SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Glutamina

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4880

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czym się różni L-glutamina od peptudu glutaminy?
Byłem święcie przekonany że L-glutamina jest lepsza do momentu kiedy przeczytałem artykuł www.sterydy.pl/l1.html
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
Peptyd utrzymuje się z wyselekcjonowanych nasion zbóż. Glutamina w formie peptydu (dzięki właśnie wiązaniom peptydowym) uwalniana jest stopniowo do organizmu - pozwalając na utrzymanie wysokiedo stanu anabolicznego przez dłuższy czas - dlatego częśto polecana jest na noc, kiedy nie ma dostępu skladników odżywczych przez pare h

czysta l-glutamina - jest preparatem uzyskanym syntetycznie. Po spożyciu wykorzystywana jest szybko i za pewnia znacznie większy poziom anabolizmu niż peptyd - tyle że utrzymuje go przez krótszy czas. Dlatego najlepiej jest przyjmować ją w małych dawkach często - najkorzystniej gdy narażeni jesteśmy na duży stres kataboliczny - rano, po treningu


Ha - teraz zauważyłem że w tym arcie masz już to napisane
więc o co konkretnie pytasz skoro wiesz czym się różnią?

Zmieniony przez - BYK w dniu 2004-03-10 22:47:17

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Misiek ogolnie peptyd lepiej stosowac przed snem i nawet dodawac do pislkow.Glutamina zas swietnie nadaje sie rano i po przebudzeniu.

Peptyd jest substyancja naturalna, glutamina wytworzona syntetycznie.
Moim zdaniem jesli masz wybrac pomiedzy peptydem i glutamina, to zdecydowalbym sie na to drugie.Peptyd mozesz wziasc dodatkowo i brac przed snem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A więc BYKu co lepiej kupić peptyd czy L-glutamine?
Chciałem kupić L-glutamine i przyjmować tak:

Dni treningowe - rano na czczo 5g kreatyny + 5g glutaminy + 30g glukozu ,
po treningu 5g kreatyny + 5g glutaminy + 50g Carbo , 30min przed snem 5 g glutaminy

Dni nietrenongowe - rano na czczo 5g kreatyny + 5g glutaminy + 30g glukozu , 30min przed snem 5 g glutaminy

Czy dobrze to rozplanowałem?
Chcę zaznaczyć ze mam jeszcze białko serwatkowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
Powiem Ci tak

czystą L-glutaminę chwaliłem sobie w dawkach nawet 5-7g jako antykatabolik
a jak wspomnę peptyd o nazwie Glutaforce firmy której nazwy wymieniać nie będę - to mnie coś bierze - 100 zł w błoto wyrzucone, zero efektów
nie wiem czy jeszcze kiedyś zdecyduje się na peptyd

Może i inni chwalą sobie peptyd brany na noc - ja się przejechałem na nim - może przyczyną była niezbyt wysoka jakość tego konkretnego produktu - wole więc brać to co na mnie działało - czystą glutę

Zmieniony przez - BYK w dniu 2004-03-10 23:05:37

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobrze rozplanowales niemniej jestem zwolennikiem stosowania mniejszych dawek glutaminy(3g) i czesciej.
Zreszta i tak chyba cie moja opinia nie interesuje ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
Rano i po treningun może zostać 5g
przed snem lepiej podzielić na 2 porcje po 2,5g - jedna na 1h przed snem druga tuż przed kimą
więcej gluty zostanie wtedy w ustroju

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 967 Napisanych postów 19326 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158882
Takze stosowalem glutaminke ale w dawkach 15g dziennie przez dluzszy okres i sprawdzila sie...co do peptydu bralem tez ale nie czulem zadnej roznicy kiedy jego bralem i kiedy odstawilem...dobrze jest jego dodac na noc do odzywki bialkowej np....
Ogolnie malo firm ma peptyd,a czysta gluta jest dosc tania olimpu jak i innych firm...olimpu ma takze dobre rozdrobnienie,co nie mozna powiedziec o wszystkich firmach...

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja tam jestem bardziej z lgluta, zawsze szybko dziala itp. mozesz smialo brac z OLIMPa jest tania i najwyzszej jakosci.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
Twoj plan suplementacji jest jak najbardziej prawidlowy, dlatego jezeli nie masz kasy na l-glutamine i peptyd, to postaw na ta pierwsza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1247 Wiek 36 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18854
Ja rowiniez sobie chwale glutamine OLIMP'u,
kiedys bralem peptyd tylko Trec'a i nie bylo jakis szczegolnych efektow.

ANIMAL

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie do firmy OLIMP

Następny temat

ALA vs. Taurine

WHEY premium