay thai

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5188

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
się zgadza...
ja natomiast zaczynałem od MT ale uczył mnie gość wywodzący się z KB a jeszcze głębiej z boksu... miał swoje przyzwyczajenia i w sumię mi to pasowało... potem przeszedłem do innego trenera który już całkowicie oddany był MT i miałem początkowo kłopot z tą pozycją gdzie noga przednia jest luźna a ciężar opiera się głównie na tylnej...

ale oczywiście boks to podstawa ja w sumie zawsze preferowałem ręce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Podpisuję się pod tym co powiedzieli Searme i Kamiru.

Zacznij od boksu a później idź na MT. Lub idź na MT i uzupełniaj je boksem.

Oczywiście bardzo ważny jest poziom sekcji Kicka i MT. Jeśli jest słaba, to nie zawracaj nią sobie głowy.
O poziomie głównie świadczy to jak radzą sobie zawodnicy na turniejach, o ile w ogóle jeżdżą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
No wlasnie, u mnie rak sie praktycznie nie uczylo.
Nie umialem zadac ciosu reka. Po poltorej roku z byle jakim bokserzyna (cwiczacym dwa miesice) dostalbym pewnie niezly wpieprz.
Ty trenujac u goscia z korzeniami bokserskimi i kick-bokserskimi na pewno miales zwracane uwage na rece glownie. 3 rund na ringu nie przekopiesz porzadnie. Rece sa naturalniejsze w uzyciu, szybsze, etc.

Dlatego mowie- najpierw boks, potem sie zastanawiac nad reszta.
Chyba, ze tka jak w Twoim wypadku trafi sie do kogos, kto z boksem mial juz cos wspolnego i wie, ze techniki reczne to podstawa.

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 222 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18456
Czyli waszym zdaniem powinienen najpierw iśc na boks a później pomyślec o czyś innym(kickboxing muay thai) wcześiej pół roku trenowałem krav maga ale teraz rozpadła się nam sekcja i szukam czegos innego... mnie interesowała by taka sztuka w której też uczono by kopnięć a w boksie tego nie ma
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Już napisałem, idź na MT i uzupełniaj je boksem.
Na treningach kicka, zazwyczaj, wysoki jest poziom boksu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Podpisuję się
Najlepszy wybór to MT uzupełnione boksem (jeśli chcesz walczyć w pełnym kontakcie).

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 74 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 234
Wiesz, tak jak mowia inni, to zalezy od sekcji. Dobra sekcja KB przygotuje Cie lepiej niz srednia MT i na odwrót dlatego najpierw sie rozeznaj. A samego boksu nie bierz. Tylko i wylacznie laczony z nogami bo wyrobisz kilka nieprzyjemnych nawykow np. uniki glowa bardzo nisko a to jest kamikadze dla kolana xD ja tam chodze na KB juz rok i nie zamierzam zmieniac. A treningi nie sa wcale latwe. To zalezy od Ciebie czy dajesz 50 czy 100 % siebie. Powodzenia -.-

aha i nie sugeruj sie postami typu "idz na to lub na tamto!" bo to Twoja decyzja i Ty bedziesz na to poswiecal znaczna czesc swego zycia. Nie kazcie mu, najwyzej swoje opinie. Mi sie wydaje ze jak sie wezmiesz w garsc to nie musisz niczym uzupelniac MT czy tez KB, tylko i wylacznie samodoskonalenie, czyli poznasz techniki na treningach a w domu lusterko, walka z cieniem i worek. To tyle -.-

Zmieniony przez - PaniC w dniu 2008-04-03 14:47:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 222 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18456
Najlepiej będzie jak pojdę popatrzyć na jedno jak i na drugie i wybiore które bardziej bedzie mi sie podobalo Dzieki wszystkin za wypowiedzi pozrdo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 74 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 234
I teraz super myslisz. I nie sugeruj sie jednym treningiem bo przeciez nie w kazdym dniu musza byc nogi albo rece. Dobrym plusem jest sekcja gdzie nie jest ciasno, wtedy trener w miare mozliwosci sprawdzi poczynania wiekszej liczby trenujacych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
PaniC
Nikt nic nikomu nie "kaze".
Kazdy pisze o swoim zdaniu na podstawie wlasnych doswiadczen.
Mozemy sobie zyc w mrzonce i myslec, ze na 3 treningach muay thai w tygodniu nauczymy sie w szybkim czasie technik bokserskich, noznych a do tego walki w klinczu- kolana, lokcie...
W praktyce jednak trzeba miec duzo szczescia i dosc wszechstronnego trenera.

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ZAWÓD - KOMANDOS

Następny temat

Ciosy a nawyki

WHEY premium