SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zacząć ???

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 695

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 65
Witam mam 16 lat 180 cm wzrostu i ważę 79 kg i chcę zacząć ćwiczyć. Ćwiczyć będę na takiej małej siłowni i dobrego kolegi. Chciałem się zapytać jakie suplementy zażywać co lepsze białko czy kreatyna, chciałbym trochę schudnąć i zbudować trochę masę mięśniową. Mam nadzieję że mi pomożecie i z góry dzięki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777662

Każdy zaczynał swoją przygodę z budowaniem sylwetki w momencie gdy jej wygląd po prostu nam się nie podobał i to jest sensowna motywacja do działania. Jednak żeby nasze chęci przybrały jakieś realne efekty trzeba do tego podejść w sposób przemyślany i zaplanowany.

Najpierw powinniśmy ocenić stan naszej sylwetki i ocenić co chcemy z nią zrobić. Jeśli zalega nam tkanka tłuszczowa to po prostu pierwsze kroki kierujemy w stronę redukcji. Czyli układamy dietę z deficytem kalorycznym bo taki pozwoli nam redukować tkankę tłuszczową. Początkujący często chcieliby jednocześnie budować masę mięśniową i tracić tłuszczową, co przy spełnieniu pewnych przesłanek u początkujących jest możliwe, jednak z tego zazwyczaj niewiele wychodzi.

Lepiej planować konkretne działania i realizować małe cele niż próbować kila z nich realizować jednocześnie.

Kluczem jest tutaj prawidłowa dieta. Bez względu czy budujemy masę mięśniową czy redukujemy dieta jest bardzo ważna i bez niej szanse powodzenia sporo spadają. Suplementy wprowadzamy dopiero wówczas jak podstawy diety i jej przestrzeganie mamy dobrze opanowane.

Polecamy również: Najczęstsze pytania dotyczące treningu: liczba serii i częstotliwość



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-07-20 16:29:47

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 65
Schudnąć w sensie spalić zbędną tkankę tłuszczową .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nic z tych rzeczy. Podstawą jest adekwatne żywienie, tutaj nie ma żadnej filozofii.
Odwiedź dział Odżywianie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
zachęcam do skorzystania z indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tygodniowy Plan Treningu

Następny temat

[BLOG] Abiz - Ektomasa, DT Emila

WHEY premium