SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

High Frequency- dyskusja, programy, wrażenia

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7681

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 4450 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 56524
na sucho to nawet trawa nie rosnie

Bracia... czego dokonujemy za życia... odzwierciedla się w wieczności...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
Senegroth
ktoś jeszcze zapomniał dodać jeden punkt do tej litanii:
8. Dobry koks to podstawa.



Co to ma do tematu ?

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sene chodzi o regenerację.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Kiedyś dawno temu czytałem gdzieś wywiad z Szymonem Kołeckim, który za głównego winowajcę swoich kontuzji wskazywał właśnie trening prowadzony na podobnym jak tu piszecie schemacie.

Owszem efekty są, ale jakim kosztem.

Zdrowia życzę i siły

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 91 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4132
codziennie przysiady na maksa... ciekawe bardzo ciekawe :D
przy 100 kg w serii jeszcze ujdzie ale później kontuzje murowane
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Ktoś napisze kilka "hardcorowych" zasad a potem dzieciaki to łykają i sobie krzywdę robią. Można trenować i po dwa boje, dwa razy dziennie tylko trzeba mieć odpowiednią regenerację. Wraz ze wzrostem ilości treningów musi wzrosnąć jakość regeneracji. Bez tego kontuzje i przetrenowanie gwarantowane. Zauważcie o ile wzrasta "zużycie materiału" przy treningu siadów 5x na tydzien. W tydzien robimy tyle co przeciętny trenujący w 5 tygodni. W 2 miechy tyle co w 10, a przez rok tyle co w 5 lat! Taka częstotliwość treningów przewidziana jest dla zawodowców na mega bombie. I wierzcie, że nawet rosyjscy Mistrzowie Świata w TSie mając 10-14 treningów w tygodniu nie maksują każdego boju na każdym z nich, bo nawet wagon insuliny, hgh, igfu i czego tam jeszcze chcecie nie pozwoliłby im na taki trening.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 91 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4132
Pamiętaj, że przecież "Przetrenowanie nie istnieje" haha :D
Od siebie dodam, że ostatnio maksowałem siady 3x w tygodniu. Efekt? Siła szła dobrze, ale po dojściu do 170x5 nabawiłem się kontuzji przywodziciela, która męczy mnie już od miesiąca, co uniemożliwiło wykorzystanie całych możliwości na zawodach. I to pomimo bardzo dobrego odżywiania i masy suplementów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
Zanim skończę swoje pisanie, przypominam, że CYTOWALIŚMY JOHNA BROZA!

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Senegroth
Ktoś napisze kilka "hardcorowych" zasad a potem dzieciaki to łykają i sobie krzywdę robią. Można trenować i po dwa boje, dwa razy dziennie tylko trzeba mieć odpowiednią regenerację. Wraz ze wzrostem ilości treningów musi wzrosnąć jakość regeneracji. Bez tego kontuzje i przetrenowanie gwarantowane. Zauważcie o ile wzrasta "zużycie materiału" przy treningu siadów 5x na tydzien. W tydzien robimy tyle co przeciętny trenujący w 5 tygodni. W 2 miechy tyle co w 10, a przez rok tyle co w 5 lat! Taka częstotliwość treningów przewidziana jest dla zawodowców na mega bombie. I wierzcie, że nawet rosyjscy Mistrzowie Świata w TSie mając 10-14 treningów w tygodniu nie maksują każdego boju na każdym z nich, bo nawet wagon insuliny, hgh, igfu i czego tam jeszcze chcecie nie pozwoliłby im na taki trening.

Masz rację, ale założenie błędne.
Treningi HF to są częste jak cholera treningi, ale tygodniowa objętość się nie zwiększa.
Innymi słowy dzielisz zwykłe na minisesje.
Częściej pobudzasz CUN, a zużycie, jak mówisz, nie wzrasta.
Wręcz maleje, bo do każdej, i tak nieorającej sesji, podchodzisz świeżutki.
Bardzo wymagające psychicznie, dla zdyscyplinowanych, ale zdecydowanie godne polecenia treningi.
A, że "przetrenowanie nie istnieje"?
He,he,he, każdego może ponieść...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
Senegroth
tylko trzeba mieć odpowiednią regenerację. Wraz ze wzrostem ilości treningów musi wzrosnąć jakość regeneracji


Szybkość regeneracji po treningowej również się "wyrabia". Dlatego początkujący powinni ćwiczyć ławkę 5x tydzień i siadać 3x w tyg i stopniowo wraz z rozwojem ZMNIEJSZAĆ ilość sesji treningowych, zwłaszcza przed zawodami.
Z perspektywy czasu widzę ile potencjału zmarnowałem w początkowej fazie treningów.
Na szczęście mam pod sobą 2ch fajterów, którzy robią progresy po 5-10kg w tydzień. O i zapomniałem. W sumie tych sesji treningowych mają po 8-10 tygodniowo. Biedni, pewne niedługo umrą z przetrenowania, a jeszcze nie zdążyli wejść na bombę :'-(

Senegroth
I wierzcie, że nawet rosyjscy Mistrzowie Świata w TSie mając 10-14 treningów w tygodniu


tak wierzymy, ćwiczą na poziomie 75-85% maksa, na razie omawiamy system Johna Broza bazującego na Bułgarach, a nie Ruskich do których jeszcze przejdziemy

Senegroth
Taka częstotliwość treningów przewidziana jest dla zawodowców na mega bombie (...) bo nawet wagon insuliny, hgh, igfu i czego tam jeszcze chcecie nie pozwoliłby im na taki trening.





Bob Peoples, ćwiczył martwy ciąg 4-5 razy w tyg, rekord 725 ¾ funtów przy wadze 181 (328kg w kat 82kg), w latach gdzie tylko metanabol był dostępny dla szerokich mas :)

P.S. Nachwytem i z kocim grzbietem. Biedny, gdyby trafił na to smutne i ograniczone forum pewnie dostał by milion porad o tym, jak jego styl jest szkodliwy, jak jego trening jest zawodny, zwyzywano by go od oszustów, załamałby się i nie doszedł do rekordu, który chyba do tej pory jest nietknięty

Przybo- każdy Twój argument o korelacji między częstotliwością treningu, a kontuzjami mogę zbić przykładami, o tym jak częste treningi leczą kontuzje :)

Już chłopaki wiemy, że nie zgadzacie się z taką filozofią.
Wiemy też, że nie ćwiczyliście tak nigdy i ok :)
Dajcie teraz podyskutować zainteresowanym.

Pytanko do często-ćwiczących
Jaki miesień/staw/przyczep/łorewa boli Cię najbardziej?

U mnie przyczepy przedramion i bicepsów w stawach łokciowych. Siadałem 2 razy dziennie, plecy i nogi wyrabiały, ale niestety szybko te przyczepy padają, a jak nie można ścisnąć porządnie sztangi to dupa nie trening :/

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Otwarte Mistrzostwa Mazowsza w WL - Kobyłka 13.04.2013r.

Następny temat

Jaki jest rekord na płaskiej do 18 lat?

WHEY premium