SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Interwały po treningu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 389

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 194 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4983
Witam

Od 1,5 m-ca rozpocząłem treningi na redukcję 170cm/94kg
Treningi wykonuję rano na czczo - jest to ok. 35-45 min ćwiczeń siłowych, 6-8 ćwiczeń po jednym na każdą grupę. Zawsze 4 serie po max powtórzeń, krótkie przerwy od 30 sek do 60 sek.

Postawiłem na dużą ilość powtórzeń i intensywność.

Dieta - w chwili obecnej jeszcze nie liczę kalorii, ale z diety wyeliminowałem słodycze, cukier, białe pieczywo, margarynę, mięso smażone w panierce (smażę na minimalnej ilości tłuszczu bez panierki np pierś z kurczaka)

Mam pytania:
1. pierwszy posiłek po treningu (przypominam jestem na czczo), co powinno się w nim zawrzeć ?
2. Interwały po takim treningu są wskazane zamiast aerobów?

Byłbym w stanie wykonać ich 3-4 serie (np: bieg w miejscu 15/45)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1725 Napisanych postów 27216 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 516313
Pełnowartościowy posiłek.
Węglowodany złożone + białko.

Interwały wykonuj w dnt, są to krótkie, ale energochłonne dla organizmu aktywność fizyczna.
Po treningu siłowym możesz robić cardio 20-25 minut.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 194 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4983
czy ten posiłek to musi być coś w stylu kasza/ryż + kura
czy może byc omlet z 3jajek + płatki owsiane + otręby (łyżka) smażone na niewielkiej ilości oleju ?

co do tych interwałów, to czy jest to zakaz ich wykonywania ? czy chodzi zmęczenie jakie powodują jak są dobrze wykonane ?

dopytuje bo jak mam dzień nietreningowy to jestem ponad 14godz w pracy i nie ma sił na żadne treningi

Zmieniony przez - tommko w dniu 2013-11-12 10:43:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1725 Napisanych postów 27216 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 516313
Możesz zjeść omlet z płatkami owsianymi.

Nie ma przeciw skazań, ale interwały to ciężka dawka aktywności dla organizmu, po treningu siłowym, Twój organizm nie będzie miał na tyle energii żeby pracować na pełnych obrotach, w szczególności po sesji trenigowej nóg czy pleców.

Trenujesz FBW czy Splitem?

Wypełnij ankietę działu, będzie wszystko jasne.

Zmieniony przez - dudee w dniu 2013-11-12 14:37:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
dudee

Trenujesz FBW czy Splitem?

Wypełnij ankietę działu, będzie wszystko jasne.

Zmieniony przez - dudee w dniu 2013-11-12 14:37:28

W tej chwili nie wiem jak ankiete dodać, to opiszę pokrótce.

Powiem tak - nie mam na razie jakiegoś określonego programu. Doświadczenie mam niewielkie, a teraz miałem kilka lat przerwy od regularnych ćwiczeń fizycznych (chyba 6 lat)

Ćwiczenia jakie wykonuję:
1. podnoszenie sztangi na ławce płaskiej
2. Przysiady
3. Uginanie ramion sztangi stojąc (biceps)
4. Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie
5. Unoszenie ramion ze sztanga z przodu (kapturki)
6. Brzuch - podnoszenie nóg i wiosłowanie z nogami uniesionymi
7. Pompki
8. Wiosłowanie w opadzie

Stawiam na intensywność i dużą liczbę powtórzeń, ciężary niwielkie (serie zawsze po 4)
Ćwiczę tak od 1,5 mca i trening wydłużył mi się z 30minut do 45-50 minut (więcej powtórzeń robię w każdej serii
Treningów w tygodniu mam 3-4, max 2 dni pod rząd. Poza tym nie biegam i nic więcej nie robię.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początki 16 latka

Następny temat

papryk/siła challenge

NutLove