SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HST do ocenki

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 861

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1414 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19755
witam. to jest moja pierwsza styczność z tym rodzajem treningu dlatego daję wam plan a raczej ćwiczenia do oceny.

KLATA:
- wyciskanie na płaskiej x2 (serie)
- wyciskanie na skosie w górę x2

PLECY:
- wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia x2
- przyciąganie drążka do klatki wyciągiem górnym x1 (2?)
- wiosłowanie hantlem w opadzie tułowia (zastanawiam się czy dawać to ćwiczenie czy nie i zamiast tego dać o jedną serię więcej poprzedniego ćwiczenia?)

BARKI:
- wyciskanie sztangi sprzed głowy x2
- unoszenie hantli bokiem x1
- unoszenie hantli w opadzie tułowia x1

NOGI:
- przysiady ze sztangą na barkach x2
- MC na prostych nogach x1
(łydek brak ze względu na kontuzję mięśnia)

TRICEPS:
- wyciskanie francuskie sztangi leżąc x1 (2?)

BICEPS:
- uginanie ramion ze sztangą stojąc x2 (1?)

1. jeśli będę robił rozgrzewkę to wystarczą po 2 serie na plecy, 2 serie na klatkę i 2 serie na nogi? bo reszta partii będzie w miarę rozgrzana już po treningu 3 powyższych partii.
2. czy mogę rozgrzewkę wszystkich partii zrobić przed całym treningiem czy przed każdą partią osobno?

z góry dzięki za wszystkie wypowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
za duzo ćw

zrób tak:

Przysiady
RDL
Wyciskanie leżąc lub skos
Wiosłowanie
Wyciskanie siedzac/stojac


i tyle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1414 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19755
za dużo ćwiczeń czy serii? wydaje mi się że jak podołam takiej ilości ćwiczeń to na złe mi to nie wyjdzie a raczej na dobre...

Zmieniony przez - nick23 w dniu 2010-12-01 18:11:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 2284 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 62146
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
za duzo cw, robi sie po jednym głównym, powt to:

15 powt 1-2 serie
10 powt 1-2 serie
5powt 2-3 serie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1414 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19755
hmmm jeszcze czegoś tu nie rozumiem. według tego artykułu (https://www.sfd.pl/HST__Reaktywacja-t507030.html) jeśli moim maxem na klatę dla 15 powtórzeń jest 120 kg to po co było sprawdzać ten max skoro miałbym robić serię ciężarem 80 kg? bo u innych czytałem że powinno się robić tym ciężarem którym robiliśmy max i co trening trochę dokładać.

i druga rzecz. co z kapturami i przedramionami? po ile serii robić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
na ostatnim treningi 15-stek robisz swój max dla 15 pwot czyli robisz 120kg x 5 a od pierwszego treningu zaczynasz od mniejszego ciezaru, sukcesywnie dodajac kolejne kg co trening
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1414 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19755
to chyba już wiem prawie wszystko. dobrze będzie jak będę robił w 15-stkach po 2 serie na partię, 10-tkach po 2 serie na partię i w 5-tkach po 3 serie na partię?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
w 5-tkach tez 2 serie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie odnośnie treningu

Następny temat

Trening na mase

WHEY premium