SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jestem na skraju nerwicy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5508

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 342 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2486
MAryjane czy jak ci tam.... mialem podobna sytuacje jakies 2-3lata temu w szkole. Poprostu stary za dużo rozmyslasz nad tym co mowisz, nie zastanawiaj sie tylko wal. Aha i jesli chodzi o maryske to nie radzilbym ci palic jej teraz. Chyba ze w gronie naprawde dobrych kumpli, bo jak w trakcie fazy ci sie przypomni o szkole to dopiero se wkręcisz, bedziesz siedzial wystraszony a kumple beda sie z ciebie nabijać. Lepiej idz sie upij, dla rozluznienia. a na silce odstresowac sie. Generalnie niemiej wszystkiego w dupie tylko trzymaj dystans. Jesli pani wezmie cie do odpowiedzi to uznaj to jako np wytarcie tablicy a nie szereg przerazajacych pytań. Wyobraź sobie ze nauczycielka to np twoja matka, a tam siedzą bliskie ci kumple. I duuuuuużo sie usmiechaj. A jak sie zaśmieje to ty w żartach powiedz do niego " Cos ci nie pasi?!", no w koncu chodzisz na silke. Ja sie tez czasami stresuje poniewaz to jest brak pewnosci siebie. Aha dobrze by bylo zebys mial grono bliskich ci kumpli z klasy zeby duzo z nimi gadać i smiac sie. NIEmysl tylko sie SMIEJ!
Nie ktorzy z takich wlasnie przyczyn chodza do szkoly zjarani.
pozdro

Dojde Tam, Dokąd Zmierzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 1932 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8908
Baaardzo nieprzyjemny masz problem. Ja sie zawsze stresowałem jak umiałem. Objawiało sie to u mnie tym, że mi nogi latały. Niestety przez taki stres zawsze miałem gorsze oceny z odpowiedzi niż mogłem mieć. I tak samo jak Ty(autor tematu) modliłem sie, żeby sie lekcja skończyła.
Moim zdaniem jedynym sposobem na to jest naj najczęściej odpowiadać. Twoja pani z polskiego ma absolutną rację. I nie chodzi tu tylko o wyeliminowanie stresu związanego z odpowiedzią, ale trzeba go również wyeliminować we wszystkich innych sytuacjach, bo to, że sie stresujesz to tylko pogarsza wyniki we wszystkim.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 91 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 485
tak, tylko czy ja sie wczesniej nie wykoncze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 116 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 910
nowy rok szkolny sie zaczął i nowa klasa (w lo ) jak zwykle dzieli sie na małe grupki znajomych.ja tych znajomych nie miałem bo do tego lo poszedłem tylko ja i moja kolezanka - ale ona do innej klasy.miałem mały stresik przy poznawaniu nowych ludzi i nie miałem z kim gadac...ale teraz wszystkich juz prawie znamna pierwsza lekcje w nowym roku spózniłem sie 40 minut bo sie zgubiłem w nowej szkole.wpadłem do klasy , przeprosiłem za spóznienie i...wszyscy w brecht(nie wypada sie zaczerwienic tylko obrócic to w głupi zart i zrbic mine zdziwiona), oczywiscie 5 minut pózniej na przerwie wszystkich poznałem...jest ciezko wbic sie do jednej z tych małych grupek, ale wystarczy kilka rozmów,popytac sie tutejszych o szkołe pozartowac czasami nawet umówic sie na jakis wypad... itp.niedługo juz organizuje z nowym kolegą wypad krajoznawczo-zapoznawczo-libacyjny i juz wszyscy beda sie znalitak czasem trzeba...na poczatku kazdy ma stresik przy nowych osobach - ale to przezywa kazdy.moze troche lepiej jest jak sie idzie z dobrym kolega-zawsze razniej.W klasie jest tez taki kozaczek co po gimnazjum poszedł do lo w tej samej szkole(w moim zs jest gim,lo,lp,technikum , zawodówka)i cały czas bojkuje chce sie pokazac...i juz za nim nie przepadam...ale to własnie z nim organizuje te wyprawe bo on duzo osób zna...cóz za miesiac mu przejdzie jak wszyscy sie zaaklimatyzuja. jego przykładowy tekst:kim chcesz byc w przyszłosci ???-pyt . nauczyciel
Tancerzem i hu.j -odpowiedz ....i tak od pierwszych dni ,np. do wszystkich nauczycieli zwraca sie pani profesor , poprostu włazi im w dupe bez wazeliny...ale to jeszcze tylko troche czasu ale musze sie z nim sprzymierzyc chwilowo.

Moja rada dla Ciebie:
jak naprwde nie widzisz ze mozesz sie zmienic przy obecnym towarzystwie-zmien szkołe juz teraz .w nowej szkole badz wyluzowany nie mysl o niczym,(spóznij sie na pierwsza lekcje...hehehe) albo cos wymysl..poklikaj na gadulcu( znalazłem juz dwie osoby z innych klas w mojej szkole i tez zmierzam sie z nimi poznac). a w gruncie rzeczy tez jestem nie smiały...ale sie wyluzowałem...
Powodzenia

"Młode Wilki Beda Zawsze Razem Isc Ku Przeznaczeniu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 91 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 485
ja nie mam problemow z nawiazywaniem znajomosci. moj problem to wystepy publiczne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 116 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 910
po prostu jak nie mozesz wystapic publicznie bo sie wstydzisz (a pewnie sie wstydzisz takze z tego ze sie smieja z Ciebie) zmien szkołe i gdy Cie ktos poprosi o wystep przed klasą nie mysl o niczym po prostu powiedz cos nawet głupiego i nie pasujacego do tematu(tak jak ja )

Jak nie chcesz z jakis powodów zmieniac szkoły to dobrym rozwiazaniem byłoby gdybys poszedł wszystkim i samemu sobie na przekór i np . zgłosiłbys sie do odpowiedzi jako ochotnik na lekcji (oczywiscie przygotowany )wystarczy zebys czuł sie swobodnie nie myslał o tej stresujacej dla Ciebie sytuacji i w zadnym wypadku nie patrzał na ludzi z klasy.(w gim jak odpowiadałem z ostatnich lekcji i na kogos patrzałem to sie poprostu smiałem...)patrz sie np.na ostatnia wolna ławke czy na cos z tyłu ale nie wchodz w kontakt wzrokowy z kims innym bo sie odrazu znów spalisz a klasa bedzie miała ubaw!!!Pomysl sobie jak beda zdziwieni ze sie zgłosiłes to napewno nawet im sie nie sniło .a jak jeszcze dobrze odpowiesz to dopiero bedziesz szczesliwy - zgłaszaj sie na kazda lekcje i nie mysl za duzo(ja jak za duzo myslałem to na kickboxing wybierałem sie pół roku, a teraz sie z tego smieje- nie wiem czemu sie bałem isc)

mam nadzieje ze teraz Ci pomogłem w jakis sposób

"Młode Wilki Beda Zawsze Razem Isc Ku Przeznaczeniu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 234 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3229
ej no nie gadaj czlowieku ze jestes 2 rok w tej samej klasie i sie wstydzisz wyjsc przed znajomymi co ich widzisz na codzien :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 98 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3403
Maryjane - masz typowe objawy zaburzeń lękowych, tzw. fobii społecznej. Charakteryzuje się ona właśnie lękiem przed publicznymi wystąpieniami. Zmiana szkoły nic tu nie pomoże, podobnie jak zwyczajne rady typu "wyluzuj się". Lęk w tym przypadku jest silniejszy. Nie licz na to, że bez wizyty u psychologa samemu rozwiążesz ten problem. Co najwyżej mogą się pojawiać okresy jego mniejszego lub większego nasilenia. Tym problemem się trochę zajmowałem, więc jeśli tylko znajdę więcej czasu i jeśli będziesz miał ochotę, to opiszę tu dokładniej mechanizm tego zaburzenia. Jednakże samo poznanie istoty tego problemu nie pozwoli go wyeliminować. Może jednak, gdy ujrzysz go w szerszym świetle, przekonasz się do wizyty u psychologa. Nie ma się czego wstydzić, to problem zdrowotny jak każdy inny! Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 91 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 485
Medard dieki za dobre checi ale to nic nie da ja i tak nie pojde do psychologa. zreszta nawet nie wiem czy mi sie oplaca, zostalo pol roku( jestem w klasie maturalnej) tego horroru i koniec. mam nadzieje ze szybko zleci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 98 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3403
Maryjane, ale sam już pytałeś, czy na AWF nie będziesz musiał publicznie występować, itp. Zatem ten "horror" będzie trwał dłużej! Zastanów się czy warto fundować sobie taki stres na wiele kolejnych lat i czy nie lepiej odwiedzić psychologa i skorzystać z pomocy. Wybór należy do Ciebie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak brac luivac?

Następny temat

Melatonina na sen

WHEY premium