SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Glikocyjamina - czy szkodliwa?

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4688

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 527 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19540
Mam pyatnko do Olimpa, niektore koncerny wycofuja glikocyjamine ze swoich produktów, czy bedziecie usuwali ten składnik ze swoich stacków kreatynowych?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 515 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12350
czemu wycofuja?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 527 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19540
To jest pytanie do producentów, nie mam pojecia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 4066 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 45993
z tego co wiem glikocjjamina nie jest szkodliwa.
Zwieksza transport kreatyny do miesni,wiec jest dosc pozyteczna
jako dodatek do stakow oczywiscie

a co do wycofywania jej ze skladow-pierwsze slysze

jakie niby firmy ja wycofuja?

DORADCA DZIAŁU ODŻYWKI I SUPLEMENTY
NIE WIESZ JAKIE SUPLEMENTY KUPIĆ? PORADY NA PRIV!!
NA gg TYLKO POWAŻNE PYTANIA!!!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
Problem z glikocyjamina jest taki, ze jej duze ilosci maja prowadzic do powstania nadmiaru homocysteiny, co z kolei wiaze sie ze zwiekszonym ryzykiem wystepowania chorob serca. Dlatego producenci dodaja do swoich produktow betaine, ktora jest bezpiecziejszym prekursorem kreatyny i niweluje szkodliwe dzialanie homocysteiny.
Jednak jesli wszystko brane jest w normie - nie ma imo powodow do obaw.

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
trix mozna poprosic wiecej informacji ?
bo do mnie tez nie dotarlo nic na ten temat :D
choc raczej sledze w dziale badania staram sie byc na bierzaco w tym co nowego w suplach :D
to jednak moge cos przeoczyc rzecz jasna :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1993 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29121
Glikocjamine ze swoich produktow napewno wywalili:
Cytosport
Controlled labs
SNS
Thermolife
i kilka dni temu Universal podal ze bedzie Glikocjamina usunieta ze Storm'a


poprostu chodzi o to ze zostal podany na forum BB 1 art o szkodliwosci Glikocjaminy i teraz wiele osob traktuje ta substancje wrecz jak cyjanek

sama glikocjamina to syf z tego co czytalem
musi byc zawsze laczona z betaina i to nie w proporcjach 1:1 tylko betainy zawsze kilka razy wiecej

Zmieniony przez - anabolX w dniu 2007-01-23 19:46:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 418 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15927
Dlaczego wycofują........nareszcie!
Pisałem o tym w lipcu 2005 r. w temacie Knockout zapowiedz Olimpa starajac się przestrzec przed tego typu substancjami. Jednak wtedy przedstawiając badania i opinie na temat tych srodkow( GPA, glykocyamina) zostałem wręcz uznany przez pewnych "ekspertów" za heretyka. Temat wrócił i bardzo dobrze. Co , jak i dlaczego w w/w temacie

https://www.sfd.pl/>Knockout<_zapowiedz_Olimpa-t204184-s5.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
widze ze Grasia siedzi w temacie wiec pozwole sobie nie poznawac glebiej tematu :D liczac ze bedzie miala chwile aby wspomoc :D

jedna uwaga :D
nie traktowalbym forum BB (o ile dobrze rozszyfrowuje skrot ;D) jako zrodla rzetelnej wiedzy
jesli juz to jako nowinek co na swiecie :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Glikocjamina jest prekursorem kreatyny. Przemienia się w kreatynę w wątrobie. Przemiana ta polega do przyłączeniu rodnika metylowego, czyli metylacji. Dawcą metylu jest tutaj metionina, która w trakcie zamieniania glikocjaminy w kreatynę sama przekształca się w szkodliwą homocysteinę. To jest normalna reakcja fizjologiczna, która przebiega w organizmie cały czas. Jednak, faktycznie przy bardzo wysokich dawkach glikocjaminy produkcja homocysteiny może wzrosnąć. Cały problem likwiduje tutaj betaina. Ona też jest dawcą metylu (trimetylo-glicyna), zarówno więc sama może metylować glikocjaminę do kreatyny i jednocześnie dezaktywować homocysteinę. Dlatego zupełnie bezpieczne są te stacki, w których obok glikocjaminy występuje betaina. Warto zadbać jeszcze o odpowiedni poziom kwasu foliowego i witaminy B12 (Vita-Min Multiple Sport), bo te witaminy również biorą udział w dezaktywacji homocysteiny.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 527 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19540
Panie Ambroziak czyli mam rozumieć, że firma nie wycofa gliko. ze swoich produktów?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie w sprawie cyklu.

Następny temat

Faza nasycenia - Creatine Mega Caps

WHEY premium