SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny [98kg]

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2340

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 598
Płeć : mężczyzna
Wiek : 25
Waga : 97
Wzrost : 194
Obwód klatki : 104
Obwód ramienia : 32
Obwód talii : 98
Obwód uda : 69
Obwód łydki : 42
Link do diety: https://imgur.com/a/X5YwKtw
Kcal: 3314 Białka: 207.2 Tł. 98.5 Węgl. 403.9

Siemka ćwiczę dopiero od niedawna uczęszczam 2 razy w tygodniu na basen i 3 razy na siłownie czy jedzenie ww będzie ok? Albo ewentualnie co zmienić? Codziennie też jem pomidory czasami ogórka ale nie dodawałem. Dziękuje za ewentualna pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Przy wysokim poziomie tkanki tłuszczowej budowa masy mięśniowej będzie bardzo złym rozwiązaniem. Zdecydowanie w takiej sytuacji należy redukować. Oblicz zapotrzebowanie kaloryczne organizmu z dokładnego wzoru i wklej tutaj całość obliczeń:

https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne__jak_je_wyliczyć-t276436.html

Następnie odejmij około 300 kalorii i podziel na zalecane ilości składników odżywczych. Takie odejmowania na oko z diety na masę żeby może wyszła redukcja nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
przeglądając całą diete to pod względem doboru makroskładników jest ok, pod względem doboru produktów również nie ma się do czego doczepić, natomiast to co mnie zastanawia to ilość kcal, bo masz wyliczone kcal na ok 2700, więc podejrzewam, że to Twoje zero, w diecie masz +600kcal, więc mogę wnioskować, że chcesz budować masę mięśniową, tylko pytanie jak masz 98kg, co prawda jesteś wysoki, ale jak wygląda Twój poziom bf? czy kwalifikuje Cię do budowani amasy mięśniowej, czy nie trzeba w pierwszej kolejności zrobić redukcji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 598
DJ_DoDo
przeglądając całą diete to pod względem doboru makroskładników jest ok, pod względem doboru produktów również nie ma się do czego doczepić, natomiast to co mnie zastanawia to ilość kcal, bo masz wyliczone kcal na ok 2700, więc podejrzewam, że to Twoje zero, w diecie masz +600kcal, więc mogę wnioskować, że chcesz budować masę mięśniową, tylko pytanie jak masz 98kg, co prawda jesteś wysoki, ale jak wygląda Twój poziom bf? czy kwalifikuje Cię do budowani amasy mięśniowej, czy nie trzeba w pierwszej kolejności zrobić redukcji


Cześć dzięki za odpowiedź, wyliczyłem to mam ok. 21% tkanki tłuszczowej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
w takim razie zalecałbym zacząć od redukcji - kcal najlepiej zacząć w okolicy Twojego zera. Dla potwierdzenia tego możesz wstawić też zdjęcia sylwetki, będzie lepszy pogląd na to w jakim etapie się znajdujesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 598
DJ_DoDo
w takim razie zalecałbym zacząć od redukcji - kcal najlepiej zacząć w okolicy Twojego zera. Dla potwierdzenia tego możesz wstawić też zdjęcia sylwetki, będzie lepszy pogląd na to w jakim etapie się znajdujesz.


Okej zredukowałem o połowe z rana płatków jak i twarogu ale straciłem przy tym białko i węgli Wychodzi mi 2886 Kcal Białka 178.9 Tł. 89.3 Węgl 347.5 Czy jeszcze bardziej zmniejszyć kcal kosztem czegoś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237843
Siema moje zdanie jest takie same jak kolegi wyżej przy takim poziomie tkanki tłuszczowej nie masz nawet co się pchać w budowaniu masy mięśniowej tutaj trzeba solidnie zredukować gdzieś tak do poziomu 12% tkanki tłuszczowej i dopiero wtedy myśleć o budowie masy mięśniowej.
Tak więc ja tutaj też bym zaczął od swojego zera kalorycznego i obserwował co się dzieje z ciałem na początku może być tak że waga będzie stała w miejscu ale sylwetka będzie się poprawiać. Tak więc najważniejsze dla ciebie będzie wygląd w lustrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 598
winterR
Siema moje zdanie jest takie same jak kolegi wyżej przy takim poziomie tkanki tłuszczowej nie masz nawet co się pchać w budowaniu masy mięśniowej tutaj trzeba solidnie zredukować gdzieś tak do poziomu 12% tkanki tłuszczowej i dopiero wtedy myśleć o budowie masy mięśniowej.
Tak więc ja tutaj też bym zaczął od swojego zera kalorycznego i obserwował co się dzieje z ciałem na początku może być tak że waga będzie stała w miejscu ale sylwetka będzie się poprawiać. Tak więc najważniejsze dla ciebie będzie wygląd w lustrze


Cześć, bardzo Ci dziękuje za odpowiedź, doradził byś mi co zredukować z tej mojej diety żeby było dobrze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3413 Napisanych postów 1917 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17368
Musisz zejsc z kaloriami do deficuty, czyli zaczac naprzyklad od 200-300 kcal ponizej twojego zera kalorycznego aby skupic sie na paleniu tluszczu a nie budowaniu masy. Dluga droga przed toba wiec radze sie doszkolic i zapoznac z podwieszonymi linkami w dziale odzywianie i odchudzanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237843
Wiesz co tutaj nie chodzi bardziej co bym zredukował czy co bym wyrzucił tutaj chodzi właśnie na zmniejszenie tej kaloryczności bo produkty jako tako wydają mi się okej jeżeli tylko będziesz je dobrze tolerował i trafił to nic nie musisz zmieniać możesz tak jeść tylko chodzi o to żeby zmniejszyć trochę ilości żeby właśnie zejść w dół o te 300 czy może 400 kalorii tłuszcze dalej bym jednak trzymał na poziomie 1 g na kilogram masy ciała białko gdzieś około 2 g na kilogram masy ciała a resztę możesz mieć z węglowodanów ja bym to tak akurat widział
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
waldek1222
winterR
Siema moje zdanie jest takie same jak kolegi wyżej przy takim poziomie tkanki tłuszczowej nie masz nawet co się pchać w budowaniu masy mięśniowej tutaj trzeba solidnie zredukować gdzieś tak do poziomu 12% tkanki tłuszczowej i dopiero wtedy myśleć o budowie masy mięśniowej.
Tak więc ja tutaj też bym zaczął od swojego zera kalorycznego i obserwował co się dzieje z ciałem na początku może być tak że waga będzie stała w miejscu ale sylwetka będzie się poprawiać. Tak więc najważniejsze dla ciebie będzie wygląd w lustrze


Cześć, bardzo Ci dziękuje za odpowiedź, doradził byś mi co zredukować z tej mojej diety żeby było dobrze?

makro masz dobrane dobrze, te okolice 1g na kg masy ciała z tłuszcuz i 2g na kg masy ciała z białka bym nie ruszał, poucinaj z węglowodanowych źródeł, jeżeli brakuje Ci wtedy białka (choć to 1,8 to tez nie jest taka duża różnica, ale na redukcji białka może a nawet lepiej mieć więcej niż mniej ) to wtedy ucinasz mocniej produkty węglowodanowe a dokładasz "białkowe" żeby zniwelować tę różnicę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 598
DJ_DoDo
waldek1222
winterR
Siema moje zdanie jest takie same jak kolegi wyżej przy takim poziomie tkanki tłuszczowej nie masz nawet co się pchać w budowaniu masy mięśniowej tutaj trzeba solidnie zredukować gdzieś tak do poziomu 12% tkanki tłuszczowej i dopiero wtedy myśleć o budowie masy mięśniowej.
Tak więc ja tutaj też bym zaczął od swojego zera kalorycznego i obserwował co się dzieje z ciałem na początku może być tak że waga będzie stała w miejscu ale sylwetka będzie się poprawiać. Tak więc najważniejsze dla ciebie będzie wygląd w lustrze


Cześć, bardzo Ci dziękuje za odpowiedź, doradził byś mi co zredukować z tej mojej diety żeby było dobrze?

makro masz dobrane dobrze, te okolice 1g na kg masy ciała z tłuszcuz i 2g na kg masy ciała z białka bym nie ruszał, poucinaj z węglowodanowych źródeł, jeżeli brakuje Ci wtedy białka (choć to 1,8 to tez nie jest taka duża różnica, ale na redukcji białka może a nawet lepiej mieć więcej niż mniej ) to wtedy ucinasz mocniej produkty węglowodanowe a dokładasz "białkowe" żeby zniwelować tę różnicę


Dziękuje trochę poucinałem wychodzi mi 2719 Kcal 175.6 białka tł 82.5 Wegl. 323.1 Problem z tłuszczem bo mi brakuje 15 i nie wiem czym to podbić białko to sobie mogę odżywką białkową podbić, jakiś pomysł?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy jestem skinny FAT?

Następny temat

Ilość kalorii? Czy jakość produktów?

WHEY premium