SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

High Frequency- dyskusja, programy, wrażenia

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7664

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
Z tej racji, że co chwilę są jakieś zapytania i wątki w stylu "bułgarscy ciężarowcy", "John Broz", "Smolov", "Sheiko", "Greasing the Groove" postanowiłem założyć zbiorczy temat, gdzie będzie można to jakoś ogarnąć i nie przekopywać się przez tony kilku postowych tematów.

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Od 9 dni ćwiczę przysiady według zaleceń Johna Broza, w tym czasie poprawiłem wynik z 90 kgx5 na 100 kgx5 i czuję, że w końcu ruszyłem z miejsca. O dziwo, mimo tak częstego treningu i maksowania w różnej formie praktycznie codziennie (z reguły cisnę na ilość powtórzeń, jeżeli zaliczę 10, to dokładam 5 kg i zaczynam od 5) nie zauważyłem u siebie objawów przetrenowania. Szersza relację zdam za parę miesięcy, jak trochę na tym programie posiedzę, bo po 9 dniach wrażenia mogą być złudne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
Broz zakłada, że robisz codziennie maksa idąc w górę powtórzeniami po 1-2, a potem ściągasz parę kilogramów (10-20%) i robisz z tym 30-50 powtórzeń bazując na 2-3 powtórzeniach w serii.
Na YT jest chłopak w UK, który ćwiczy właśnie jak bułgarzy i po 5 latach maksowania 7 dni w tygodniu zrobił chyba 250-300% wagi w siadzie RAW :)

Krzyh- robisz tak tylko siady, jak z ławką ?

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Od dzisiaj wrzuciłem pompki na poręczach tym systemem, a od niedawna też martwy na sztywnych. Mam nadzieję, że zareagują tak samo, jak przysiady.
Ja widziałem filmik z jakiś 18latkiem, który po 3 latach treningu codziennie zrobił 250 kg w siadzie atg raw przy wadze 87 kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 917 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 88499
ma ktoś jakieś ciekawe artykuły czy pdf po polsku gdzie można poczytać o założeniach jakie przyjmuję John Broz?

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Po polsku nie mam i nie wiem, czy są, na t-nation możesz w oryginale poczytać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 917 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 88499
a możesz napisać w skrócie jakie są główne zasady tego treningu, na jakiej zasadzie działa?

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. Przetrenowanie nie istnieje: istnieje niedotrenowanie. Jeżeli czujesz się obolały, to musisz mimo tego ćwiczyć, a po pewnym czasie ciało przystosuje się do codziennej harówy. Broz porównuje to do ciężkiej pracy fizycznej - na początku nie wyrabiasz, potem jest coraz łatwiej.
2. Codziennie maksuj przysiady i 2-3 razy w roku martwe ciągi, Broz zaleca robienie MC szybkościowo.
3. Ciało Cię okłamuje, podchodź do jego sygnałów z rezerwą. Coś w tym jest - wczoraj po serii na 80 kg chciałem skończyć trening, ale poszedłem mimo tego na maksa i plan wykonałem.
Tyle mi się udało wychwycić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
4. Nie istnieją zawody w we wszelkiego rodzaju partialach, bojach ze zwisu (hang clean) ani w ćwiczeniach asystujących- nie ma sensu tracić na nie czasu.
5. Nie robimy żadnych ćwiczeń asystujących, dopóki nie występują jakieś bóle. Bolą powięzi w bicepsach- zaczynamy ćwiczyć bicepsy. Bolą barki-zaczynamy je rehabilitować. Ale nie stosujemy żadnych technik PREHABILITACYJNYCH.
6. Rozciąganie? Nie dziękuję, ciężary mnie rozciągną.
7. Ból. Zaakceptuj życie z bólem. Jednego dnia boli tu, drugiego tam. "Ciało Cię okłamuje"

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Codzienny trening-warunkiem zdrowia.
Dobry temat Autopsy!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
ktoś jeszcze zapomniał dodać jeden punkt do tej litanii:
8. Dobry koks to podstawa.

i slogan jak z Animala
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Otwarte Mistrzostwa Mazowsza w WL - Kobyłka 13.04.2013r.

Następny temat

Jaki jest rekord na płaskiej do 18 lat?

WHEY premium