SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ilość kalorii? Czy jakość produktów?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6911

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12974 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607824
Jak wyżej - jeśli jest ujemny bilans kcal to można chudnąć jedząc codziennie pączka choć u niektórych osób może to jednak hamować efekty redukcji ze względu na różne reakcje w organiźmie. Poza tym pomijając kwestie sytości o których już wyżej zostało napisane dochodzi jeszcze kwestia zdrowia i dostarczania odpowiedniej ilości witamin i mikroelementów. Szczególnie na redukcji kiedy jedzenia jest mniej warto o tym pamiętać żeby pokryć nasze zapotrzebowanie wybierając właśnie produkty nieprzetworzone i prozdrowotne. Oczywiście od czasu do czasu można zjeść coś mniej zdrowego, ale jednak dobrze żeby podstawą diety były produkty zdrowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3173 Napisanych postów 4131 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 130088
Jeśli jest deficyt cały czas mimo zjedzonego paczka w bilans to tak czy siak schudnie bo będzie wytworzony deficyt :) , a jedząc taki jeden paczek w makro to nic się nie stanie a nawet może dać korzyść ze reszta posiłków będzie na tip top i taki paczek będzie dla niego fajna nagroda w ciagu dnia i będzie miał same benefity
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 448 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2147
"If you consume more than 20 grams of fructose from any source, your liver will start to store it as fat. Sugar or sucrose is 50% fructose so if you eat a lot of fruit that is loaded with fructose along with sugar, you will quickly exceed this 20 gram limit."

https://www.quora.com/How-long-does-it-take-for-sugar-to-become-fat-in-our-body

"Jeżeli spożyjesz ponad 20 gramów fruktozy nieważne z jakich źródeł, wątroba tę nadwyżkę zamieni w tłuszcz. Cukier to 50 procent fruktozy i jeżeli jesz dużo owoców naładowanych fruktozą w tym cukrze, łatwo przekroczysz te 20 gramow fruktozy"

Gdzie indziej też czytałem, że tak jest.

Nasuwa się wobec tego teza, że nawet na deficycie kalorycznym można nabyć tłuszczu i po który następnie organizm będzie sięgał ale redukcja nie będzie tak efektywna jak w przypadku diety nieprzekraczającej ww ilość fruktozy.


Zmieniony przez - Bobo1969 w dniu 2022-07-21 11:29:10

"I like when skinny guys give advice how tu build muscle."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33127 Napisanych postów 23198 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278126
Bobo1969
"If you consume more than 20 grams of fructose from any source, your liver will start to store it as fat. Sugar or sucrose is 50% fructose so if you eat a lot of fruit that is loaded with fructose along with sugar, you will quickly exceed this 20 gram limit."

https://www.quora.com/How-long-does-it-take-for-sugar-to-become-fat-in-our-body

"Jeżeli spożyjesz ponad 20 gramów fruktozy nieważne z jakich źródeł, wątroba tę nadwyżkę zamieni w tłuszcz. Cukier to 50 procent fruktozy i jeżeli jesz dużo owoców naładowanych fruktozą w tym cukrze, łatwo przekroczysz te 20 gramow fruktozy"

Gdzie indziej też czytałem, że tak jest.

Nasuwa się wobec tego teza, że nawet na deficycie kalorycznym można nabyć tłuszczu i po który następnie organizm będzie sięgał ale redukcja nie będzie tak efektywna jak w przypadku diety nieprzekraczającej ww ilość fruktozy.



Zmieniony przez - Bobo1969 w dniu 2022-07-21 11:29:10
No to u mnie się nie sprawdziło :D ta redukcje akurat postawiłem na wyzsze węgle i było sporo różnych odmian cukrów i zrobiłem forme lepszą niż kiedykolwiek ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 448 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2147
U mnie się sprawdza. Grycan i Manhattan w lodach już mają syrop glukozowy a nie glukozowo-fruktozowy - krok w dobrym kierunku ale cukier dalej jest w nich. Chyba za mało słodki syrop glukozowy jest.

"I like when skinny guys give advice how tu build muscle."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co z tego że pójdzie w tłuszcz jak jesteś w deficycie i spalisz ten tłuszczu
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯
Szczerze nie ma co za bardzo analizować diety dopóki masz wyliczone poprawnie kalorie i nie bazujesz tylko na śmieciach to będzie ok.
Jest jeszcze jeden szczegół a mianowicie jak jesteś już na diecie jakiś czas to warto sobie trochę dodać "normalnego" jedzenia żeby nie zwariować silna wola fajnie ale raz na jakiś czas warto sobie poprzestawiać macro aby po prostu czuć się dobrze nawet jeżeli na papierze to tylko śmieciowe jedzenie.
( Oczywiście wszystko wliczamy tak żeby zmieścić się w bilansie)



Zmieniony przez - Ćwiczę Bo Lubię w dniu 2022-07-22 22:05:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 448 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2147
Ćwiczę Bo Lubię
Co z tego że pójdzie w tłuszcz jak jesteś w deficycie i spalisz ten tłuszczu


Spalisz ten tłuszcz ale do tego trochę mięśni też, nie ma tak dobrze, że tylko tłuszcz jest spalany na deficycie. A i w ogóle redukcja potrwa dłużej.

"I like when skinny guys give advice how tu build muscle."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6270 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Oczywiście, że dostarczając do organizmu mniej kalorii niż potrzebuje, czyli poniżej zapotrzebowania kalorycznego będziesz chudł, a przy odpowiednim treningu kształtował sylwetkę i redukował tkankę tłuszczową. Bez względu na to, czy zjesz codziennie jednego pączka, czy też nie. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że to co spożywamy ma wpływ nie tylko na kompozycję sylwetki, ale również na funkcjonowanie naszego organizmu, chociażby układu trawiennego, czy gospodarki hormonalnej. Przy założeniu, że te 80 procent diety będzie dobrej jakości, zdecydowanie nie będzie to miało znaczenia. Jeżeli jednak większość będzie słabej jakości, to tak jakbyś wlewał do baka olej rzepakowy. Pojedziesz tak samo, ale odłoży się to na organizmie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Super proponujecie kowalskiemu trzymać całe życie dietę w 100% ze "zdrowego" żarcia taki hui że wytrzyma dłużej jak kilka miesięcy jak każdy kto ma podejście wszystko albo nic ale co ja tam wiem nie jestem kulturystą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6270 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Z mojej wypowiedzi wynika zupełnie co innego.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny [98kg]

Następny temat

Wybór celu treningowego

WHEY premium