SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Fedor vs Silva, Arlovski vs Kharitonov na Strikeforce w lutym

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 67395

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8617 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 80644
Ja widzę to dość prosto - walnie to swoje "footballowe" obalenie, ustawione dobrze uderzeniami i szybko będzie starał się zdobyć jakąś dobrą pozycję z góry. Tłuc.

Stawiam na Fedora, ale Bigfoot mi zwyczajnie nie wygląda na bardzo pewne zwycięstwo dla kogokolwiek.

Zmieniony przez - TezAndrzej w dniu 2011-01-08 20:32:09

"Only he who battle wins.
The scald sang to their kings.
Let the battle be fought to be won"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 2583 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34961
Greg, a gdzie i jakie widzisz szanse dla Silvy na pokonanie Fedora?

Via submission, jakis lucky punch w stojce, ground'n'pound

Odpowiedniejszy byloby pytanie - jakie widac szanse dla WErduma na pokonanie Overeema

Ulubieńcy: Cain Velasquez, Mark Hunt, Luke Rockhold, Genki Sudo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3795 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16311
jakby to fedor walił silve jak kyle to silva by nie wstał. mysle ze fedor via ko albo tko
i reem via demolition:P

"Sky is the limit"
WAR ROGER!CaRwin,Ubereem,JDS,Filipovic!,Barry,Fedor, ARLOVSKI!VITOR!
Pacquiao!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8617 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 80644
Sam zainteresowany:

http://www.tatame.com/2011/01/07/Fabricio-Werdum--I-have-the-weapons-to-win-this-GP 

"Only he who battle wins.
The scald sang to their kings.
Let the battle be fought to be won"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1663 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14465
Albo Fedor wyciągnie jakąś balachę
Werdum to chyba ma tylko jedną możliwość w walce z Alim. Próbować go obalić. W stójce nie ma szans, jak się położy i będzie na niego czekał jak na Fedora to Ali poczeka aż wstanie i dalej będzie go tłukł. Jak Werdum sam nie sprowadzi Overeema do parteru to Ali sam raczej do niego nie przyjdzie. Fedor popełnił błąd bo wierzył w swoje umiejętności w parterze i dał się wciągnąć w pułapkę. Ali woli stójkę i myślę że nie będzie się pchał do parteru chyba, że po to by już dokończyć walkę

"Odwaga to przeciwstawianie się bojaźni, przezwyciężanie strachu, a nie brak lęku"
M.Twain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816



Ja to też tak jak Andrzej bym widział gnp, bo nawet Rogers był wstanie zrobić tak to czemu i Silva by nie miał. Tylko raczej wydaje mi się, że Silva kondycyjnie wysiada, więc jak nie uda mu się pokonać szybko fedora, to ten w stójce odprawi spowolnionego zmęczeniem brazylijczyka.

"Albo Fedor wyciągnie jakąś balachę"

Wiesz Fedor dobrze prezentował swój parter na jakiś kasztanach, którym nie chciało się uczyć bjj. Tu będzie trudniej o to.


Zmieniony przez - vcamaro w dniu 2011-01-08 21:00:07

Zmieniony przez - vcamaro w dniu 2011-01-08 21:01:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8617 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 80644
Swoją drogą, czy pełen dosiad tyłem liczy się jako pełen dosiad?

Nie znam się.

Ale co do Rogersa, to zdobył go po nieudanej balaszce, przez to że Fedor wyraźnie pierwszy raz miał siatkę pod nogami, więc raczej drugi raz nikt nie będzie miał tak łatwo.

Co do poddania, to nie widzę tego, przynajmniej nie w 'tradycyjnym' sensie.

Czarne pasy BJJ są w MMA poddawane praktycznie tylko kiedy spuchną, albo są wpół żywi od ciosów.

Nawet przez innych świetnych grapplerów. Sam Werdum nigdy nie poddał innego czarnego, tak samo jak Nog. Fedora świetną akcją/planem życia. Fedor czy Barnett też nie.

A ten czarny pas jest wielki jak pas startowy.

"Only he who battle wins.
The scald sang to their kings.
Let the battle be fought to be won"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2607 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17835
"Greg, a gdzie i jakie widzisz szanse dla Silvy na pokonanie Fedora?"

Moim zdaniem Fedor jest faworytem ze względu na szybkość i lepszą ruchliwość, ale tak 60-65%, a nie >90%... Silva jest przede wszystkim jednym z niewielu naprawdę wszechstronnych zawodników w ciężkiej wadze (czarne pasy bjj, judo, karate i solidne MT z klinczem, mocna szczęka) a jego wadą jest to, że jest no stosunkowo "nieruchawy" (aczkolwiek IMO już lepszy niż taki Sylvia).

Co do sposobów na wygranie walki to wbrew pozorom uważam, że ma jakieś drogi: może przecież przyciskać do siatki (jak z Arlovskim) i walczyć z klinczu jak najwięcej (podrapać i potem rozetrzeć coś na twarzy), próbować jakoś obalać i trochę się poturlać z Fedorem. No i w sumie czemu ma na 100% przegrać stójkę, jeśli będzie bardzo uważny, dobrze przygotowany na taki typ uderzacza jakim jest Fedor, używał zasięgu, lowów dużo... Bez przesady da się to zrobić i ostatnio dużo podobnych stylowo gości do Fedora (np. Marquardt, Marlon Sandro) przegrało swoje walki z dobrze przygotowanymi w stójce zawodnikami. Przecież Fedor nie używa w stójce jakiegoś wielkiego wachlarza technik, on czeka na swój overhand, ale nie zawsze musi się to udawać jak ktoś jest pod to przygotowany:




zobaczcie jeszcze raz na walkę Fedora z Arlovskim, w tych wymianach z uważnym Arlovskim ciosy Fedora lądowały dość daleko od celu (Arlovski też pudłował, ale był bliżej), dodatkowo Fedor jak spudłuje to bardzo łatwo traci balans i chyba trochę za łatwo się odsłania.. Silva IMO jest lepszy w stójce niż Arlovski, Sylva, Rogers (tu ze 2,3 klasy) i nawet jak Fedor go już rozwali to będe to zdanie podtrzymywał

To moje trzy grosze, kasę postawię na stopę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobrze, że zdążyłem edytować poprzedni post

A co tam jest pełen dosiad? jest



Po za tym Rogers jakby był sprytniejszy mógłby zastosować tu jakieś duszenie

Zmieniony przez - vcamaro w dniu 2011-01-08 21:26:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1313 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21954
on czeka na swój overhand, ale nie zawsze musi się to udawać jak ktoś jest pod to przygotowany:

Właśnie problem chyba tkwi w tym że wszyscy się pod to przygotowują ale niewiele to daje. Może jestem trochę subiektywny ale to pewnie przez sympatię jaką darzę Fiodora. Myślę że po ostatniej walce wziął się za siebie jeszcze mocniej i pokaże na co stać twardego ruska
WAR FEDOR!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KSW - od ilu lat wstęp?

Następny temat

Obóz K1 Zakopane 5-12 luty 2011

WHEY premium