SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Glikocyjamina

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3816

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 452 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10656
Glikocyjamina - zauważyłem to słowo w posicie "Mariusz Strzeliński", składnik preparatu V12 (pierwsze słysze o tym preparacie, czy jest już dostępny, czy rzeczywićie działa? ma jakieś dziwne składniki-dziwne nazwy)

Ale w tym posicie chciałbym się zająć GLIKOCJAMINĄ!!!

Długo czekałem na tą substancję, dowiedziałem się o niej rok temu z Flex-a(luty 2003), bardzo mnie zciekawiła ta substancja, ale od tamtego czasu nic o tym nie słyszałem , aż do teraz.

Czy ktoś stosował to już i jakie miał po tym refleksje (czy wogule ten produkt sprzedaje osobno jakaś firma? a może olimp ma zamiar wprowadzić?)

OK jak chcecie to zeskanuje ten artykuł - "Największy przełom od czasów kreatyny? Glikocjamina może zwiększyć produkcję własnej kreatyny w organizmie i nasilić działanie suplementów"(jest całkiem obszerny)

Kulturystyka zaczyna się tam gdzie kończy się budowanie masy!!!

Pozdrawiam TOBY

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 10990 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 88360
wrzucaj podyskutujemy

Pozdrawiam
misoo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 45379
ciekawe, ciekawe
dawaj tego arta

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 452 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10656
Glikocjamina może zwiększyć produkcję własnej kreatyny w organizmie i nasilić działanie suplementów.

Kreatyna, poprzez swój wpływ na energię i nawodnienie komórek, na zawsze zmieniła odżywianie w kulturystyce. Ale to nie wszystko, gdyż naukowcy odkryli mało znaną substancję, za sprawą której kreatyna może działać jeszcze silniej niż dotychczas.
Te przełomowe odkrycia ujawniły, że substancja ta to glikocjamina, będąca prekursorem kreatyny. Co więcej, może ona również zwiększyć produkcję endogennej (własnej) kreatyny w organizmie, dzięki czemu osoby, które dotąd słabo reagowały na działanie monohy-dratu kreatyny, będą mogły wyraźniej odczuć jej skutki.
Wielu użytkowników kreatyny, z kulturystami włącznie, nie uświadamia sobie, że kreatyna naturalnie występuje w organizmie. Ale znaczenie endogennej kreatyny nigdy nie było gorącym tematem w kulturystyce. W świetle najnowszej teorii nie docenia się własnej produkcji kreatyny w organizmie. Ten wewnętrzny sposób produkcji kreatyny może być kluczem do suplementacji kreatyny w przyszłości. Zwiększając własną produkcję kreatyny w organizmie, moglibyśmy zwiększyć działanie kreatyny w postaci suplementu i w rezultacie uzyskać jeszcze większą siłę oraz mięśnie. Jednakże wskutek różnych czynników, może czasami dojść do zahamowania naszej własnej produkcji kreatyny. A oto, co i dlaczego można z tym zrobić.
JASKINIOWCY ZNÓW POKAZUJĄ NAM DROGĘ Kreatyna jest częścią naszej ewolucyjnej przeszłości. Osobniki wszystkożerne, w tym pierwotni ludzie, żywili się dietą zawierającą dużo białka. Większość pożywienia stanowiło mięso, ryby i owady -wszystko oczywiście surowe. Surowe białko zawiera stosunkowo dużo kreatyny w postaci fosforanu. Fosforan kreatyny po zjedzeniu jest magazynowany przede wszystkim w mięśniach. Kreatyna pomagała ludziom pierwotnym biegać i wykonywać szybkie ruchy, co pomagało przeżyć i zachować gatunek.
Dzisiejsza dieta wysokobiałkowa wcale niekoniecznie oznacza wysoki poziom kreatyny w mięśniach. Kreatyna ulega degradacji w procesie obróbki cieplnej białka. Nawet jeśli je się dużo białek tkankowych (wołowiny i kurcząt), to ilość „czynnej" kreatyny pobieranej przez mięśnie może być niewielka. Zatem zapasy kreatyny w mięśniach mogą być mniejsze, niż myślisz. Nic dziwnego, że dostajemy takiego kopa po kreatynie w postaci suplementu.
Ale ten „kop" może być jeszcze silniejszy. Kluczem do sukcesu jest uruchomienie własnej produkcji kreatyny, zapisanej w DNA od czasów naszej jaskiniowej przeszłości. Uruchomienie tego systemu może również pomóc tym kulturystom, u których występują objawy uboczne po kreatynie (tj. zaburzenia żołądkowo-jelitowe), a przede wszystkim zapewnić silne efekty działania kreatyny tym sportowcom, którzy dotąd ich nie odczuwali. KLUCZ DO SUKCESU:
GLIKOCJAMINA
Nowocześni kulturyści, którzy są zainteresowani uzyskaniem lepszych efektów po kreatynie, powinni zapobiegać hamowaniu produkcji glikocjaminy w organizmie. (Glikocjaminy nie należy mylić z glukozaminą, która jest suplementem wzmacniającym tkankę łączną.)
Na początku lat 50-tych rozpoczęto badania nad zwiększeniem ilości kreatyny w mięśniach. Lekarze karmili osoby badane różnymi odżywkami o ściśle ustalonym składzie i odnotowywali u nich zwiększone gromadzenie kreatyny. Ponadto osoby te czuły się lepiej i miały więcej energii, a byli to pacjenci bardzo chorzy na serce.
W badaniach tych testowano różne proporcje glikocjaminy i innych substancji odżywczych pod kątem przyspieszenia tego procesu. Jedna z odżywek powodowała trzykrotny wzrost produkcji kreatyny w ciągu 12 kolejnych lat jej stosowania. Trzykrotny wzrost produkcji kreatyny byłby niewątpliwie potwornie silnym anabolikiem. Biorąc pod uwagę, że organizm normalnie produkuje 2-3 g endogennej kreatyny dziennie, ilość ta mogłaby zwiększyć się do 6-9 g. Aby osiągnąć taki poziom wy
łącznie dzięki suplementom, należałoby przyjmować ponad 20 g kreatyny,
uwzględniając wiele czynników, m.in. w jakim stopniu organizm wydala egzogenną kreatynę z moczem. Jednakże przyjmowanie takiej ilości kreatyny mogłoby zahamować naturalną produkcję glikocjaminy.
Badania na zwierzętach i wstępne doświadczenia na kulturystach w Kalifornii sugerują, że dostarczanie glikocjaminy z innymi substancjami wspomagającymi przyrost mięśni, jak witaminy z grupy B i metionina, umożliwia organizmowi kontynuację produkcji kreatyny wówczas, gdy mogłoby dojść do jej zahamowania lub nawet zatrzymania na jakiś czas. Wyniki tego badania są naprawdę obiecujące.
Suplementy glikocjaminy nie dają takich zaburzeń żołądkowo-jelitowych jak kreatyna, a ponadto są łatwe w użyciu. Nawet osoby nie reagujące na kre-atynę prawdopodobnie korzystnie odczują efekty zwiększenia produkcji ich własnej endogennej kreatyny w mięśniach.
Poza tym glikocjamina wydaje się również zwiększać działanie zwykłej kreatyny. Badania sugerują, że suplementy kreatyny hamują u części osób produkcję glikocjaminy. To tłumaczy dlaczego niektórzy reagują na kreatynę tylko wtedy, gdy pochodzi z naturalnych źródeł, a nie z suplementów. Teoretycznie zabójcze dla producentów suplementów byłoby opracowanie odżywki zawierającej zarówno glikocjaminę, jak i małe ilości wysokiej jakości monohydra-tu kreatyny (z innymi ważnymi substancjami odżywczymi).
Czy coś takiego mogłoby zastąpić wszystkie inne odżywki kreatynowe i sprawić, że będą one przestarzałe? Nie. Ale wygląda na to, że mogłaby to być solidna alternatywna i być może lepsza metoda suplementacji w porównaniu z innymi tradycyjnymi odżywkami kre-atynowymi. Giikocjamina może stanowić najbardziej znaczący postęp w dziedzinie kreatynowych suplementów od
czasu wprowadzenia na rynek monohydratu kreatyny.
Skąd zdobyć glikocjaminę? Szukaj jej w lepszych sklepach z żywnością dla sportowców i sklepach ze zdrową żywnością. Na początku września nie było łatwo jej znaleźć. Jednak to powinno szybko się zmienić, jak tylko zostaną opublikowane wyniki badań prowadzonych na kulturystach w Kalifornii, którzy stosowali glikocjaminę i suplementy kreatynowe. Pamiętaj, że dowiedziałeś się o tym po raz pierwszy od nas. FLEX

Szybki przewodnik Flexa: Glikocjamina
Co to jest? Giikocjamina jest prekursorem kreatyny i podobnie jak ona występuje naturalnie w organizmie. Zbudowana jest z aminokwasów.
Jak to działa? Giikocjamina zapobiega hamowaniu produkcji endogennej kreatyny u osób biorących ten suplement, jak również zapewnia jej silniejsze działanie* Giikocjamina może również zapobiegać hamowaniu produkcji kreatyny u osób nie reagujących na niq, którzy nie odczuwają żadnych korzyści z jej przyjmowania. Ile powinno się jej brać? Prawdopodobnie preparaty kreatynowe będq wkrótce zawierać dodatek glikocjaminy. Jednak na razie powinna być dostępna sama, w postaci proszku, w lepszych sklepach ze zdrowa zywnościg i suplementami. Wystarczy jej dodać 2-5 g do napoju kreatynowego przed i po treningu.


Mam nadzieję, że dobrze posładałem ten artykuł, za wszelki błędy z góry przepraszam, jak coś jest źle to piszcie! (sprawdzę i poprawię)

Ponawiam moje pytania z początku tego tematu.

Kulturystyka zaczyna się tam gdzie kończy się budowanie masy!!!

Pozdrawiam TOBY

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1059 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13068
Giikocjamina zapobiega hamowaniu produkcji endogennej kreatyny u osób biorących ten suplement, jak również zapewnia jej silniejsze działanie* Giikocjamina może również zapobiegać hamowaniu produkcji kreatyny u osób nie reagujących na niq, którzy nie odczuwają żadnych korzyści z jej przyjmowania. Ile powinno się jej brać? Prawdopodobnie preparaty kreatynowe będq wkrótce zawierać dodatek glikocjaminy. Jednak na razie powinna być dostępna sama, w postaci proszku, w lepszych sklepach ze zdrowa zywnościg i suplementami. Wystarczy jej dodać 2-5 g do napoju kreatynowego przed i po treninguto jest ciekawe, bo jestem w trakcie cyklu kretki i takie dopalenie by sie przydalo. Prosze expertow o ocene tego preparatu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 242 Napisanych postów 16988 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 141802
Moge dodac ze bralem v12 i jest super stack...mozliwe ze jakis wplyw ma wlasnie glikocjamina w tym stacku znaczace jak piszecie..ale dziwie sie ze dopiero teraz zaczyna sie o tym mowic...bo wczesniej jakos nie slyszlame o tym...

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2221 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19900
Ten FLEX jest gazeta polska czy tlumaczona ?? - bo:
"kąd zdobyć glikocjaminę? Szukaj jej w lepszych sklepach z żywnością dla sportowców i sklepach ze zdrową żywnością. Na początku września nie było łatwo jej znaleźć."
Bo skoro niejest napisane w czym jest zawarta to miewam ze wyszly jush jakies produkty na niej oparte - tylko jakie, wiemy ze V12, ale moze cos jeszcze ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 452 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10656
Giker - chyba tłumaczony, na boku okładki pisze "American Flex Wydanie Polskie"- nie wiem jak mam to rozumieć!? (nr. z lutego ubiegłego roku)
(gazeta chyba już się nie ukazuje, ostatni nr. wyszedł w czerwcu 2003 - nie wiem dla czego)

Kulturystyka zaczyna się tam gdzie kończy się budowanie masy!!!

Pozdrawiam TOBY

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2221 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19900
Mi sie bardziej wydaje ze poprostu jest to gazeta tlumaczona, chociaz czesc artykolow - i ten o tej glikocyjamina jest akurat tlumaczony :/
Mysle ze gdyby byla dostepna w Polsce i dzialala tak jak opisuja to w tym arcie to jush dawno by bylo glosno o niej - a szczerze mowiac pierwszy raz o tym przeczytalem wlasnie w tym poscie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 45379
ciekawy art ale we FLEXA za bardzo nie wierze

sproboje poszukac jakichś badań i ew porównamy

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10781 Napisanych postów 47208 Wiek 26 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 57816
Artykul niezbyt ciekawy ;]
Zero faktow, jedynie opisali jakie daje efekty, a nie podali zadnych procesow biologicznych oraz zachodzacych reakcji na roznych szlakach metabolicznych.

Glownymi prekursorami dla kreatyny jest arginina i metionina.
Nawet zakladajac, iz glikocjamina zwieksza produkcje endogennej ktreatyny tak jak podaja(w co watpie), to przeciez jest to ten sam zwiazek ktory dostarczamy z suplementow.Poprostu bedzie potrzeba go troche mniej ;]
A ceny monowodzianu sa coraz nizsze i prowadzenie niskiej, ciaglej suplementacji nie jest zbyt kosztowne.


Jezeli glikocjamina uczestniczylaby w syntezie kreatyny, bylaby waznym produktem w cyklach substratowych i napewno byloby gdzies o tym napisane.

Jak narazie czekam na jakies fakty, bo nigdzie nic nie ma o glikocjaminie..
W zadnych ksiazkach, badaniach, a nawet w google

Zmieniony przez - McRaYvEn w dniu 2004-02-19 02:33:02
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

suplementacja w piłce nożnej

Następny temat

białko

Wheyvita