SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Judogi MASTERS + problemy z rozmiarami

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5469

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 877 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9309
Witam mam pytanie zamierzam kupic sobie judoge do 180zl myslalem o judodze Masters bo jest tania i wyglada na dobra jakosciowo. Moze ktos z was uzywa takiej judogi lub mial zetkniecie z ta firma??
Pozdrawiam.
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=130778225
Oto link do tej judogi
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
Hm... zobaczmy razem.
Witam wszystkich wielbicieli sportów walki!!
Jestem trenerem boksu.
itd

Polecam Ci sprzęt firmy MASTERS, który dorównuje jakością GREEN HILL 'owi i jest dużo tańszy.
cóż, znakomite referencje jak na sprzedawcę judog. przyjrzyjmy się więc tej cenie i jakości.

Proponuje fantastyczną judokę (sic!!!) renomowanej firmy MASTERS itd

Jest bardzo wytrzymałe, spodnie wiązane w pasie sznurem, podwójne wzmocnienia na kolanach. Gramatura bluzy - 450g.
Kosztuje jedyne 130 zł!!!!!

i tu jest piesek pogrzebany. taka gramatura jest dla dzieci. dla młodziezy (rozmiar 170 nie bedzie przeciez dla 12 latka)i seniorów, nawet dla rekreacji, 700 to minimum, 750 to najczęściej spotykany i polecany stadard. grubsze są już typowo zawodnicze. Green Hill za ok 130 zł(bodajże 127 zł w Power Zone, warto zapytać Gorala ze sklepiku SFD) ma właśnie 700g/mkw.

Reasumując - moim zdaniem
1. szkoda kasy i czasu
2. facet albo sam się nie zna albo szuka naiwnych. predzej to drugie.

jesli chodzi o judogi z segmentu taniego (ok 100-170 zł), szukaj matsuru, dax (oba z najtańszej linii produktowej), ewentualnie green hill czy domyos. na poczatek ci wystarczy, zanim złachasz albo wyrosniesz, bedziesz już wiedział, czy sport ci odpowiada .jeśli grappling cię wciągnie, to sprawisz sobie szmatę ze średniego segmentu, za ok 300-500 zł i to będzie zakup już na długie lata.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 517 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3134
hej, sam jestem ciekawy jakie są Judogi Mastersa, miałem do czynienia z firmą i jestem naprawdę zadowolony. Mam ich rękawice, suspensor, bandaze, ochraniacz na zęby i nie są to tandetne gadżety. Rękawice są naprawdę dobrej jakości, kupiłem je w internecie i nie odbiegają od opisu, dodatki (ochtraniacze i reszta) są bardzo solidne.
Firma Masters moim zdaniem jest sprawdzona i nie ma ryzyka, jednak niewiem jakie robią Judogi...
gdyby ktoś miał styczność to niech wrzuci komenta!
pzdr.

-I want you to hit me as hard as you can..-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 38 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 423
Hejo!

To judogi z najniższej półki. Po kilkunastu treningach i kilku praniach będzie bardzo szmatowata. Po prostu - kiepskiej jakości materiał z której jest uszyta ot co... Chociaż jakość już samego wykonania jest w miarę w porządku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 165 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3878
By nie zakladac nowego tematu czy te gi bedzie dobre:

http://sportsklep.pl/kimona-judo-jujitsu-niebieske-treningowe-20oz-p-587.html

na rozpoczecie treningow ?? oraz nie wiem do konca jak odbrac wzrostowo bo
mam 173 cm, a gi jest w rozmiarach na 180cm i 170cm?? brac wieksze czy mniejsze??

A wlasnie jak jest z gramatura wyczytalem na forum ze do bjj powinno byc 700 lub 750 g/mkw ile to bedze w oz ??pozdrawiam

MMA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
oz = uncja. gramatura 20 oz = 750 g/mkw.
a maturo to akurat szmata godna polecenia, choć nieco workowata jej minusem są słabsze spodnie, ale to zmartwienie raczej dla zawodnika i to w judo.
rozmiar zawsze dobiera się większy. bo się skurczy. ja przy wzroscie 183 mam judogę na wzrost 190. po prostu trzeba będzie uprać raz i drugi, a ładnie się skurczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 517 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3134
czyli -jesli mam 170 cm wzrostu to brać kimonko na 180 cm? nie będzie dużo za duże?nie chce wyglądać jak ..no-smiesznie;)

-I want you to hit me as hard as you can..-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 165 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3878
No wlasnie mnie to tez boli troche ze nie ma posredniego rozmiaru jak np 175cm. Zalezy tez jak bardzo sie po praniu skurcza. Tu trzeba sie jeszcze sporo dowiedziec . . . pzdr

MMA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 341
Tu jest informacja - 10 cm
http://www.c2f.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=16 

fight for fun

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 165 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3878
No to teraz wogole zdezorientowany
Moglby ktos sie jeszcze wypowiedziec na ten temat i uporzadkowac te info bo tu jest zaprzeczanie jedni drugim. pzdr

MMA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
po konsultacji ze speedy62...
producenci (ścislej rzecz biorąc, firmy, których logo jest na szmacie) stosują dwojakie podejście do oznaczania rozmiarów:
1. podany rozmiar to rozmiar przed skurczeniem się. wtedy kupujesz judogę wiekszą
2. podany rozmiar to rozmiar po skurczeniu się. wtedy kupujesz judogę mniejszą. tak robi np dax, i, jak widac , cf2

i tu i tam standardem jest owe 10 cm, choć w niektórych przypadkach bywa nawet do 20 cm.
nalezy kierowac się wskazaniami producenta lub użytkowników sprzętu (judoga to sprzęt, a nie strój do ćwiczeń). c2f stosuje 2 podejście do numeracji, jak widać. maturo pierwsze podejście, co wiem z autopsji. Knife również ma maturo i też poleca kupno większej judogi tej firmy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

uprawnienia instruktora judo

Następny temat

Mike Swain - parter w judo

WHEY premium