SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakie ćwiczenia i partie ciała w jakie dni ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1630

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 636
Witam !

Mam 14 (prawie 15) lat i mam chęć zacząć ćwiczyć. Proszę nie pisać odpowiedzi że jestem za młody czy coś w tym stylu bo ja czuję, że nie jestem. No to teraz troszkę o mnie.

Waga: ok. 65kg

Wzrost: 171

Cel treningowy: Masa, potem rzeźba
Staż treningowy na słowni: Posiadam siłownię w domu, zrobił ją tata jak byłem jeszcze mały. Od 13 lat wpadałem tam, pomachałem sobie trochę i zostawiałem. Brak motywacji było :)

Uprawiane inne sporty: Piłka nożna, piłka koszykowa, (hobby) tenis ziemny, chwilami wolnymi biegam, zaczynam trenować walki wszechstronnie (samoobrona) (boks) (zapasy)

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Można powiedzieć, że troszkę tego jest. Ławeczka (regulacja podparcia,łamana,prosta,siedząca pozycja), bieżnia, hantle, 2 gryfy (łamany) (prosty), 2 ławeczki do brzuszków (krótka, długa), maszyna wielofunkcyjna, prawie na wszystkie partie ciała w tym nogi. Link do podobnego zdjęcia, tylko moja z lepszej firmy ;d : http://imageshack.us/photo/my-images/27/maszb.jpg/

Dieta: brak, ale mogę przejść (prosił bym o wypisanie na jakie jedzenie mam zwrócić uwagę i co polubić :)

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy:
jakoś mnie do tego nie ciągnie, możecie przedstawić mi plusy i minusy ? no i także koszty, a też czy na mój wiek to nie jest niebezpieczne

Troszkę teraz popisze :

1.Prosił bym o ułożenie jakiegoś treningu, sam nie mam motywacji co do tego i pewności czy robię dobrze. Czytałem o tym więc proszę nie odsyłać mnie do linków lub googli.

2. Chciałbym się dowiedzieć jaka pora na trening jest najlepsza.

3.Kiedy jeść i ile czasu przed treningiem ile po i czy trzeba jeść np. przed lub po. Ile czasu mam poświęcić na treningi dziennie.

4.Jak trenować każdego dnia wszystko mógł bym ? Wiem że inni tak nie robią.

5.Po prostu proszę o rady w całym zakresie początków na siłowni.

Pozdrawiam i z góry dziękuję

Jeżeli moje fotki coś do tego dadzą to proszę napisać, później edytuję temat i dodam. Przypominam, że jestem początkujący :)

Zmieniony przez - czyzyk121 w dniu 2011-10-29 12:11:01

Zmieniony przez - czyzyk121 w dniu 2011-10-29 12:12:44

Zmieniony przez - czyzyk121 w dniu 2011-10-29 12:13:45
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 2007 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15517
1. Nikt Ci nie ułoży.
2. Z tego co wiem to zależy od tego o której wstajesz itp, Ty pewnie chodzisz do szkoły więc pora popołudniowa?
3. Trzeba, poczytaj o posiłkach przedtreningowych i potreningowych. Myślę, że pierw dobrze byłoby ćwiczyć 3x / tydzień po 45-60 minut.
4. Robią bardzo źle, odradzam.

https://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html - poczytaj to i nie narzekaj

Zmieniony przez - latwoo w dniu 2011-10-29 12:46:31

Pozdro ;)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Split 2x partia w tygodniu, pytanko

Następny temat

POMOCY - TRENING DLA POCZĄTKUJĄCEGO

nutloveb