SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zestaw Spartan II - moje wrażenia

temat działu:

Usuniete tematy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2683

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 754
Witam. Za namową jednej z Pań z BOK Keltonu postanowiłem podzielić się swoimi wrażeniami z ponad 8-miesięcznego użytkowania zestawu Spartan II.
Zestaw ten składa się z solidnej ławki oraz z modlitewnika.
Wygląda to tak:
1. Widok z boku2. Widok z przodu3. Widok ławki złożonej do ćwiczeń na ławce skośnej
Transakcja/Montaż
Jak już wspomniałem ławkę kupiłem jakieś 8 miesięcy temu. Sama transakcja przebiegła wzorowo - po 3 dniach od złożenia zamówienia miałem sprzęt w domu. Kurier przed przywiezieniem sprzętu zadzwonił, aby umówić się na konkretną godzinę, więc nie miałem żadnych problemów z odbiorem przesyłki. Jedyne do czego mogę się przyczepić w kwestii dostarczenia paczki, to fakt, że kurier nie pofatygował się z paczką bezpośrednio pod moje drzwi, a wręczył mi ją przed klatką schodową bloku, w którym mieszkam, bo nie chciało mu się wnosić paczki na moje piętro. Oczywiście nie mogę mieć o to do nikogo pretensji, może poza samym sobą, że na ten układ poszedłem .
Tak więc po pierwszym treningu z nowym sprzętem zaliczonym podczas wnoszenia go na 8 piętro po schodach ( pech chciał, że tego dnia akurat mieliśmy w bloku awarię windy ) zabrałem się za montaż ławki. Tutaj też nie spotkałem się z większymi trudnościami. W paczce znajdowały się wszystkie niezbędne elementy, a instrukcja w dość przejrzysty sposób pokazywała jak to wszystko poskręcać do kupy. Jedyną niewielką niedogodnością był montaż plastikowych zaślepek do różnych elementów ławki - trzeba się było z nimi trochę pomocować, ale oczywiście nie ma innej możliwości sprawienia, żeby dobrze się one trzymały na metalowych elementach ławki. Z tym, że akurat w moim przypadku to generalnie dobre dopasowanie elementów plastikowych nie uchroniło mnie przed utknięciem jednej z zaślepek stabilizujących widełki podtrzymujące sztangę we wnętrzu ławki.

Wygląd/Funkcjonalność
Ławka ogólnie prezentuje się bardzo dobrze. Jest co prawda kilka niedomalowanych miejsc w stylu tego na zdjęciu:ale generalnie wszystko jest jak najbardziej w porządku. Sprzęt jest w miarę stabilny i wygląda na bardzo solidny. Z początku zdziwiłem się dosyć dużą odległością pomiędzy siedziskiem ławki a jej oparciem, ale jak się później okazało nie ma to żadnego znaczenia, a nawet jest pomocne przy skośnych ustawieniach ławki. Ławka umożliwia ustawienie 4 różnych kątów oparcia i 5 różnych kątów siedziska. Można też regulować wysokość widełek i modlitewnika. Przy modlitewniku jest pokrętło stabilizujące, które powoduje, że jest on bardzo stabilny.Takiej regulacji brakuje mi właśnie przy widełkach podtrzymujących sztangę, ale widziałem, że przy większości ( o ile nie wszystkich ) nowych ławek firmy już ten element jest, a niewykluczone, że ich brak wynika też z tego, że jednak ta ławka Spartan jest modelem podstawowym. Brak tego pokrętła przy widełkach jest w mojej ocenie jedyną wadą samej konstrukcji, która powoduje że widełki przy większych ciężarach i wyższych ustawieniach są delikatnie chybotliwe. W mojej sytuacji potęguje ten efekt jeszcze fakt, że, jak już wyżej wspomniałem jedne z tych widełek podczas montażu straciły zaślepkę, która pełni funkcję stabilizującą całość, co praktycznie uniemożliwia mi ustawianie ich na maksymalną wysokość. Jest to oczywiście tylko kwestia braku tej zaślepki i liczę na to, że w związku ze złożoną przeze mnie ostatnio reklamacją w tej sprawie niedługo otrzymam tą zagubioną zaślepkę, i znów będę mógł korzystać z pełnych możliwości jakie ta ławka oferuje. Bardzo dobrym rozwiązaniem są też dłuższe zakończenia widełek i guma która powoduje pewniejsze ułożenie sztangi na nich.Ławka umożliwia też ustawienie w pozycji w pełni siedzącej do ćwiczeń głównie barków, ale wiąże się to już z koniecznością odkręcania i ponownego przekręcania kilku śrubek, więc osobiście z powodu wrodzonego sobie lenistwa z tej możliwości akurat nie korzystam. Jeśli chodzi o tapicerkę siedziska, oparcia i modlitewnika to jest ona bardzo solidna. Po 8 miesiącach naprawdę intensywnego użytkowania nie widać na niej śladu zużycia.
Podsumowując mimo kilku niewielkich wad, ławka jest bardzo solidna i jestem jak najbardziej zadowolony z jej zakupu. Za niewielkie pieniądze otrzymałem świetny i wytrzymały produkt. Dodatkowym atutem ławki jest możliwość dokupienia dodatkowych elementów, zwiększających ilość ćwiczeń, które można przy jej pomocy wykonywać. Czekam właśnie na paczkę ze stacją na nogi i wyciągiem do mojej ławki i jestem pewien, że będą one równie udane jak ona i zagwarantują mi podobny komfort ćwiczenia.
Serdecznie polecam wszystkim produkty firmy Kelton!
Pozdrawiam
Grzesiek


Zmieniony przez - jashool w dniu 2009-05-15 18:11:52

Zmieniony przez - jashool w dniu 2009-05-15 18:13:36
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Ranking TOP10 spalaczy tłuszczu

Chcesz wspomóc walkę z niechcianym tłuszczem? Zastanawiasz się jaki produkt wybrać?

Zobacz ranking
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 19680 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52795
Tez mi sie zaslepki przy skladaniu lawki zepsuly

Czy jest forma Czy nie!
Ja i tak KOKSUJE!
--==GAINER TEAM==--
AllianceBJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 664 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1946
jashool: Jesteśmy pewni, zę sprzęt będzie Ci służył długi czas. Dziękujemy Ci za umieszczenie recenzji
Cieszymy sie, że jesteś zadowolony z zakupionego u nas sprzętu
POzdrawiam serdecznie
Ewa z Kelton

Ewa Lasota - Specjalista ds.sprzedaży. Skontaktuj się ze mną
tel: 609490896
gg: 3515016
e-mail: ewa.lasota@kelton.pl

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Kelton wyciąg HEAVY Python / wasze opinie, wnioski, zastrzezenia

Następny temat

To co mnie ciessssy :D

Whey vit