SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KOSEN JUDO

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3352

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam
jak to jest z tym kosen judo są jakies szkoły poza japonią? jest jakś organizacja zajmujaca sie kosen judo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1325 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7348
W Polsce nie ma nic takiego. Miały byc kiedys zawody organizowane w Kosen, ale ze względu na duze podobieństwo do BJJ zrezygnowano z tego pomysłu. idx na normalne judo albo BJJ i będziesz miał 90% tego samego.

My baby shot me down ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
witam
dziękuje za odpowiedz nie wiedziałem , że były plany w Polsce organizować zawody w kosen judo
wiem ze w Polsce nie ma kosen judo za to jest bjj które z kosen się wywodzi ale ja pytam czy sa kluby kosen judo na swiecie czy jest jakas federacja zrzeszajaca te kluby czy w ogole są jakieś organizacje kosen judo w Japonii i na swiecie
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
slabiutki1
bjj które z kosen się wywodzi

interesująca teza, na jakiej podstawie opierasz to przekonanie?

a przy okazji:
Puar
Może gdyby w 1993 przyjechał do USA jakiś Japończyk, to zamiast bjj wszyscy trenowaliby właśnie to.

wątpię, bo tak wysokiego poziomu marketingu i autoreklamy jaki mają Gracie żaden Japończyk nie osiągnie...


Zmieniony przez - Jodan w dniu 2012-02-11 22:51:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Jeśli wygrywałby pierwsze UFC, co małem na myśli, to nie wiadomo jakby się to potoczyło.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam
Maeda Mitsuyo był mistrzem kodokan judo ale w tamtych czasach do parteru przykładano duzą wagę w niektórych informacjach na temat bjj podają ze on był ekspertem kosen judo
jodan możesz napisac coś wiecej na temat kosen czy jest w Japonii jakaś organizacja kosen judo a może na świecie jest coś takiego jeśli tak to może maja jakąś stronę internetową

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
odnosnie Maedy - wg mojej wiedzy są to spekulacje nie podparte niczym konkretnym. tez uważam, że studniując judo w tamtych czasach musiał mieć o wiele większą styczność z ne-waza niż późniejsi judocy, ale nie ma co popadać w przesadę. nie ma żadnych dowodów na tezę, że Kosen -> bjj. podaj jakies wiarygodne żródło (tylko nie jakies forum albo stronkę jakiegoś klubu....) to ci uwierzę.
judo "uniwersyteckie" czyli doslownie Kosen, jest obecne chyba tylko w Japonii na paru tamtejszych uczelniach. z tego co pisał gość tam studiujący, kiedy praktykom kosen kończy się wiedza, sięgają po szklolenówki bjj. więc nie ma się co za bardzo podpalac
akademie Kosen podlegają pod Instytut Kodokan i 1 dan zdobyty na uczelni jest równoważny czy też uznawany w Kodokan.
jesli śledzisz najstarsze branzowe fora, to pewnie kojarzysz faceta o nicku Bogumił. on planował sprowadzić Kosen do swojego klubu w Lublinie (albo w okolicy). co mu z tego wyszło - nie wiem.

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2012-02-12 20:50:49
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie o plan treningowy

Następny temat

Hopkins przyjmuję wyzwanie Pascala

WHEY premium