SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Fredd85 zajrzyj jeśliś łaskaw...

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1912

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 695 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4419
mam multum pytan z wiazanych z giomnastyką ale pozwole sobie zamilknąć.
i zadac tylko kilka na którę proszę o odp
czy stanie na rekach pozwoli mi zrobic duży krok w przod by zbliżyc sie do innych ćwiczeń gimnastycznych??
zrobiłem już mały postęp ale jednak do konca nie stoje na nich jak na nogach :)

co do treningu planche jestem ta obecnym etapie
nie mogę wkleić zdjęcia przez to podam link:

http://www.google.pl/imgres?q=planche elbow knee&um=1&hl=pl&tbm=isch&tbnid=r5z5ifwHvp4VjM:&imgrefurl=http://www.crossfitportland.com/archives/21&docid=UmbcmuzL5XCGRM&imgurl=http://www.crossfitportland.com/wp-content/2007/01/str-frog.jpg&w=640&h=480&ei=nUAoT5GNEMiA-wbzjt2nBQ&zoom=1&iact=hc&vpx=269&vpy=267&dur=1098&hovh=194&hovw=259&tx=161&ty=146&sig=112327815255480439417&page=4&tbnh=125&tbnw=162&start=57&ndsp=20&ved=1t:429,r:16,s:57&biw=1025&bih=591

wyglada to mniej wiecej następująco

do konca nie wime jak tłumaczyć tą pozycje nie jest to frog stand ponieważ tam podpieram pozycje ugiętymi łokciami o kolana...

juz stanowczo mocniej udało mi sie wyprostowac łokcie i schować kolana bardziej do środka jednak odczuwam jeszcze mocno że kolana napierają mi w przeciwną strone przegubu

co dalej robić trenować stanie w tej pozycji??

wchodze również brzuchem do ściany i przytrzymuje chwilkę w poziomie kiedy stopy zsuwają sie po ścianie...

inny niż wszyscy.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 392 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4286
Planche lean z odwórconymi dłońmito pozycja specjalnie na kółka gimnastyczne, angażują bardziej bicepsy. ;0 Na kółkach nie da się inaczej wykonać planche ;) - z dłońmi odwróconymi ku przodzie. Ja planche lean wykonuję z dłońmi skierowanymi z przodu. ;)

Krzysiek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Ćwicz dalej w tej pozycji nazywa się ona advanced frog stand. Dobrze jest nauczyć się porządnego stania wszyscy to radzą, na pewno poprawi to siłę obręczy barkowej.

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Ale juz do utrzymania rownowagi bezsciany nie bardzo. Ja ustalem moze z 5 sekund ;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 695 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4419
Freed85 jak tojest z tym staniem na rękach??jeśli bede praktykował to mpomoże mi to zrobić krok w przod w róznych ćwiczeniach??
troszke mnie to demotywuje ze aż 3-4 lat bede musiał czekac żeby przynajmniej zrobic " imitacje planche" podnieść nogi i przyczymac wchwile w tejh pozycji
no a wracając do advenced frog stand to nie mam aż tak perfekcyjnie wyprostowanych rąk i kolan takiej pozycji jeszce nie osiągłem ale jestem coraz bliżej,,,

jeśli chodzi o stanie na rekach to jest ogromny postęp chodzi trzeba jednak trenowac technike cały czas palce obciągnięte a doi tego jeszcze nie doszedłem powolutku stojąc na rekach staram sie złaczqać stopy...

Pozdrawiam

Zmieniony przez - _eL_ w dniu 2012-02-01 14:05:29

inny niż wszyscy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Moim zdaniem, z tego co zaobserwowalem to stanie na rekach mozna trenowac z poczatku. Pozniej mozna jedynie probowac ustawac w tej pozycji juz bez sciany i uczyc sie balansu, to tez wzmocni barki, a i balans sie poprawi. Zwykle stanie przy scianie niestety balansu nie poprawi. Zaobserwowalem tez, ze stanie na rekach pomaga w planche. Ale jezeli cwicysz juz planche to glownie mozna bazowac na tym cwiczeniu by wzmocnic barki.
Planche - flat tuck poprawilem dwukrotnie czas, a cwiczenie jakie wykonywalem to wlasnie staniena rekach przy scianie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 695 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4419
powiedzicie mi całkiem szczerze jeśłi można was prosić.. tyczy sie to tych Panów pogrubionym drukiem a w szczególności freeda85
czy jest wgl szansa przytyć cwicxzac w domu na drążku i pompkacch trzymając diete na plus kalorii??
czy jest wgl na to szansa by zrobić sylwetke plażowicza?? lub jakiekolwiek zmiany w sylwetce po pompkachj i drązku... w pewnej fazie zaawansowani to trzeba zrobić i 400 pompek zeby odczuć ukrwienie mieśni i nie wiem cz wgl opłaca sie brnąć w tym kierunku??

inny niż wszyscy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
tylko pogrubieni sie licza? ;p
Gimnastyka nie jest sportem, gdzie cwiczy sie dla sylwetki. Miesnie buduja sie "przy okazji".
poza tym nie trzeba robic zwyklych pompek. Mozna na poreczach, na jednej rece. W trudniejszych odmianach nie musisz robic po 400 powtorzen. Zreszta przyrost zalezy glownie od diety.
Ja przy gimnastyce w 5 tygodni z 62,5 przytylem do 66kg. A jadlem tak by sie najesc. Jezeli bym dawal wiecej kalorii to pewnie bylyby lepszy wynik.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Do sylwetki plażowej wiele nie potrzeba zaledwie diety i podstawowych ćwiczeń typu pompki, brzuszki, drążek itd.

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 695 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4419
znowuż podbijam Freedzieejtifajf... znbalazłem sobie kilkaćwiczeń gimnastycznych i chciałem sie ciebie zapytac jak mniejwiecej wyglądają przerwy miedzy seriami w gimnastyce??jeśli moj czas bedzie sie wachał od 60 do 90 sek??

inny niż wszyscy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Przerwy wszędzie są te same czy to uprawiasz gimnastykę czy kulturystykę lub podnosisz ciężary.

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 695 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4419
witajcie wszyscy, zwracam sie do was z dość trapiacym mnie
problemem - do rzeczy: trenuję po trochu sobie gimnastyki i wczoraj po treningu nie wiem czy przesadziłem czy nie, ale po trenigu zaczeła mnie kłuć dłoń, w bardzo dziwny sposób...
taki ból jeszcze mi nie doskwierał, co prawda jest on do zniesienia ale jednak to okropny dyskomfort i blokada w dalszym trenigu :((
przy zaciskaniu pięści kłuje w "ten dziwny sposób" nie mówiąc już o obciążeniu tej dłoni stojąc na niej przy ćwiczeniu.

nie potrafię wyjaśnić wjakich okolicach on sie utożsamia przez co załączam zdjęcie...

zaobserwowałem jednak ze przy swobodnym zwisie na drązky czy ćwiczeniu na nim, ból nie daje o sobieznać tak mocno ale jednak też jest odczuwalny...

prośił bym o wskazówki jakiegoś znachora, pewno 100% z was bedzie kazało sie udac do lekarza, jednak boje sie zakazu treningu, czy ktokolwiek z was odczuwął kiedyś taki ból??

za szybkie odp z góry dziękuję i pozdrawiam !!


fioletowa otoczka to ścieżka bólu, a biała z kolei tez ukazuje ból bardziej wdolnej części..

stojąc na tej dłoni ból nie pozwala jakby jej ani naprężyć ani rozciągnąć nie potrafię zrobić kąta prostego w nadgarstku stojąc na rekach wtedy ból jest nie do zniesienia i musze opaść na ziemie
Prze**bane



Zmieniony przez - _eL_ w dniu 2012-02-04 14:03:45

inny niż wszyscy.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja - rowerek stacjonarny

Następny temat

Dipsy w wersji na klatke, problem?

WHEY premium