SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FitMax_AB - Dowiedź sie co ląduje na Twoim talerzu

temat działu:

FITMAX

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 46901

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 97 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 318
Fitmax a co sądzisz o ingerencję w umysły rolników przede wszystkim aby oni dokładali wszelkich starań aby krowa odżywiała się jak na prawdziwą szlachetną krowę przystało oraz aby nie dawali tym zwierzątkom niebezpiecznych substancji nawet niektórych inhibitorów. Niestety zapomniałem pełnej nazwy tych inhibitorów ?

Z tego co aktualnie się orientuję to polskie firmy, znaczy nie zrozumcie mnie źle te firmy polsko-amerykańskie, gdzie jak mniemam Polacy wnoszą dużo dobrego - poprzedni postujący chyba nim jest, choć jestem tu od paru dni, ale jak widać po awatarku to Bolik być bardzo bystry .

EDIT ta osoba to ta osoba przed fafikiem

Pozdrawiam i zdrówka

Zmieniony przez - Novitior w dniu 2012-01-12 10:04:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
FitMax_AB - osobiście skłaniam się ku indywidualizacji zaleceń żywieniowych i trudno jest mi w przypadku niektórych produktów żywieniowych formułować sądy generalne (dobre/złe, korzystnie/niekorzystne). Jak wspomniałeś mleko ma swoje wady i walory, strzec się jednak należy przesadnych uproszczeń (pij mleko - bedziesz wielki, pij mleko - bedziesz kaleką itp

Djfafa - skoro uważasz, że badania "mają się nijak do rzeczywistości jaką mamy", to zwracam uwagę, że sam się na nie powołujesz (badania dla Świat Konsumenta - to przecież badania, Twoje przekonania na temat zależności mleko - osteoporoza również - jak się domyślam - wybudowane sa na podstawie badań). Dziwi mnie sposób sformułowania Twojej wypowiedzi

Nawiązując do drugiego akapitu, który dotyczy mojej osoby: nie pamietam bym stworzył gdzieś sobie tak laurkę. Prosiłbym byś nie przyklejał mi takich łatek, bo nie obrazują one w żaden sposób mojego podejścia i są wynikiem Twojej nadinterpretacji. Fakt, że analizuję publikacje naukowe, nie oznacza, że im "ślepo zawierzam" czy że nie widzę świata poza nimi.

Poza tym nie korzystam jedynie z pubmedu , ale skoro przy nim jesteśmy to wiedz, że mozna tam znaleźć sporo badań mówiących o tym ile rozmaitych zanieczyszczeń jest w naszym jedzeniu i ilu zafałszowań dopuszczają się producenci. Na temat zawartości hormonów i śladów niektórych antybiotyków w drobiu swego czasu pisałem obszerną pracę na toksykologię żywności, z resztą korzystałem m.in z pubmedu. Czy ja wiem, czy te dane były takie niezyciowe? Z pewnością trudno było szukać dla nich alternatywy w TVN czy kolorowej prasie.

Jeśli chodzi o jogurty - spora ich część jest niskiej jakości, to samo tyczy się wędlin (dobra szynka raczej nie będzie kosztować 19.90zł), czy ryb (wedzone ryby zakazone są czesto Listerią), orzechów, ryżu i produktów zbozowych (plesnie, mikotoksyny), owoców, warzyw, a także wielu suplementów (zjełczały tłuszcz rybi w jednym z popularnych u nas preparatów o3, zawartość metali w surowcach typu spirulina, kelp czy obecność WWA w ekstraktach herbacianych). Nigdy nie uwazałem, że zywność jest najwyższej jakości i nie kryje żadnych zanieczyszczeń, wręcz odwrotnie, uwazam ze problem jest poważny i aktualny (z reszta nie od dzis, a od wielu lat). Dziwi mnie więc uświadamiający mnie i dyskredytujacy moje (domniemane) podejscie ton Twojej wypowiedzi. Nie chciałbym jednak kontynuowac wątku dotyczącego "mojego podejścia", więc proszę byś powstrzymał się od swobodnych jego interpretacji, do ktorych ja potem zmuszony jestem się odnosić.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2012-01-12 10:18:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 97 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 318
faftaq i bardzo dobrze . Widziałem twoje wypowiedzi, które są poparte argumentami . Niestety djfafa, który czasem wnosi coś, czasem nie to cytując znanego polskiego kulturystę, że "djfafa to wieczny malkontent". Nie miało być o osobach, dltego chciałem dodać, że póki my żyjemy zawsze będziemy podzieleni czy do mleka, czy do surowców, czy do kuronów, czy do odżywek, a możemy to jedynie przyspieszyć, przyspieszyć, ingerować w umysły aby dojść do rozstrzygnięcia !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Novitior - prosiłbym, byś nie wypowiadał się o rozmówcach w "trzeciej osobie", skoro są obecni w dyskusji, bo może to być odebrane jako prowokacja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 97 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 318
ok Bolik już nie będzia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4196 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53593
Faftaq odnoszę się tylko to tego co sam piszesz czyli napoje fementowane są ok. a dlaczego? Domyślam się (popraw jeżeli się mylę) że chodzi o obecność flory bakteryjnej, a z tą niestety jest kiepsko co pokazały testy konsumentów. Więc dla mnie komiczne jest polecanie komuś jogurtów tylko dlatego że na Pubmedzie znalazłem że bakterie są zdrowe a dobrze wiem że jogurt sklepowy ich nie zawiera.
I to nie są żadne swobodne interpretacje, przecież pisałeś mi że nie czytasz prasy anie nie oglądasz TV, więc nie bardzo wiem skąd Twoje oburzenie. A mam prawo uważać że jesteś naiwny z wielu powodów, choćby z tego powodu przytoczonego wyżej. No chyba że każdy jogurt przed zjedzeniem badasz i wiesz że konsumujesz wyłącznie zdrowe substancje.

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Nie odbieram Ci prawa do postrzegania mojej osoby w taki czy inny sposób, jednak prezentując publicznie swój sposób wnioskowania na temat mojej osoby, który posiada istotne uchybienia - liczyć się musisz z jego krytyką. Jeżeli moje deklaracja dotycząca prezentowanych przeze mnie poglądów nie jest wystarczającym dowodem na to, że przypisanego mi poglądu czy postawy nie przejawiam - trudno, nie będę się z Tobą licytował.

Co do jogurtów - problem jakości żywności dotyczy nie tylko nabiału, ale również innych produktów żywnościowych. Fakt iż ten problem istnieje, nie oznacza jednak, że nie ma lepszej i gorszej jakości artykułów i że nie możemy dokonywać racjonalnych wyborów. Kwestia holistycznego ujęcia tego zagadnienia bez kierowania się uprzedzeniami, a następnie jego indywidualizacji wymaga jednak z jednej strony otwartości z drugiej umiejętności dokonywania selekcji i przykładania odpowiedniej miary do zdobywanych i przetwarzanych informacji, a także pewnej wiedzy z zakresu fizjologii żywienia czy technologii żywności. Nie wymagam od Ciebie oczywiście specjalistycznej wiedzy, czy nawet umiejętności dokonywania selekcji - ale otwartość z Twojej strony i odrzucenie pewnych uprzedzeń pozwoliłoby nie tylko poszerzyć, ale także uporządkować pewne dane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Nie będę dociskał tematu Twoich pomyłek dotyczacych tego jakie badania są a jakich nie ma na pubmedzie (a wystarczylo po prostu sprawdzić przed napisaniem posta), ale biorąc pod lupę sam jogurt, pewne kwestie zobrazuję:

- wbrew temu co mi przypisujesz, nie napisałem że jogurt jest lepszy niż mleko bo zawiera znaczące z punktu widzenia zdrowotnego ilości probiotyków.
- sam fakt fermentacji mlekowej (a jogurt jest fermentowanym napojem mlecznym) zachodzi jednak z udziałem bakterii (Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus i Streptococcus salivarius) i powoduje wiele korzystnych konsekwencji: poprawa przyswajalnosci / strawności niektorych składników pokarmowych.
- jogurty często zawierają deklarację dotyczacą dodatkowej zawartości specjalnie wyselekcjonowanych szczepów bakterii - a w rzeczywistosci ich nie posiadają, bądź zawierają za mało by te bakterie mogły wywierać korzystny wpływ na nasz organizm. Nie oznacza to jednak, że jogurty powstały bez udziału bakterii, czy że w ogóle ich nie zawierają (nie wszystkie bakterie uznawane są za probiotyki) - tylko ze nie ma deklarowanego dodatku.
- jogurty,fermentowane produkty mleczne nie wpływają na naszą sylwetkę za sprawą bakterii probiotycznych tylko innych zwiazków, m.in. wapnia i ACEI.

Polecam: http://www.jacn.org/content/21/2/146S.full - i wiele innych publikacji.

Warto czasem zapoznać się z zagadnieniem, które się porusza, zanim - na zasadzie echolalii i uprzedzeń sformułuje się "teorię", czy "kontrargument" i jeszcze nie daj boże - przylepi łatkę naiwności adwersarzowi, samemu tymczasem tak pobieżnie przetwarzajac informacje i pochopnie wyciagająć wnioski


Zmieniony przez - faftaq w dniu 2012-01-12 12:38:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4196 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53593
Dokładnie i dzięki tej otwartości nie spożywam ani mleka ani jego przetworów i nie znam powodów abym musiał to robić. Wapń dostarczam z innych źródeł (w tym suplementów) a picie jogurtów czy kefirów dla bakerii jest nieporozumieniem bo ich nie zawierają, więc dla mnie negatywne czynniki przeważają nad pozytywnymi więc na pewno nikomu nie polecę picia mleka, bo nie widzę w tym korzyści żadnych.

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 369 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3111
Nie jest istotne skąd bierzemy teorię istotne jest aby ją prawidłowo uzasadnić W telewizji jest wiele chłamu ale też można doszukać się wartościowych informacji Podobnie z badaniami źle przeprowadzone mogą zaburzyć tok myślowy natomiast przeprowadzone prawidłowo dają odpowiednią drogę rozumowania

Panowie widzę że dyskusja się ożywia jednak prosiłbym aby rozwijała się na polu żywieniowym a nie osobistym
Naturalnie nie narzucam schematu sposobu wypowiedzi a wręcz nie mogę gdyż niszczyłoby to możliwość swobodnej konwersacji Niemniej jednak proszę o wypowiedzi na temat (potyczki osobiste proszę rozstrzygać w innych tematach) gdyż jakbyście przeczytali teraz kilka postów wstecz to zauważycie że zaczyna się robić spory nieład i choć zaangażowani w rozmowę bez trudu w tym się odnajdą to pozostaje duża ilość gości pragnących coś się dowiedzieć a chaos tylko może utrudnić im wyciąganie wniosków już i tak trudnej z tematyki Wypowiadacie się ze względu na dużą wiedzę i doświadczenie Nie sadzę abyście chcieli trzymać tą wiedzę wyłącznie dla siebie Pozwólcie z niej skorzystać innym
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rywalizacja - LATO 2011 - wybieramy zwycięzce!!

Następny temat

Nadchodząca nowość marki FitMax!! BCAA+EAA w proszku!!

WHEY premium