SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak boli powiększona wątroba?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 930

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 708 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10451
Odczuwam kłucie i bol w prawej górnej części brzucha tuż pod klatką .boli tak jakbym miał pęknięte żebro , boli wtedy kiedy dotykam to miejsce najbardziej kiedy kładę się prawym bokiem na brzuchu .
Czy w przypadku choroby wątroby ból towarzyszy cały czas czy tylko przy dotyku?
Jest możliwość że to tylko nerwoból ?


Zmieniony przez - aa3 w dniu 2023-12-09 22:53:04
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 203 Napisanych postów 586 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 11581
Zrób próby wątrobowe i trzustkowe + usg jamy brzusznej i wszystko będzie jasne. To nie są kosmiczne pieniądze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33122 Napisanych postów 23190 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278111
Idź do lekarza skoro cię coś niepokoi a dodatkowo jeśli problem utrzymuje się dłużej bo to może być wszystko , sama watroba nie boli bo nie jest unerwiona jednak gdy jest już mocno zaawansowany problem to moze uciskać na okoliczne organy / nerwy i powodować ból
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Jesteś pewien, że jest to ból porównywalny z pęknięciem żebra? Miałeś kiedyś z tym do czynienia? Oczywiście, każdy z nas inaczej odbiera bodźce bólowe i może to być indywidualną kwestią, ale bolesność w sytuacji pękniętego żebra jest bardzo przeszkadzająca. Chociażby w tym, żeby przekręcić się na bok leżąc, wstać z łóżka, czy kichnąć. Powiększona wątroba może powodować pewnego rodzaju ucisk na inne organy, co może być odczuwalne biorąc głęboki oddech. Nie jest to jednak ból, a po prostu odczucie lekkiego dyskomfortu. Sugeruję wybrać się do lekarza i wykonać podstawowe badania morfologii krwi, lipidogram, próby wątrobowe, glukoza.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 708 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10451
Nie nie ,ból jest taki jak przy stłuczeniu zebra
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94766 Napisanych postów 364747 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1669983
Wątroba nie boli ,bo nie jest unerwiona

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 708 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10451
Wiem o tym ale powiększona nachodzi na inne narządy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
W takim razie jest to bardzo dziwny objaw. Pęknięcie, czy też stłuczenie żebra objawia się bardzo podobnym bólem, który później utrzymuje się dość długo. Dziwne jest to, szczególnie w przypadku, gdy nie jest to związane z żadnym urazem, wypadkiem, uderzeniem. Chyba, że wydarzyło się coś podobnego w tym kierunku? Nawet samo spięcie mięśni miedzyżebrowych daje też przez dłuższy okres nieprzyjemny ból, który w znacznym stopniu utrudnia np. trening. Pamiętam, jak kiedyś spięły mi się mięśnie międzyżebrowe w sytuacji, gdy mocniej ścisnąłem przeciwnika w pas.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 708 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10451
domer
W takim razie jest to bardzo dziwny objaw. Pęknięcie, czy też stłuczenie żebra objawia się bardzo podobnym bólem, który później utrzymuje się dość długo. Dziwne jest to, szczególnie w przypadku, gdy nie jest to związane z żadnym urazem, wypadkiem, uderzeniem. Chyba, że wydarzyło się coś podobnego w tym kierunku? Nawet samo spięcie mięśni miedzyżebrowych daje też przez dłuższy okres nieprzyjemny ból, który w znacznym stopniu utrudnia np. trening. Pamiętam, jak kiedyś spięły mi się mięśnie międzyżebrowe w sytuacji, gdy mocniej ścisnąłem przeciwnika w pas.


mi chodzilo o to czy gdyby to byla powiekszona watroba to czy wtedy boli cały czas czy tylko przy dotyku, u mnie sie nasila gdy dotykam te miejsce a tak to raczej nie
boli mnie tak jakby ktoś mnie uderzył, pytałem też czy taki ból moze byc spowodowany nerwobólem lub jelitem drazliwym
nie mam innych objawów chorej wątroby chociaż miesiac temu jak robilem morflolgiei to czas protrombinowy pól sekundy za duży co moze oznaczac chorobe watroby ,wskaznik INR 1,17 (norma 1,2) więc na granicy to też moze znaczyc ze cos jest na rzeczy z wątrobą, MCV w normie, płytki krwi 338tys.
wiem ,ze badanie watrobowe to ast,alt,ggtp i bilirubina ale nie robilem tych badan w ostatnim czasie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 708 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10451
miesiąc temu policja zakuwała mnie w kajadnki, jest możliwe że obezwładnili mnie w taki sposób czy jakoś przytrzymali żeby żebra dostały tak po dupie że od miesiąca mnie boli?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Kwestia tego, jak bardzo jest ona powiększona i z jakiego powodu. Nie można w takiej sytuacji generalizować. W zależności od tego, co się z nią dzieje, (ból/dyskomfort) może być różny. Powiększenie jej nie będzie zawsze dawało takich samych objawów. Może nawet nie dawać żadnych. W takiej sytuacji wszystko jest możliwe i niespecjalnie widzę sens w gdybaniu na ten temat. Wykonaj badania pod tym kątem i tyle. Będziesz wiedział, czy rzeczywiście jest to problem po stronie wątroby. Jeżeli próby na to wskażą, to dalsza analiza, jak USG.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 708 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10451
domer
Kwestia tego, jak bardzo jest ona powiększona i z jakiego powodu. Nie można w takiej sytuacji generalizować. W zależności od tego, co się z nią dzieje, (ból/dyskomfort) może być różny. Powiększenie jej nie będzie zawsze dawało takich samych objawów. Może nawet nie dawać żadnych. W takiej sytuacji wszystko jest możliwe i niespecjalnie widzę sens w gdybaniu na ten temat. Wykonaj badania pod tym kątem i tyle. Będziesz wiedział, czy rzeczywiście jest to problem po stronie wątroby. Jeżeli próby na to wskażą, to dalsza analiza, jak USG.


no ta, ale nie mam innych objawów poza tym mam apetyt, czytałem że jeśli z wątrobą jest niedobrze to człowiek nie ma ochoty jeść
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konflikt udowo-panewkowy i boczne przyparcie rzepki

Następny temat

Podwyższone próby wątrobowe - porady

WHEY premium