SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zestaw Spartan II

temat działu:

Usuniete tematy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3124

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez DUDA_ z działu Kelton.
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 11895 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 164753
Witam firmę Kelton oraz użytkowników Sfd. Od dziś jestem posiadaczem ławki Spartan II Firmy Kelton i chciałem się podzielić moimi odczuciami oraz zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów.

Zaczynając od początku ławka przyszła w nienaruszonym pudle Po przeglądnięciu pudła nie brakowało żadnej śrubki. Wkrętów 15 było aż naddto o osiem sztuk. Po zniesieniu ławki do piwnicy zaczełem od montażu stojaków. Montaż stojaków nie sprawia najmniejszych problemów. Wkręcamy jedną śrubę od góry jedną z boku i na tym kończy się montaż stojaków.
Na stojakach rozpościera się naklejka firmy i tu mały szkopół bo ta naklejka napewno odpadnie. Nie wiem jak jest w wyższych modelach ławek ale jestem przekonany że logo powinno być namalowanym napisem który widniałby latami.



Na pochwałe zasługuje zakończenie widełek stojaków które pokryte są gumą która trzyma się dobrze



Kolejnym elementem jest modlitewnik wraz ze stopką która stanowi miejsce sparcia ramy ławki. Modlitewnik od strony klatki piersiowej jest krótko zakończony odziwo nie sprawia to żadnego problemu. Jedynym problemem jest to że osoby o wzroście 195 cm i więcej będą miały problem bo modlitewnik będzie za niski. Sam mam 187 cm wzrostu i ustawiam go na maksymalną wysokość chodiaż nieukrywam że gdyby był wyższy ćwiczyło by mi się jeszcze lepiej.
Montaż ramy ze stojakami i modlitewnikiem nie należy do skomplikowanej czynności kilka śrub i konstrukcja ławki gotowa. Przykręcenie siedziska i oparcia na którym leżymy wymaga trochę precyzji bo muszą być ułożone równo i względem siebie prosto. Jeżeli ktoś ma problem z ustawieniem tych dwóch oparć niech poprosi o pomoc osobę doświadczoną bo margines błędu jest naprawdę niewielki.
Niestety drobnym mankamentem jest dziura między oparciami która mniej więcej wynosi 68 mm. I niestety czuć pewien dyskomfort. Możliwe że dało by się wyeliminować ten problem przedłużając oparcie



Niestety ale sprzętposiada jedną wadę mianowicie ustawiając maksymalny skos profil spiera się zaledwie parę milimetrów co w moich oczach jest problemem . Będe musiał kombinować z bezpiecznym ustawieniem skosu w najgorszym wypadku zrezygnuje z tego ustawienia kąta. Jedyną opcją jest przedłużenie profilu powiedzmy o 15 - 20 mm co napewno rozwiąże sprawę



Po złożeni ławki prezentuje efekt końcowy


.

Gdyby nie ten skos byłbym w naprawdę w 100 % zadowolono niestety ten skos zniweczył to. Myślę że firma Kelton poprawi ten błąd.

Dziekuje i pozdrawiam

Zmieniony przez - chucknoris w dniu 2008-10-09 18:38:29
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 823
Moze ktos mi odpowiedziec na powyzsze pytania ?

PROSZE O ODPOWIEDZI!
Dzieki :)

Zmieniony przez - grys9 w dniu 2008-11-14 21:23:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 17451 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 99460
Dzięki bardzo ale masz od tego temat wrzucę to tam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1725 Wiek 42 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13979
chucknoris: Z naklejkami masz racje coś było nie tak, napisz maila na [email protected] doślemy nowe, ładniejsze :) A co do oparcia i blokady kąta następne ławki prawdopodobnie nie będę mieć tego ustawienia. Ostatnia blokada oparcia jest na barki przy ławce skręconej na barki. Do ćwiczenia klaty pod kątem nie używaj tego ustawienia bo będziesz w większym stopniu męczyć barki niż klatę dlatego że kąt w tym ustawieniu jest za duży do tego ćwiczenia. Mam nadzieję że pomogłem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 11895 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 164753
Kwestia męczenia barków to już indywidualna sprawa. Wiem że jesteście firmą która dba o klienta więc myśle że przedłużenie tego profila nie będzie dużo kosztowało 1 złoty może mniej. Inną kwestią jest to że tak naprawde nikt nie wie kto kupi tą ławkę osoba początkująca napalona na duże mięśnie która nie obcowała ze sprzętem będzie próbowała WSZYSTKICH ustawień tej ławki dając maksymalny skos. Naprawde profil w rurce jest sparty kilkoma milimmetrami. Wy jako firma podpisujecie się pod tą ławką nie jest to piwniczna samoróbka której autorem jest jakiś amator amant spawarki. Nie daj Boże rurka zostanie odkształcona przez użytkownika ławki ew da mniejszą rurke czy profil i nieszczęście gotowe.
Mam plany zakupu u was jeszcze kilku akcesoriów z wysyłką było wszystko wporządku widze że na forum bierzecie pod uwage nasze zdanie więc chce w ten sposób niejako pomóc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 17451 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 99460
Dziękujemy bardzo za uwagi

Pozdrawiam Duda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 11895 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 164753


niestety ale znalałem pewną usterkę w ławce wynikającą z niedbałości pracownika. Otóż dziura w stojaku nie jest wywiercona równo z dziura w profilu który wkładamy w stojak. jest to jedyna źle wywiercona dziura ale dla mnie jest przydatna. blokada wchodzi ale na siłe i trzeba się trochę nakombinować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1725 Wiek 42 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13979
chucknoris: Zgadza się, mogło tak się zdarzyć ale to nie przez niedbałość pracownika który wiercił a tego który pakował :) Masz stojak od droższej wersji Heavy :) Skontaktuj się z działem zamówień wymienimy oczywiście nieodpłatnie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 11895 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 164753
szczerze mówiąc jestem zaskoczony propozycją ale dałem sobie z tym rade szkoda mi się już teraz bawić w odsyłanie czekanie niech zostanie tak jak jest. Jeszcze raz dzięki za tak szybką i zdecydowaną reakcje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1725 Wiek 42 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13979
chucknoris: Przypomnij się jak będziesz robił nowe zamówienie u nas to jakoś postaram CI się zrekompensować :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 11895 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 164753
ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 823
Witam
Mam pytanie co do lawki Heavy Hyperion II a dokladnie czy tez sa z nia problemy (takie jak w Spartan II) mianowicie problem z tym maksymalnym skosem oraz dziura pomiedzy oparciami( czy czuc pewien dyskomfort) ?
P.S. Prosze o szybka odpowiedz. Z gory dzieki.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Kelton nie zwraca pieniędzy.

Następny temat

jakie stojaki wybrać ?? HELP

WHEY premium