SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KK i rozciąganie

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1991

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 286
Witam ! Chciałbym się dowiedzieć co trenować aby przygotować sie do treningu KK . Chodzi mi o jakieś treningi typu pompki , bieganie czy to będzie dobre .
P.S Czy każdy z was którzy trenują KK lub jakiś inny styl kopany potrafi wykonać szpagat . Ile czasu się rozciąga żeby móc nogę podnieść w pionie ? Ze odp dzięki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1750 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23076
Bieganie , pompki , brzuszki ogólnie trening domatora nie zaszkodzi .
Rozciąganie typu skłony na stojąco , siedząco na wf chyba ćwiczyłeś kiedyś , możesz na yt tez zobaczyć ;D Najlepiej to jak najszybciej idź trenować w klubie .

Ja ok 3 lat kick boxing trenuje i do tej pory szpagatu nie zrobiłem , a i bez tego można wysoko kopać .
A ile czasu to zależy od człowieka , nie każdy jest giętki .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
W pionie do kopnięcia bocznego, taki szpagat w powietrzu?




Moim skromnym zdaniem, szpagat nie jest potrzebny. Co do czasu to tak jak wyżej, zależy od Twojego organizmu, sposobu w jaki będziesz się rozciągał i wielu innych zmiennych.

Myślę że trening ogólnorozwojowy będzie spoko.
Gibkość, szybkość, wytrzymałość, siła.

Gibkość - rozciąganie (siad rozkroczny, prosty itp.)
Szybkość - trening interwałowy (jeśli masz już jako taki poziom kondycji)
Wytrzymałość - bieg ciągły
Siła - pompki, brzuszki, wznosy

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 93 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3402
Ostatnio jeden z naszych instruktorów kyo poinstruował nas abyśmy nie biegali za dużo bo to spina mięśnie i potem nie uda nam się już bardziej rozciągnąć.
Na moją logikę to stwierdzenie nie ma sensu, ale może ktoś bardziej doświadczony się wypowie co o tym myśli ?

Nie wiesz co zrobić? Zrób kupę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
Rower i długi bieg "ściąga mięśnie" jednak basen na drugi dzień, albo rozciąganie 30 minut po treningu zniweluje ten efekt.

Ze stwierdzeniem że nie uda Wam się tego rozciągnąć to trochę pojechał

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Artur Szpilka vs Owen Beck

Następny temat

cwiczonka

WHEY premium