SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gainer przed

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4259

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
nie, powaga :D
ww mnie usypiaja :(

musz esie zmuszac aby przezyc skok insulinowy :(
ale ja jestem
1. dziwny
2. na ladowaniach ogromnych :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
btw szukam czegos bez recepty na pomoc w trawieniu ww :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
pankreatyna?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11393 Napisanych postów 72671 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958475
biniu nie jestes sam u mnie jest podobnie , po wiekszej ilosci ww robie sie senny i zmeczony
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
OTC Neo-Pancreatinum tabl. powl. 1 tabl. zawiera 0,15 g pankreatyny co odpowiada: 4800 j. Ph.Eur. amylazy, 4000 j. Ph. Eur. lipazy, 250 j.

Jelfa no i opakowanie a'la metka
Pankreatyna
pancreatin
enzyma
A09AA
Działanie: Wyciąg z trzustek wieprzowych zawierający lipazę, amylazę i proteazy. Wspomaga czynność zewnątrzwydzielniczą trzustki, a przez to ułatwia procesy trawienia i wchłaniania białek, tłuszczów i skrobi. Pankreatyna reguluje przemianę materii, zmniejsza objawy zaburzeń trawienia (bębnicę, uczucie wypełnienia nadbrzusza, stolce tłuszczowe), zmniejsza częstość wypróżnień. Enzymy wchodzące w skład leku nie ulegają wchłanianiu, są trawione w jelicie i wydalane z kałem.

Wskazania: Zaburzenia trawienia tłuszczów, białek i węglowodanów, wywołane niedostateczną zewnątrzwydzielniczą czynnością trzustki: w przewlekłym zapaleniu trzustki, w okresie rekonwalescencji po ostrym zapaleniu trzustki, w stanach po operacji wycięcia trzustki lub żołądka, po operacyjnych omijających zespoleniach żołądkowo-jelitowych (np. gastroenterostomia metodą Billroth II), w mukowiscydozie, niedrożności przewodu trzustkowego lub przewodu żółciowego wspólnego.

Przeciwwskazania: Zaostrzenie przewlekłego zapalenia trzustki, ostre zapalenie trzustki, nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Interakcje: Niektóre kwasy, sole kwasu węglowego i wodorotlenek potasu neutralizują działanie enzymów zawartych w preparacie. Stosowanie pankreatyny może powodować zmniejszone wchłanianie kwasu foliowego. W przypadku równoległego stosowania z doustnymi preparatami żelaza może powodować zmniejszenie stężenia żelaza w surowicy. Antagoniści receptorów H2 i inne leki zwiększające pH soku żołądkowego mogą zmniejszyć skuteczność działania leku; podobne efekt może wystąpić po podaniu z pokarmem o pH >5,5.

Działanie niepożądane: Występują sporadycznie. Mogą przebiegać w postaci skórnych reakcji alergicznych i reakcji alergicznych ze strony przewodu pokarmowego, podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej lub odbytu. Duże dawki pankreatyny podawane osobom chorym na mukowiscydozę mogą w pojedynczych przypadkach powodować zwężenia jelit w okolicy krętniczo-kątniczej i w okrężnicy wstępującej. Duże dawki pankreatyny mogą zwiększać stężenie kwasu moczowego w moczu i krwi. Wyjątkowo: dolegliwości brzuszne, nudności, wymioty, biegunki. Lek może ograniczać wchłanianie kwasu foliowego i żelaza.

Ciąża i laktacja: Kategoria C. Ze względu na brak odpowiednich badań obejmujących kobiety w ciąży należy stosować jedynie w przypadku, gdy korzyści z leczenia przewyższają ryzyko dla płodu. Nie wiadomo, czy lek przenika do pokarmu kobiecego; w przypadku konieczności stosowania w okresie karmienia piersią należy zachować szczególną ostrożność.

Dawkowanie: Dawkowanie pankreatyny jest ustalane indywidualnie i zależy od stopnia niewydolności zewnątrzwydzielniczej trzustki oraz od składu i ilości spożywanych posiłków. Dawkę należy ustalić tak, aby wyeliminować objawy niewydolności zewnątrzwydzielniczej trzustki - bębnicę, wzdęcie, bóle brzucha, stolce tłuszczowe. Nie należy przekraczać dawki 10 000 j./kg mc./d W przypadku całkowitej niewydolności zewnątrzwydzielniczej trzustki dobowe zapotrzebowanie na lipazę wynosi do 400 000 j. Preparaty zawierające pankreatynę przyjmuje się kilka razy na dobę podczas posiłków, nie rozgryzając, popijając dużą ilością niealkalicznych płynów. Najczęściej stosuje się 1-4 kapsułki lub tabletki (w zależności od zapotrzebowania i dawki) podczas każdego posiłku. Niemowlętom i małym dzieciom należy podać zawartość kapsułki, którą dziecko powinno popić niewielką ilością płynu. Dzieci 2.-4. rż. 500-1000 j./kg mc. do każdego posiłku, po 5. rż. 2500 j./kg mc. Po 5. rż. nie należy stosować dawek większych niż 2500 j. Ph. Eur. lipazy/kg mc. na posiłek oraz 10 000 j. Ph. Eur. lipazy/kg mc./d w dawkach podzielonych. Czas trwania leczenia nie jest ograniczony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
przy wiekszej, samych ww to jestem sklonny uwierzyc
ale przy laczonym posilku - eee, placebo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
przy wiekszej, samych ww to jestem sklonny uwierzyc
ale przy laczonym posilku - eee, placebo

nie n nie jem samych ww :D
zawsze laczany :D
a jednak to nie placebo :D

a sog sie nalezy wlasnie o tym mysalem ale nie wiedzialem ze jest w aptece bez recepty zna ktos cene ??:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


proste ze zna, sam uzywam
kiedys bylo na recke
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
heh mówiłem Ci Biniek żebyś pankreatynę łyknął
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
cena : 7.30zł :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

tribulus terrestris - jak to jest ?

Następny temat

Jakie odzywki dla 15 latka:)

WHEY premium