SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zacząć, fbw dla początkującego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4374

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
loyalty97
A jakiś drążek do karku na plecy? Czy po prostu zwykłe hantelki na bic?


Podciąganie do karku to najgorsze z możliwych ćwiczeń. Nienaturalna pozycja kręgosłupa szyjnego, obciążony kompleks barkowy..itd.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 69 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4534
Ogólnie tak sobie myślałem, że póki nie idę na siłownię, to może zacząłbym ćwiczyć na bazie tego co mam, bo ktoś pisał, że to wystarczy jak na razie. Dodaję zdjęcia. Wiem że słabe, że sprzęt nowy nie jest i że jest burdel, jak to w piwnicy. To wszystko należy do taty, ćwiczy kawał czasu bo 20 lat z hakiem, więc sprzęt wygląda jak wygląda. 2 gryfy, jeden prosty drugi krzywy, jakieś hantelki, wyciąg, ławka. Ogólnie wiem, że robił na tym wszystko, i plecy i barki i bica, trica i klatę. Jest to.. hm, "urządzenie/narzędzie" bodajze na 5 zdj, je sie podpina pod wyciag i mozna robic cos na wzor.. kajaku? ale pewnie wiecie. da rade zrobic na tym trening zeby efekt byl podobny do tego na silowni? przynajmniej na poczatek. w pierwszych dniach wrzesnia mam uro, to hajsik bym ogarnal. czy na tym nie pojdzie i za wszelka cene kolowac i isc na silownie juz?













...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
Spokojnie na takim sprzęcie ogarniesz podstawowy trening. Zrób odpowiedni porządek żebyś miał dość miejsca i działaj.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 69 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4534
A byłbyś w stanie rozpisać mi go mniej więcej? Byłbym bardzo wdzięczny. Właśnie, porządek muszę zrobić, ojcu się już nie chce za często ćwiczyć to lekki burdelik jest :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
loyalty97
A byłbyś w stanie rozpisać mi go mniej więcej? Byłbym bardzo wdzięczny. Właśnie, porządek muszę zrobić, ojcu się już nie chce za często ćwiczyć to lekki burdelik jest :D


Zsumuj i wypisz sprzęt jakim dysponujesz. Stojaki na sztangę jakieś masz?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 69 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4534
Mam, nawet na zdjęciu dałem :D no i jedno pominąłem








Zmieniony przez - loyalty97 w dniu 2017-08-10 09:38:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
To możesz zrobić podstawowy zestaw
1. Drążek/negatywy/ściąganie drążka wyciągu 4 serie
2. Wiosłowanie nachwytem 4 serie
3. Pompki na poręczach/negatywy 4 serie
4. Wyciskanie stojąc/siedząc 4 serie
5. Uginanie ze sztangą 3 serie
6. Francuz leżąc 3 serie

I ewentualnie ten rower coś musisz działać też z nogami


Zmieniony przez - rion10 w dniu 2017-08-10 10:26:13

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 69 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4534
Mógłbyś jeszcze w skrócie opisać dane ćwiczenie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ tu znajdziesz opis wszystkich ćwiczeń

Jak dajesz radę to robisz pierwszą wersję ćwiczenia czyl drążek jak nie dajesz rady to same negatywy, ajak tego też nie dajesz rady to wówczas ściąganie drążka wyciągu górnego

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 69 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4534
Z pompkami może być ciężko :D I to będzie odpowiednikiem tego co na siłce? W sensie, tyle samo "siły" włożyłbym na siłce? To jak to sie przedstawia, które jest na jaką partię ciała? Będzie mi łatwiej znaleźć, bo tego jest od groma :D Zawsze lubiłem jeszcze właśnie to wiosłowanie na wyciągu poziomym robić


Zmieniony przez - loyalty97 w dniu 2017-08-10 12:58:33
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Klatki

Następny temat

Za dużo serii na mase?

WHEY premium