SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Glikogen po treningu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1888

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, mam pytanie wlasnie odnosnie glikogenu.
Po treningu powinnismy uzupelnic jego braki. I wlasnie sie zastanawiam jakich weglowodanow (gainer czy carbo) i w jakiej ilosci uzywac w treningu na mase, sile, redukcje lub po wykonaniu samych aerobow (biegania). Jestem endomorfikiem wazacym ok. 95kg (przy 192cm wzrostu).
Poza treningami silowymi wyzej wymienionymi dochodzi siatkowka.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 2023 lat Przeczytanych tematów 0
faftaq mozesz mi powiedziec czy wegle bedzie lepiej wrzucic po silowym a przed aerobami i dopiero po aerobach bialko czy na odwrot ? lub moze jakos inaczej xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 700 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3470
Ja polecałbym spożyć preparat węglowodanowy typu CARBO o wysokiej koncentracji glukozy i maltodekstryn. W ciągu godziny po wysiłku należy dostarczyć około 50-70g tego preparatu w formie płynnej.

" NAJPIERW POCHŁOŃ WIEDZĘ A DOPIERO POTEM POŻYWIENIE "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
w przypadku stricte silowego treningu - straty glikogenu nie sa az tak znaczne, a jego uzupelnianie nie jest sprawą priorytetową.

pershingp - carbo dla endo to nie najlepszy pomysł. Zwlaszcza jesli celem jest poprawa jakosci - bazowalbym raczej na mniej przetworzonych zrodłach węgli. Skąd Ci sie wzielo 50 - 70g - tez nie wiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 700 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3470
No okolo 50g proszku w jednej porcji na okolo 100 ml wody

" NAJPIERW POCHŁOŃ WIEDZĘ A DOPIERO POTEM POŻYWIENIE "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 700 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3470
oczywiscie dla endomorfikow to tak, ale wszystko zalezy od rodzaju,intensywnosci aktywnosci fizycznej

" NAJPIERW POCHŁOŃ WIEDZĘ A DOPIERO POTEM POŻYWIENIE "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
faftaq co powiesz o Mutant Mass dla endomorfika ? W tej chwili jem gainbody 30% activlaba.
Ogolnie to po treningu silowym wrzucac wiecej bialka, a mniej wegli. W treningu aerobowym na odwrot ? Moglbys podac jakies przyblizone wartosci dla osoby wazacej 95kg. Oraz czy rodzaj treningu (redukcja, masa, sila) zmienia cos w tych kwestiach ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
pershingp - 50g carbo na 100ml wody?

powodzenia

mariuszowy - jak jestes endo to odradzam raczej gainery, od biedy minimalne ilości w okresie robienia masy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 700 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3470
faftaq - ja nie pije carbo i nigdy nie mialem przyjemnosci probowac notke wzialem ze strony internetowej olimpa tam w przepisie tak pisze a za to ja nie odpowiadam

Osobiscie wole Carbo wlasnej roboty - woda z miodem i banan hehe

Jednakze mariuszowy pytal sie czy lepiej carbo czy gainer - moim zdanie z tych dwoch lepiej spozywac CARBO

" NAJPIERW POCHŁOŃ WIEDZĘ A DOPIERO POTEM POŻYWIENIE "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
faftaq moge cie jeszcze troche pomeczyc xD ?

Posilek po treningowy mam ok. 30 min po treningu, moglbym wczesniej ale wole sobie chwile odpoczac w spokoju.
1.Jesli jestem na masie / sile to jaka mniej wiecej ilosc wegli / wpc powinna byc po treningu ? I jaka w momecie gdy mam jeszcze po tym aeroby (ponad 30min. plyometryki - strasznie meczace).
2.Jezeli jestem w trakcie masy / sily to przy siatkowce (2h - srednio meczace) powinienem spozyc weglowodany (jesli tak to mniej wiecej w jakiej ilosci)
3. Jak to wszystko wyglada mniej wiecej na redukcj. Lepiej zjesc normalny posilek po treningu, ale nie wiem czy 30min to juz nie jest zbyt duzy odstep.

Z gory dziekuje za pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
pershingp - a moim zdaniem juz lepiej gainera niz carbo.

Kwestie rozpisek ze stron komercyjnych nie powinny byc zródlem fachowej wiedzy. W zasadzie zabrales glos w dysuksjji, gdzie nie do konca wiedziałes OCB. Skonczylo się na tym, ze doradziles endomorfikowy cukier do picia i to jeszcze w formie ulepu.



mariuszowy - w kwestii suplementacji powysiłkowej, jesli celem jest masa a treningi są mocno męczące, silowe i aerobowe w ramach jednej sesji - węgle w posilku potreningowym powinny sie znaleźć. Osobiscie proponowałbym mix mniejprzetworzonych wegli i bialek (te moga byc z odżwyki). Np ryż + rodzynki + wpc. Z Odżywek - co najwyżej vitargo. Wegle tez się powinny znalezc w następnym posilku. W kwestii ilosci - nie ma uniwersalnej zasady, nie wiem nawet jaką ilosc planowo wegli spozywasz w ciągu dnia. Czy tak czy siak - sporą częsc z przewidzianych sacharydów powinines umiescic w okolicy potreningowej.

Z zasady korzystnie endomorfikom robi sie masę, umiejscawiajac wegle w sniadaniu - i posilku potreningowym. Bezpieczniej jest ich ilosc lekko zanizyc nawet na początku, a nastepnie obserwowac i ewentualnie dorzucac w razie potrzeby.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2010-01-16 18:28:59

Gdy w grę wchodza roznorakie rodzaje aktywnosci - trudno przez internet na podstawie ogolnikowych informacji udzielic fachowej porady. OStatnio pomagalem ulozyc dietę pewnej osobie która ponoc 4 razy w tyg gra w nogę, dalem wiec zapas kalorii i wegli, potem się okazalo, ze stoi na bramce

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2010-01-16 18:31:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzieki faftaq. Mam jeszcze do zuzycia 3kg gain body 30% i 2kg mass activ fitmaxa. Bede je stosowal na masie i sile. Bo jednak na redukcji to uderze w cos innego np. w ten gainer ryz + rodzynki + wpc to mixowac ? - najlepiej w jakich proporcjach by to jakos smakowalo xD

Zmieniony przez - mariuszowy w dniu 2010-01-16 20:04:09
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy to bardzo zły pomysł?

Następny temat

Przyprawy do posiłków :)

WHEY premium