SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Guillermo - początki

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2169

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 349
Po miesiącu od rozpoczęcia ćwiczeń postanowiłem założyć dziennik. Nie wiem jak to będzie z opisywaniem postów, gdyż czasem się ciężko dostać na stronę, ale postaram się, by było to regularnie.

Trenuję wg. planu Mawashiego:
1a) Napinanie mięśni brzucha leżąc 4s po 15
2a) Wspięcia na palce obunóż 4s 20, 18, 17, 15
3a) Przysiady klasyczne bez obciążenia 4s po 15
4a) Podciąganie na drążku j.w. ze stopami opartymi o krzesło 4s, 8,7,6,5
5a) Pompki na kolanach 4s po 12-13
6a) Podciąganie obciążenia wzdłuż tułowia, oburącz 4s po 12
7) Uginanie przedramion z baniakami z wodą (m. dwugłowe ramion) 4s po 10 na każdą rękę
8a)Pompki w podporze tyłem 4s 12, 10, 8, 6
9a) Uginanie nadgarstków z obciążeniem 4s po 12

Ćwiczę w poniedziałki, środy, piątki, w pozostałe dni raczej nic się nie dzieje, choć czasem coś rekreacyjnie.

Wiek: 18 lat
Wzrost: 178cm
Waga: 70 kg
Staż: 1 miesiąc
Dieta: żadna konkretna, natomiast zachowuję ilość 5-6(czasem 7) posiłków dziennie, przerzuciłem się na chleb razowy, do każdego posiłku jakieś warzywo ( w miarę możliwości), dużo przetworów mlecznych, dużo wody, mało słodyczy i napojów gazowanych (choć jednak czasem się zdarza) .

No więc od razu w ramach pierwszej notki opiszę swój ostatni piątkowy trening:
Wreszcie kupiłem sobie drążek i mogę w pełni realizować program. (wcześniej były zamienne ćwiczenia na plecy)
Wszystkie ćwiczenia wykonałem, choć z pompki w podporze tyłem i podciąganie na drążku to jest katorga. Nie wiem, czy poprawnie robię te pompki, ale nie czuję zbyt dużego zmęczenia tricepsu, natomiast nie mam siły by robić więcej.
Inną kwestią są podciągnięcia. Normalne jest że boli dolna część pleców? Bo u mnie coś takiego występuje w trakcie treningu. Poza tym muszę jeszcze wypracować technikę, by obciążenie szło na plecy i ręce, niż nogi.
I jeszcze co do m. brzucha. Napinanie mięśni jest raczej mało obciążającym treningiem, bo w trakcie ćwiczenia jeszcze coś czuję, ale 2 minuty potem już nie. Co proponujecie w zamian? Takie tradycyjne brzuszki mogą być?
I cały czas się zastanawiam nad jednym: Czy można zmieniać kolejność wykonywanych ćwiczeń? Bo tak jak czasem zrobię same pompki tyłem to dochodzę nawet do 20, natomiast po wcześniejszym zmęczeniu przez ćwiczenia na biceps i m. naramienne to już ledwo 10 wyrabiam. Czy nie można jakoś np. wymieszać tych ćwiczeń, że na początku przysiady, triceps, m. brzucha, plecy, łydki, biceps, m. naramienne, m. przedramion? Mięśnie pomiędzy poszczególnymi ćwiczeniami miałyby chociaż chwilę odpoczynku. Lub inna opcja by rozbić te ćwiczenia na różne dni i ćwiczyć np. 5 dni w tygodniu?

Proszę o opinię odnośnie wszystkiego :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 349
9.05:
Przysiady 15/15/15
Wspięcia 15/15/15
Podciąganie na drążku 10/10/10
Pompki 13/13/13
Uginanie przedramion 12/12/12
Podciąganie obciążenia wzdłuż tułowia 12/12/12
Pompki tyłem 10/10/10
Uginanie nadgarstków 12/12/12
Brzuch 15/15/15

Znowu skończyłem na 3 seriach, a to z tego powodu, że w ostatniej serii poczułem dziwny ból w płucach ( coś w stylu jak po bieganiu w zimny dzień) i dlatego postanowiłem na tych 3 zakończyć. Czuję, że mam siłę na czwartą, ale jakoś brak mi motywacji. Na razie poprzestanę na ćwiczeniach, by utrzymać to co zrobiłem (może wydawać się głupie, ale dla osoby, która nic nie ćwiczyła miesiąc regularnych ćwiczeń dał duże rezultaty) i móc swobodnie wrócić do momentu w którym przestałem ćwiczeń.
Aha, i od dzisiaj postanowienie ograniczenia słodyczy i słodkich napoi. Tylko woda i normalne posiłki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
cześć:)
wypiski z treningi rób krótsze, tak zeby były bardzo czytelne np
pompki w podporze tyłem
15x
15x
15x

komentarz

lub

15/15/15

taka sugestia, oczywiście nie musisz tak robić, ale wygodniej dla ludzi:P

nie chodzisz chyba na siłke co?:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 349
Ok, spoko. Już mi tak weszło w nawyk, że piszę dużo, ale postaram się ograniczyć:)

No niestety na siłowni nigdy nie byłem, ale póki co chcę się przygotować do ew. pójścia na siłownię. Poza tym na chwilę obecną nie mam ani czasu, ani pieniędzy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
jak masz iść to idz, nie szykuj się bo to bez sensu, to tam masz ćwiczyć i sie szykować a nie przed siłownią xD

czas zawsze się znajdzie, tylko pieniądze nie:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Rozumiem, że trening w domu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 349
1) Napinanie mięśni brzucha leżąc
15/15/15/15
Chyba muszę zwiększyć do 20, bo jakoś specjalnie nie czuję wysiłku.

2) Wspięcia na palce obunóż
20/18/17/20
Zastanawiam się nad wspięciami na jednej nodze, ale póki co zostawię tak jak jest.

3) Przysiady klasyczne bez obciążenia
15/15/15/15

4) Podciąganie na drążku j.w. ze stopami opartymi o krzesło
8/7/6/6

Powoli odnajduję swój rytm, czuję, że mógłbym więcej i będę próbował.

5) Pompki na kolanach
12/12/12/12
Ciągle nie mogę odnaleźć odpowiedniego rozstawu rąk, raz pompuje bez problemu, innym razem ledwo ciągnę.

6) Podciąganie obciążenia wzdłuż tułowia, oburącz
12/12/12/12

7) Uginanie przedramion z baniakami z wodą
10/10/10/10 ( na każdą rękę)

8)Pompki w podporze tyłem
10/10/8/6
W pierwszej serii miało być 12, ale więcej nie wyrobiłem. Pod koniec każdej serii czuję ostry ból zazwyczaj w lewym prostowniku (choć w którejś serii pojawił się też w prawym)

9) Uginanie nadgarstków z obciążeniem
12/15/12/12

Ogólnie wszystko robię na hantelkach 5kg. Wiem, mało, ale wolę zrobić więcej serii a mniejsze obciążenie niż duży ciężar i mało powtórzeń.

Tak, trening odbywa się w domu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 349
Trening z 30.03 (z powodów technicznych napisane dopiero teraz):
1) Napinanie mięśni brzucha leżąc
20/20/20/20

2) Wspięcia na palce obunóż
20/20/20/25

3) Przysiady klasyczne bez obciążenia
15/15/15/15

4) Podciąganie na drążku j.w. ze stopami opartymi o krzesło
8/7/7/6

5) Pompki na kolanach
13/13/13/12

6) Podciąganie obciążenia wzdłuż tułowia, oburącz
12/12/12/12

7) Uginanie przedramion z baniakami z wodą
10/15/13/13( na każdą rękę)

8)Pompki w podporze tyłem
12/10/8/8

9) Uginanie nadgarstków z obciążeniem
12/12/12/12

Zastanawia mnie, fakt że nie czuję zmęczenia natury wytrzymałościowej. Także nie mam żadnych zakwasów. To oznacza, że ćwiczenia są zbyt lekkie, czy że organizm się przyzwyczaił?
Proszę o komentarze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Zakwasy nie sa wyznacznikiem dobrego treningu, tylko kiepskiej regeneracji.

Wiec jest optymalnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 349
A czy są jakieś wyznaczniki dobrego treningu? Chodzi mi o coś, czym można by np po treningu zorientować się, czy nie był za ciężki lub za lekki? Oczywiście, potem można się zorientować po efektach, ale czy można na bieżąco coś takiego ocenić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Kluczem są efekty
Poznasz z czasem swoje ciało to też będziesz inaczej na to spoglądał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 349
1) Napinanie mięśni brzucha leżąc
25/25/25/25

2) Wspięcia na palce obunóż
20/20/20/20

3) Przysiady klasyczne bez obciążenia
15/15/15/15

4) Podciąganie na drążku j.w. ze stopami opartymi o krzesło
10/6/8/8

5) Pompki na kolanach
13/13/13/13

6) Podciąganie obciążenia wzdłuż tułowia, oburącz
12/15/15/15

7) Uginanie przedramion z baniakami z wodą
13/13/10/10

8)Pompki w podporze tyłem
12/10/10/8

9) Uginanie nadgarstków z obciążeniem
15/15/15/15
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moj trening/poprawki

Następny temat

Trening całego ciała 3 razy w tygodniu

WHEY premium