SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KRAV MAGA!!! przetrwanie?czy zarabianie?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 36473

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
x-ray ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 7467 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32016
Zrob to w klinczu gdzie gosc do tego pracuje kolanami i lokciami i jeszcze kombinuje jak tu pierd*lnac Toba o glebe.

Koksy to nie wszystko http://www.sfd.pl/temat148281/
Nie masz koncepcji, zajrzyj tutaj http://www.sfd.pl/temat255388/
Patrz co jesz http://www.sfd.pl/temat280738/
Train smarter, not just harder!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2687 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 52673
Program treningowy w każdym klubie zależy od trenera. Jeżeli trener kravki będzie chciał robić parter, to zrobi. Tak samo w karate można wprowadzić tajski klincz i uczyć strzałów z baśki. Gdy trener się zna na tych strefach czy sposobach walki oraz umie tę wiedzę przekazać to czegoś uczniów nauczy. Oczywiście, każdy ma swój rozum i jak widzi, że trener który umie np. tylko boksować z dnia na dzień zaczyna "uczyć" muay thai, bo to się bardziej zaczęło opłacać, to z takiej sekcji zrezygnuje.
Ostatecznie walczy człowiek, a nie styl i trenowanie kravki samo w sobie nie wyklucza, że można znać się na parterze czy podobnych, nie kojarzących się z kravką rzeczach, w szczególności gdy ma się już solidne podstawy w innych sw. Niestety jednak 90% znanych mi kiedyś ludzi trenujących km to ten sam schemat: 18-20parę lat, żadnych innych podstaw w sw ( no może jakiś miesiąc karate ), trenują/trenowali dwa razy lub raz (!) w tygodniu, przez rok lub dwa, duża niechęć do przygotowania fizycznego, a czasami styl życia który je wyklucza ( 8 godzin dziennie przed monitorem w biurze ). Do tego niezłomna wiara w skuteczność technik km takich jak ataki na oczy czy genitalia, niczym nie uzasadniona ( brak doświadczenia "ulicznego", ilość treningów wykluczająca skuteczne opanowanie czegokolwiek ) pewność siebie oraz wiara w to, że krav maga jest lepsza od wszystkiego innego bo jest "pod ulicę". Kilka razy zdarzyło mi się wysłuchiwać od nich różnych bredni, raz taki kraver 175/70 kg po dwóch bronxach "tłumaczył" mi w knajpie pokazując najwiekszego koksa w lokalu ( na oko 190/120 ), że takiego kolesia to on w chwilę porobi technikami km ( konkretnie miał zamiar markować ciosy na twarz i kopać w kulki ) i nie ma*****a we wsi, koks musi się na to złapać i legnąć. Sorry, ale takie "podejście" to ja ostatni raz miałem kiedy za malucha trenowałem shotokan i nauczyłem się pierwszego kata . Nie wiem do jakich sekcji ci kolesie chodzili, ale wyglądało to tak jakby ktoś im nawciskał bajek, wziął za to niezły hajs i nie przejmował się skutkami późniejszej aplikacji tego w praktyce przez "adeptów" - czyli komercja. I niestety, dopóki takie sekcje/ludzie będą istnieć, to sporej grupie osób kravka będzie się kojarzyła z zarabianiem, a nie z przetrwaniem.

Zmieniony przez - mlkv w dniu 2005-12-02 13:23:31

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To jest nigdy niekończący się temat.
Karwia, ile można.

1. Nikt nie zauważył, że kilka lat temu powstała "moda na samoobronę"?
2. Nikt nie zauważył, że ekspertów się zrobiło jak mrówków, a co jeden to miszcz?
3. Nikt nie zauważył programów np. w TVN Style albo artykółów w "Cosmopolitan"?
4. Nikt nie zauważył wolnego rynku i "kultury masowej"?

To karwia, o czym ta dyskusja?

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
x-ray ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 7467 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32016
Mlkv i Nowieńkij nic dodac, nic ujac. I sadze, ze tu by nalezalo zrobic EOT. Nie sadze, zeby ktos musial jeszcze dodawac cos madrzejszego w tej materii. Szmaty w plecak i trenowac.

Pzdr
eX

Koksy to nie wszystko http://www.sfd.pl/temat148281/
Nie masz koncepcji, zajrzyj tutaj http://www.sfd.pl/temat255388/
Patrz co jesz http://www.sfd.pl/temat280738/
Train smarter, not just harder!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 292 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2002
x-ray w takijej sytuacji to i ja chetnie popracuje kolanami(kiedy trenowalem MT byl to jeden z mojch ulubionych elemetow walki!! tz walka pam) a i lokiec sie pieknie sprawdza w zwarciu
nie wystarczy umiec techniki trzeba jeszcze umiec je dostosowac do odpowiedniej sytuacji

to chyba juz jedno glosnie mozemy uznac ten temat za zakonczony!(przynajmniej w tym poscie )

Zmieniony przez - R_B_K w dniu 2005-12-02 13:54:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
x-ray ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 7467 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32016
No i wlasnie o tym caly czas jest mowa. po cholere kombinowac cuda jak prostota kolan i lokci daje niesamowite wrecz efekty itepe itede Ciesze sie, ze w koncu doszlismy do porozumienia.

Pzdr
eX

Zmieniony przez - x-ray w dniu 2005-12-02 14:05:15

Koksy to nie wszystko http://www.sfd.pl/temat148281/
Nie masz koncepcji, zajrzyj tutaj http://www.sfd.pl/temat255388/
Patrz co jesz http://www.sfd.pl/temat280738/
Train smarter, not just harder!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 462 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2948
Bardzo źle że wydajecie swoją opinię szanowni koledzy, na podstawie rozmów z jakimiś pseudo trenerami, na podstawie innych forów, zamiast dobrze poznać się na temacie. Ja zgadzam się, że KM pokutuje przez olbrzymią organizację , którą stworzył p. Adamczyk, stworzył ją promując instruktorów "taśmowo".
Do tego agresywny marketing stworzył z KM formę rozrywki na równi z aerobikiem. Osobiście miałem chyba dużo szczęścia bo trafiłem na instruktorów z Poznania (wspomniani wyżej p. Kopeć i p. Tarnawski - obaj bardzo doświadczeni w innych SW, judo i kyokushin), i oni naprawdę pokazali KM taką jaka naprawdę jest. Obaj panowie są wojskowymi (major i kapitan) i obaj pokazali nam KM z bronią krótką, długą, różnorodne zachowanie się w warunkach prawdziwego zagrożenia.
W KM jest oczywiście parter - ta strefa walki, jest ona obowiązująca nawet na egzaminach na poszczególne stopnie. Kto nie wierzy , niech zobaczy podręcznik walki w bliskim kontakcie napisany dla naszego wojska (ilustracje różnych technik).
Jestem pasjonatem różnych SW i wiele lat przećwiczyłem (trenowałem Kick boxing, START Częstochowa, kyokushin, boks, judo (ok 3 lata), obecnie ćwiczę shidokan karate (ze szczególnym naciskiem na kickboxing w formule z łokciem i kolanami)bjj (od przeszło roku) i KM w Stowarzyszeniu Krav Maga pod kierownictwem p. Piotra Lizaka w Łodzi.
Moi drodzy naprawdę potrafię odróżnić kpine i magie od rzeczy skutecznych i takich które mogą się przydać.
Uważam że walka w klinczu jest na SW prawie zupełnie nie ćwiczona, nie ćwiczy się walki nożem i pałką, nie ćwiczy się obron przed tymi atakami, a na KM owszem. Na KM ćwiczymy techniki obezwładniania, kajdankowania, chwyty transportowe, jak się zachować w przypadku gdy przeciwników jest więcej, i tego typu rzeczy. Mamy treningi na poduszkach, okładamy się pałkami ( z PCV owiniętymi watoliną) i ćwiczymy naprawdę realnie.
Włosy mi stają dęba kiedy czytam o sekcjach KM o których wy mówicie.
Jakieś punkty witalne??? Jakieś złote serie ???
Pozdrawiam.

Im więcej potu na treningu tym mniej krwi w walce

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1547 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4112
tak sie składa że krawke cwiczyłem jak ty na stojaco pod szafe wchodziłes wiec nie pieprz głupot. Tarnaskiego i Kopcia znam osobiście i co nieco wiem ..., wiec nie wyjeżdzaj mi z ich podrecznikiem. W podstawach KM nie ma parteru został dodany u nas w wielu sekcjach bo miał duze braki. Nadal uwazam że Km nabija ludzi w butelke dzieki takim reklamom jaka daja ci panowie których wymieniłem / widziałem ich plakaty i wiem co nanich pisali /, poza tym kto sie szanuje w Poznaniu nie chodzi na KM szkoda czasu i pieniędzy. Wiecej sie nie wypowiem w tym temacie bo zamiast dawac argumentacje to obrazacie ludzi na forum mniej nerwów wiecej merytoryki w wypowiedziach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 462 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2948
Kto się szanuje w Poznaniu to chodzi na... Combat 56. :)
Lewro prosze Cie, przestań.

Im więcej potu na treningu tym mniej krwi w walce

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 292 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2002
lewro ty juz swoja wiedza na temat KM pokazales na 6 stronie (zreszta juz zkometowana przezemnie)i co stego ze ich znasz jak nic z tego nie wynika
a co do parteru dodany czy nie dodany wazne ze jest!

widze ze nawet pomimo wielu argumetow niekturzy beda twardo i zaslepienie brnac w swoim...
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Co dla mnie?

Następny temat

Nauka rzutów

WHEY premium